Wstrzymano przyjmowanie imigrantów do Chociebuża. Nieletni Syryjczycy atakowali nożami przechodniów

fot. Cottbus/Wikipedia
4

Po dwóch atakach nożem, których dopuścili się nieletni Syryjczycy w Chociebużu (Cottbus), resort spraw wewnętrznych Brandenburgii wstrzymał przejściowo dopływ do miasta kolejnych migrantów, których kierowano tam z ośrodka recepcyjnego w Eisenhuettenstadt. Rzecznik resortu spraw wewnętrznych Brandenburgii Ingo Deckert wyjaśnił, że wstrzymanie przydziałów ma służyć odprężeniu sytuacji, gdyż „w innym wypadku dojdzie jeszcze do pogorszenia atmosfery” w mieście.

W środę (17.01) w śródmieściu Chociebuża nastoletni Syryjczyk ranił nożem w twarz szesnastoletniego Niemca. Powodem starcia pomiędzy Syryjczykiem i Niemcem miało być niewłaściwe zachowanie Syryjczyka wobec uczennicy ze szkoły obydwu uczestników zajścia. Cztery dni wcześniej w centrum handlowym trzech Syryjczyków w wieku 14-17 lat bez przyczyny groziło nożem parze Niemców. Z pomocą pospieszył  jeden z przechodniów oraz ochroniarz.

Rzecznik władz Chociebuża Jan Glossmann oświadczył, że „takie przypadki dotąd należały w tym mieście do rzadkości” i dodał, że „wielu mieszkańców przestraszył fakt, że do takich ataków dochodzi w biały dzień”. W minionych tygodniach dochodziło do wielu starć między Niemcami i uchodźcami, najczęściej pod wpływem alkoholu, dlatego postanowiono zwiększyć liczbę patroli policji oraz wysłać do centrum większą liczbę funkcjonariuszy w cywilu. Ma też zostać wprowadzony stały monitoring wideo na centralnym placu miejskim. Planuje się także zwiększoną obecność straży miejskiej oraz zacieśnienie współpracy policji i szkół.

Czternastoletni Syryjczyk, który napastował parę Niemców w centrum handlowym, ma zostać wydalony wraz z ojcem nie tylko z miasta, ale i z powiatu Szprewa-Nysa. Dokąd? Tej informacji nie podano.

Źródło: dw.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. W moje imię mówi

  „… jeden z przechodniów oraz ochroniarz …” już im współczuję. Z pierwszego zrobią faszystę , a z drugiego też islamofoba , oraz z pracy wywalą. Nie wiem , czy nie dostaną też wspólnej celi.

 3. oligo mówi

  no jak to dokąd? Do Polski, taki jest plan UE

 4. Robert mówi

  No to mamy odprężenie miedzy mocarstwami,jak za Breżniewa i Reagana,boimy sie zagłady atomowej z dna morza,ustawiamy stosunki błyskiem noża…Dobrze ze ONZ ustali z jakiej stali używamy kosy dla śmirci co kazdego parcha pogodzi

 5. Robert mówi

  Skąd wiemy,ze szesnastoletni Niemiec,to nie ten sam już Niemiec,dla niego samego z porządku i tradycyjnego zaskoczenia pruskiego,syryjski niemiec,bo o innych dzieki twórcy z byłych Niemiec w drukowanej encyklopedii tylko piszą?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.