Wstrząsające! Krew powstańców na posadzkach domów dzisiejszej Warszawy

krew z Powstania Warszawskiego zachowana na posadzce/ fot. Twitter Marta Smolańska
3

– Dzisiaj przeszłam nie wiem ile kilometrów w poszukiwaniu śladów krwi z Powstania na posadzkach, podłogach i schodach. I znalazłam, bo już wiedziałam jak wyglądają. A ile w życiu ominęłam.. Jeśli macie jakiekolwiek informacje na ten temat, dajcie znać – apeluje na Twitterze Marta Smolańska z Wydziału Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Smolańska zamieściła wstrząsające zdjęcia z domu przy ul. Oleandrów 3 i Smulikowskiego 6/8 w Śródmieściu. Na zdjęciach są plamy krwi z Powstania Warszawskiego. Krew wsiąkła w marmur i nie da się jej usunąć.

Takich krwawych śladów zachowało się w Warszawie więcej, m.in. w Muzeum Ziemi w willi Pniewskiego przy al. Na Skarpie 27, w kamienicy przy ul. Foksal 17, w gmachu Polskiej Akademii Nauk przy Krakowskim Przedmieściu, w budynkach przy skrzyżowaniu ul. Grójeckiej z Wawelską. Powstańcza krew woła do nas z kamieni. Nie pozwólmy, aby świat o niej zapomniał.

Źródło informacji: Twitter, onas.org.pl

Zobacz też:

Rzeź Woli, czyli polska krew płynęła ulicami. Piotr Gursztyn o niemieckiej zbrodni na mieszkańcach Warszawy w sierpniu 1944 [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Radomir mówi

    Kamienie wołają do nas. Pamiętajcie o nas Powstańcach.

  2. Hammurabi mówi

    Podli ludzie „zapomnieli” i milczą więc kamienie krzyczą.

  3. Spostrzegawczy mówi

    Szok ! Żal serce ściska ! To my, to my – Polacy ! Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen. Niech spoczywają w pokoju wiecznym !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.