Wstępne wyniki wyborów! Andrzej Duda zwycięża z Rafałem Trzaskowskim i zaprasza go do Pałacu Prezydenckiego. Pierwsza dama ostro potraktowała dziennikarza Wyborczej!

27

Druga tura wyborów prezydenckich 2020 dobiegła końca. Na oficjalne wyniki musimy poczekać przynajmniej dobę, jednak już są wstępne wyniki sondażu exit poll. Wynika z niego, że o włos zwyciężył Andrzej Duda, a Rafał Trzaskowski wraca do stołecznego ratusza.

Wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez IPSOS wskazują, że zwycięzcą drugiej tury jest Andrzej Duda, który uzyskał 50,4 procent głosów. Jego rywal Rafał Trzaskowski zdobył 49,6 procent głosów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapraszam Pana Rafała Trzaskowskiego z małżonką do Pałacu Prezydenckiego na godzinę 23, żebyśmy sobie podali rękę i żeby uścisk dłoni zakończył tę kampanię – powiedział Duda. – Tak jak proszę, byście zadzwonili do swoich znajomych, którzy głosowali na pana Trzaskowskiego. Podajcie ręce swoim sąsiadom, którzy na niego zagłosowali. Polska jest jedna – powiedział prezydent z okrzykami „Niech żyje Polska” w tle. Podziękowania za głosy złożyła także małżonka Andrzeja Dudy, Agata Duda-Kornhauser i córka Kinga Duda, która powiedziała: Tata jest dobrym człowiekiem – zachęcając równocześnie, by Polacy żyli w zgodzie, bo nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści. Pierwsza dama podziękowała mężowi za ostatnie 5 lat, które nie były łatwe i dodała, że sama przez 5 lat spotykała się z Polakami i z nimi rozmawiała. Wezwała media, by szanowali polityków i nią samą, zwłaszcza, że dziennikarze dużo mówią o tolerancji. Zaznaczyła, że dziennikarze przez długi czas manipulowali w jej kwestii, dlatego przez pewien czas nie wypowiadała się dla mediów. Ostro potraktowała dziennikarza Gazety Wyborczej Pawła Wrońskiego, który na jej temat wypisywał brednie – Nie doczeka pan się wywiadu ze mną – powiedziała. Zebrani na wieczorze odśpiewali hymn narodowy.

Natomiast Trzaskowski przekonywał, że jak się podliczy głosy, to zwycięży. Twierdził także, że on miał po swojej stronie społeczeństwo obywatelskie i zdrowy rozsądek, a Duda i PiS mieli manipulację i wielkie pieniądze.

Frekwencja do godz. 21:00 wyniosła 68,9 proc. Wieczór wyborczy Dudy odbywa się w Pułtusku. Rafał Trzaskowski na wynik sondażowy czeka w stolicy – w Multimedialnym Parku Fontann.

Dodamy na koniec, że wyniki pokryły się z tymi, które wskazały ceny z bazarku, o których informowaliśmy.

Przeczytaj także:

Marsz Wołyński we Wrocławiu [PEŁNA RELACJA]. Przemówili Świadkowie ludobójstwa. Polacy płakali, urzędnikom z łapskami w kieszeni nie drgnęła powieka

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. nie popieram nikogo mówi

  Brawo konfederacja, wygraliście razem z trzaskowskim. Wstydź się bosak, wstydz się braun! Pokazaliście aswoje prawdziwe oblicze.

  1. piotr mówi

   Wybory prezydenckie. Konfederacja wydała oświadczenie.

 2. Radek mówi

  Konfeferacja pokazała swoje oblicze, 48% wyborców z 1 tury poparło trzaskowskiego, hańba, to sa wasze wartości? Nigdy wiecej na was nie zagłosuję.

  1. Daniel mówi

   Drogi Radku skąd masz takie informacje ?
   W jakis sposób policzyłeś, że akurat 48 % ?
   Jakieś zdolności w byciu medium ?

  2. MACIEJ mówi

   Zgadzam się! Hańba! Wyszło szydło z wora.

 3. Hammurabi mówi

  Ten wynik, nawet jeśli ulegnie jakiejś zmianie po podsumowaniu głosów, uwzględnieniu ewentualnych protestów jest porażający i przerażający.
  Poraża bezmyślność tak wielkiego odsetka uprawnionych do głosowania, zanik pamięci, łatwowierność, głupota i durna przekora. Poraża kompletny zanik instynktu samozachowawczego.
  Przeraża natomiast przyszłość tego kraju i tego narodu, jeśli nic się nie zmieni, jeśli wciąż bezmyślni egoiści nie otworzą oczu. Jeśli wciąż pozwalać będą wciskać sobie każdą bzdurę, każde kłamstwo i rozgrzeszać będą każdą kanalię. Jeśli w coraz dalsze i dalsze zakamarki pamięci usuwać będą prawdę o swoich przodkach, by ja w końcu zapomnieć.

  1. Michał mówi

   Szanowny panie, rozumiem pana frustrację i około 50 % wyborców, ale do cholery jasnej, co ja mam powiedzieć, ja, który uważa, że sprawy obyczajowe są mało istotne, a jednym z najważniejszych czynników w oddaniu głosu powinien być czynnik interesu narodowego, kierowany m.in poprzez nasze położenie geopolityczne, a nie jakieś sprawy obyczajowo-kulturowe ? Pozdrawiam, życząc pragnienia poszerzania wiedzy wszystkim wyborcom.

 4. Felek mówi

  Polityka to gra w pokera
  Masz 7% głosów, postaw wszystko na faworyta, wydzieraj się że w większosci nie zgadzasz się zPIS, ale jako Katolik jestes w 100% przeciwko Aborcji.
  Stracisz 3% poparcia teraz.
  Za 5 lat my Polacy 95% Katolicy popieramy prawo do życia, ta ( pro life) postawa przyniesie 20-30% głosów.
  Przez pełnych pychy doradców pan Bosak przestał się liczyc.

 5. Anahu Yamito mówi

  Te 48% wyborcow Bosaka, ktorzy poparli czaska w drugiej turze to wieksze przyglupy niz wyznawcy tvn-u i wyznawcy wielofunkcyjnosci odbytu.

 6. Trzaskowski mówi

  Szczesc Boże.
  Dziekuje Konfederacji,w imieniu pedalow,lesbij,antify,zydokomuny,sorosa,bildelberg.

 7. Antyparch mówi

  Szczęść Boże.
  Wam, prawdziwi Polacy,katolicy,glosujący za mniejszym złem Trzaskowskiego,jakim sa aborcja,szerzenie dewiacji,zydokomuny,,Antify,idei super panstwa eurokolchozniczego,,jednej waluty.
  Szczęsć Boże.
  Wam tylko w mordy napluc,hipokryci.

  1. Antyparch mówi

   W 2010,hipokryta Braun,zasiadal w komitecie poparcia Kaczynskiego.
   Panie Jacku,to jak to jest? Taka postawa Panu pasuje,jako katolikowi,Polakowi,narodowcowi?
   Szczęść Boże.

 8. Bijbolszewika! mówi

  Te wybory jasno pokazały że tzw. Konfederacja to nic innego jak odłam zwolenników lgbt, eurokołchozu, niszczenia wartości, patriotyzmu, rodziny i Polski oraz że dla Konfederacji ważniejszy jest marsz pederastów niż Marsz Niepodległości. Wyborcy bosaka lewacy udający patriotów jasno pokazali że Polska dla nich nie jest ważniejsza niż gender i pederastia. Zdrajcy, zdrajcy po trzykroć zdrajcy!!

 9. Antyparch mówi

  Onet, Wirtualna Polska, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik, Polityka, Newsweek, TVN, TVN24, Radio Zet, Tok FM, Fakt…
  Fajnie sie Pan czuje w takim towarzystwie ze swoim w prawo.pl?

 10. marju73 mówi

  Lemingów POPiSowych nie zastanawia fakt po co pisiory rzuciły koło ratunkowe tonącemu okrętowi Kidawie z PO żeby później bohatersko mogli walczyć z plagami LGBT promowanymi przez Trzaskowskiego. Nawet tutaj propagandowo gardłują nie zadając swoim idolom pytania dlaczego?
  „Po chwili Lipiński jeszcze raz zaznaczył – „Myśmy przyjęli takie założenie, że dla dobra Polski jest to, żeby nie powstała narodowa,nacjonalistyczna prawica w Polsce. Dopóki istniało Prawo i Sprawiedliwość taka prawica nie powstała.”
  Niech więc ci wszyscy naganiacze” dobrej żydozmiany ” zastanowią się w jakim przedsięwzięciu uczestniczą choć widząc ich prymitywne partyjne tekściory taka refleksja na pewno nie przyjdzie.

 11. Krzysztof mówi

  Konfederacja pokazała gdzie ma patriotyzm oraz wartości i tradycje. Bosak tak samo jak Hołownia zależy im tylko na obsadzeniu swoich „tyłków” na wysokich stanowiskach. Bosak nie poparł Dudę a to świadczy że dla niego nie ma różnicy czy Polska będzie BIAŁO CZERWONA czy TĘCZOWA. Można nie lubić PIS ale kiedy dochodzi do sytuacji bardzo ważnej dla Polski żeby obronić Polskę przed ateizmem, ideologią to Bosak zachował się jak dziecko. Piękną postawę pokazał Pan Marek Jakubiak i brawo dla niego!!! Naprawdę jestem rozczarowany postawą Bosaka niby to ugrupowanie prawicowe i tak samo Pan Kosiniak Kamysz czym oni się kierują? Duda wyszedł zwycięsko bo nikt, poza Jakubiakiem Go nie poparł, dlatego odniósł sukces. Brawo!!!!

  1. Krzysztof mówi

   PS. Myślę że Pan Jacek teraz zrobi głęboki rachunek sumienia o KONFEDERACJI i wypowie się.

  2. Jacek Międlar mówi

   W jakim zakresie miałbym niby robić polityczny rachunek sumienia :)?

  3. Krzysztof mówi

   A choćby i w takim że w podsumowaniu przez Pana wszystkich kandydatów na prezydenta w pierwszej turze to tylko Bosak w Pana ocenie był najbardziej wiarygodny. Powiedział Pan jaki to on jest za POLSKĄ RODZINĄ… za wartościami jak Bóg Honor Ojczyzna … a tu, swoim kaprysem nie poparł Pana Prezydenta Dudę co świadczy że jego wyborcy a było ich prawie połowa, poparła zamiast tych tradycyjnych wartości – promotora LBGT. Czy to nie hipokryzja? Może nie polityczny rachunek sumienia a zalecam refleksje nad tym ugrupowaniem jakim jest KONFEDERACJA. Pozdrawiam.

  4. marju73 mówi

   Może zamiast szastać Bogiem Honorem i Ojczyzną wyjaśnisz dlaczego „patriotyczna” partia zgodziła się na podmiankę kandydata o którym przecież wiadomo że wspiera lobby LGBT? Dać się nabrać drugi czy już nawet trzeci raz na „dobrą zmianę” dobrze nie świadczy.A my dalej spokojnie czekamy na wyroki na przekrętasów platformersów (jeśli nawet nie chcą wsadzać ze swojej partii to mogą z byłej rządzącej) i wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Teraz (ponownie) mając swojego prezydenta będzie to proste. Zegar tyka. Start.

  5. Mac mówi

   Panie Jacku, niech Pan pozostanie sobą. Puste argumenty ziejących ,,tolerancyjnym totalitaryzmem” jedynie słusznej opcji nie zmienią wiekowej prawidłowości, ze tylko nielicznym dane jest widzieć to czego innym Pan Bóg odmawia. Ojczyzna nadal w fazie wybarwiania z Biało-Czerwonej. I pomyśleć, że pomimo tylu znaków nadal tłumy w bezmyślnym hołdzie pozbawiają wiary w Jej odrodzenie..dając się wodzić fałszywym patriotom.

  6. Jacek Międlar mówi

   Nie kroczę i nie będę kroczył partyjną ścieżką 😉

  7. antyPOPiS mówi

   @ Krzysztof, naiwny człecze bredzisz. PiS to Patologia i Syjonizm, Prezes I Spółka, socjalistyczna karykatura sanacji, inaczej nowo-bolszewizm para-chrześcijański reformowany czosnkiem, który przed niczym Polski nie broni, tylko ją zastawia w lombardzie globalistycznych mamonistów. Mimo iż miałem głosować przeciw maliniakowi kulasa, zostałem w domu. i teraz żałuję, bo porażka socjalistów żoliborskiego Genseka było blisko.. kacaPiSki parRYJotyzm Polin, to zaprzeczenie Polskiego patriotyzmu, więc daruj sobie wycieczki w rejony o których nie masz pojęcia…

 12. ikss67 mówi

  Tata jest dobrym czlowiekiem. Załatwil wylosowanie stypendium za państwowe pieniądze na zagranicznej uczelni. to się nazywa miec szczeście. Przeciez to krysztalowo uczciwy czlowiek. Jak wszyscy politycy wyjeci z kapelusza.

 13. Kowal mówi

  Zróbcie tak: – pół królestwa dla jednego kandydata a drugie pół dla drugiego. Rządźcie Polską we dwójkę. Pierwsza Dama może by się zgodziła. Bylibyśmy w awangardzie postępu światowego. Trzeba wytyczać światłą drogę dla towarzyszy z UE. Oczywiście to żart.

 14. Flex mówi

  PO wyborach, PIS mając teraz duże i wolne siły, i środki weźmie się za rozbijanie Konfederacji. Jak widać judzenie i mącenie u części naiwnych znajduje niestety uwagę co widać nawet tu, w powyższych komentarzach, Podejrzewam, że jeśli byli tacy wyborcy Konfederacji którzy głosowali na Trzaskowskiego, to w większości były to głosy nie za Trzaskowskim tylko przeciw Dudzie. Ja po prostu oddałem głos nieważny. Z dwojga złego lepszy PAD, ale jak już pisałem przed wyborami, w 2 turze moim kandydatem był „żaden z nich” i przy tym pozostałem. Ludzie nie dajcie się podpuszczać prymitywnymi netplotami i paszkwilami. Istnienie Konfederacji daje szansę na skończenie z okrągłym stołem. Jej rozpad to już pewnezabetonowanie układu POPIS+postkomuna na wieki wieków amen. Tego chcecie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.