Współpracownica Trzaskowskiego szefową zespołu politycznego w Fundacji Otwarty Dialog

Kozłowska, Gajewska i Kramek/ fot. twitter
0

„Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii, choć ona sama podkreśla, że role nie zostały jeszcze wyznaczone. Aleksandra Gajewska pomagała kandydatowi PO i N. na prezydenta Warszawy także wtedy, gdy ubiegał się o fotel europosła. W kampanii wspierała też Bronisławowi Komorowskiego” – tak portal „naTemat” przedstawia Aleksandrę Gajewską, wiceprzewodniczącą PO w Warszawie.

Gajewska stała na czele zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog, której prezes Ludmiła Kozłowska została niedawno wydalona z Unii Europejskiej. Departament Kontrwywiadu ABW wydał negatywną opinię dotyczącą wniosku Kozłowskiej o zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego w UE. „Z uwagi na ograniczenia ustawowe, a także trwającą kontrolę skarbową, obecnie szczegółowe informacje w tej sprawie nie mogą zostać przekazane opinii publicznej” – poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co na temat współpracy z fundacją Kozłowskiej mówi dziś Gajewska? „Byłam wolontariuszem w tej fundacji. Brałam udział w rozprawach, m.in. w Czechach i Hiszpanii, gdzie informowaliśmy, w jaki sposób represjonowani są opozycjoniści. Pokazywaliśmy, jakie są mechanizmy wykorzystywania prawa w UE. (…) to nie była tylko Fundacja Otwarty Dialog, ale i Amnesty International, czy Fundacja Helsińska. Miałam też okazję być na Ukrainie, podczas wydarzeń związanych z Majdanem. Jeździłam tam z misjami obserwacyjnymi. (…) Nawet nie wiem, czym dziś zajmuje się Bartek Kramek, wiele lat temu zrezygnowałam z tej współpracy” – wyjaśnia w rozmowie z „naTemat”.

Wszyscy wiedzą, czym zajmuje się Kramek, a Aleksandra Gajewska nie wie. Nie zauważyła Kramka na ulicznych zadymach? Nie widziała jak biegał z białą róża i flagą Izraela oraz atakował policjantów przewracając na nich barierki pod budynkiem parlamentu? Nie słyszała o tym, że nawoływał do obalenia legalnie wybranego rządu? Mało spostrzegawcza ta „prawa ręka” Trzaskowskiego. Dziwne.

Źródło cytatów: natemat.pl, twitter

Przeczytaj też:

Trzaskowski składa wniosek o delegalizację ONR: „Czarne jest czarne, brunatne jest brunatne” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.