„Wróg się rodzi.” Kolejny obrzydliwy spektakl uderzający w katolików! Jest zawiadomienie do prokuratury

3

Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie skandalicznego „spektaklu” pod tytułem „Wróg się rodzi”. Jego autorzy posługują się mową nienawiści. Za cel stawiają sobie uderzenie w Rodzinę Radia Maryja i miliony katolików – alarmuje przewodniczący akcji SOS Dla Polskiej Rodziny Andrzej Jaworski.

W zawiadomieniu do prokuratury przewodniczący akcji SOS Dla Polskiej Rodziny Andrzej Jaworski wskazuje, że „spektakl” pod tytułem „Wróg się rodzi” nie dość, że znieważa Rodzinę Radia Maryja, to jeszcze nawołuje do nienawiści na tle różnic wyznaniowych. Odpowiedzialność za całą akcję, której celem jest uderzenie w wiarygodność katolickich mediów, ponoszą i dyrekcja Teatru Horzycy w Toruniu, i zarząd województwa kujawsko-pomorskiego, na czele z marszałkiem Piotrem Całbeckim.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Te osoby doskonale zdawały sobie sprawę z tego, że mamy do czynienia z akcją, która ma na celu wyszydzenie, obrażenie kilku milionów Polaków, którzy słuchają Radia Maryja i którzy z tym radiem się utożsamiają. I te osoby doskonale wiedziały, że robią to po coś, a nie robią tego jako sztuka dla sztuki – podkreśla Andrzej Jaworski.

Autor scenariusza, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, Marcin Kącki twierdzi, że to Radio Maryja dzieli Polaków. To działania Kąckiego są mową nienawiści – odpowiada Andrzej Jaworski. I przypomina, że zarząd województwa i dyrekcja teatru świadomie wydała publiczne pieniądze na akcję, która obraża słuchaczy Radia Maryja, czyli także mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Postanowiono nas znieważyć, wyśmiać. Mówiąc nas, mam na myśli siebie i wszystkich tych, którzy z Radiem Maryja się utożsamiają – akcentuje wieloletni poseł ziemi pomorskiej. To uderzenie w miliony katolików, słuchaczy Radia Maryja, ale też atak na wiarygodność katolickich mediów – tłumaczy Andrzej Jaworski.

Nasz komentarz: Środowiska pseudo-artystyczne nabrały wiatru w żagle na widok biernej postawy prokuratury wobec haniebnych aktów chrystianofobicznych w wykonaniu Adama „Nergala” Darskiego, spektaklu Klątwa kpiącego z chrześcijańskich świętości oraz Golgota Picnic autorstwa Rodrigo Garcii przedstawiającego Jezusa jako wariata chorego na AIDS. Z Radiem Maryja można się utożsamiać lub nie, jednak należy mieć świadomość, że wszystkich, którzy identyfikują się z toruńską rozgłośnią łączy wspólny mianownik – wiara w Jezusa Chrystusa. I tutaj nie chodzi o atak na samo Radio Maryja, ale na wartości, którymi kierują się jego słuchacze.

Źródło: Radio Maryja

Obejrzyj:

Żydowska organizacja terrorystyczna w Polsce – Jewish Defence League [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. narodowiec mówi

  Jeżeli w naszym Domu rozpleni się robactwo, to co robimy ? – delikatnie wyłapujemy i przenosimy w inne miejsce (zgodnie z koncepcją „stop nienawiści”) ??? NIE !!! Robactwo trzeba rozgniatać i tępić w zarodku, aby się nadmiernie nie rozmnożyło i nie opanowało naszego Domu ! DOŚĆ żydowskiemu panoszeniu się w Polsce ! NADSZEDŁ CZAS NA ZDECYDOWANĄ REAKCJĘ !!!

  1. Weronika mówi

   Niczym „karaluchy”?
   Albo my albo oni?
   Czy ten wybór jest konieczny?

 2. Ania mówi

  Czy wszyscy katolicy podpisali się już pod petycją w sprawie natychmiastowego przyjęcia pełnego Aktu Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski ?! Czas nagli !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.