„Won do Berlina!” Prof. Pawłowicz wskazała drogę posłowi Mniejszości Niemieckiej

Prof. Krystyna Pawłowicz (PiS)
6

Poseł Krystyna Pawłowicz z Prawa i Sprawiedliwości w niezwykle trafny, a zarazem dosadny sposób potrafi odpowiedzieć politycznym oponentom. Tak było wczoraj w Sejmie, gdy impertynenckie postulaty posła Mniejszości Niemieckiej Ryszarda Galli, aby nie wprowadzać przepisów, w których sędzia i asesor będzie mógł mieć tylko jedno obywatelstwo – polskie, skwitowała prostym „do Berlina won!”. Niemiec poskarżył się pismakom.

– Odpowiedziałem, że ja jestem tu, w Warszawie. Odkrzyknęła, że przynoszę wstyd i nie bronię honoru Polski. Dodała coś jeszcze, czego z powodu jej odległości od mównicy dokładnie nie usłyszałem – relacjonuje w rozmowie z NTO.pl poseł Galla.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niemieckiemu posłowi serdecznie dziękujemy za relację. Mamy nadzieję, że dzięki reprymendzie poseł Pawłowicz zrozumie gdzie jest jego miejsce i doceni prawa jakie udziela mu państwo polskie, w przeciwieństwie do Federacji Niemieckiej, która po dzień dzisiejszy traktuje Polaków w swoim kraju tak, jak gdyby wcale nie istnieli. A jak się nie podoba, to „won do Berlina!”

Źródło: nto.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Kobieta z charakterem i charyzmą ! Uczmy się od Niej, a się uwolnimy od różnych szkodników !

 2. D. mówi

  Brawo Pani Profesor Pawłowicz!! Strzał w dziesiątkę!!! ten niemiecki buc z Gogolina, z opolszczyzny całe lata siedzi w POLSKIM SEJMIE I ZA NASZE POLAKÓW PIENIĄDZE pierdzi w stołek, ZAWSZE głosuje przeciwko Polsce i polskim interesom! teraz się rozpędził na mównicę, kiedy decydują się losy obywatelstwa dla sędziego i asesora w Polsce! żadnych niemieckich sędziów i asesorów w Polsce!!! NIGDY NIE MA PRAWA BYĆ!!! Obecnie na opolszczyźnie pełno takich w sądach POLSKICH!!! NA OPOLSZCZYŹNIE W KAZDEJ WSI POBUDOWALI, ZA TUSKA RZĄDÓW, POMNIKI SS-MANOM, GESTAPOWCOM, WEHRMACHTOWCOM!!! NIECH SIĘ LIKWIDACJĄ TYCH HANIEBNYCH POMNIKÓW ZAJMIE SEJM POLSKI ORAZ NIECH ZABRONI PISOWNI NAZW POLSKICH MIEJSCOWOSCI PO NIEMIECKU!!!! SKORO W POLSCE MAMY HONOROWAC NIEMEICKIE NAZWY MIEJSCOWOSCI TO W CAŁYCH WSCHODNICH NIEMCZECH, KTÓRA NALEZAŁY DO POLSKI w wiekach srednich NALEZY też zgodnie z historią PODAC na tablicach przydroznych – znakach drogowych POLSKIE NAZWY!! BERLIN JEST RÓWNIEŻ NAZWĄ SŁOWIANSKĄ-POLSKĄ!!! NADTO, NALEZY WRESZCIE ODEBRAĆ ODSZKODOWANIA OD NIEMIEC I NAKAZAĆ NIEMCOM ABY POLAKOM W NIEMCZECH PRZYWRÓCIŁY, ZABRANY IM PRZEZ HITLERA, STATUS MNIEJSZOSCI NARODOWEJ POLSKIEJ I NIECH ODDADZĄ POLAKOM W BERLINIE I CAŁYCH NIEMCZECH ICH NIERUCHOMOŚCI!!!! DOPÓKI NIE MA SYMETRII W RELACJACH POLSKO-NIEMEICKICH DOPÓTY GALLA I INNI AGENCI V KOLUMNY, NIE MAJĄ PRAWA WCHODZIC DO POLSKIEGO SEJMU!!! ZAPRZESTAĆ WRESZCIE PŁACIĆ Z POLSKIEGO BUDŻETU PONAD STO MILIONÓW ROCZNIE NA MN IEJSZOŚĆ NIEMIECKĄ W POLSCE!!! POLACY NIE DOSTAJA W NIEMCZECH ZADNYCH PIENIĘDZY OD NIEMEICKIEGO RZĄDU, CHOCIAŻ? KOREKTA: DOSTAJĄ …..60 TYSIĘCY EURO CZYLI 240 TYSIĘCY ZL. SIC!!!!!!!! STO MILIONÓW ZŁOTYCH Z POLSKIEGO BUDZETU NA 150 TYSIECY NIEMCÓW ZYJACYCH W POLSCE DO 240TYSIĘCY ZŁOTYCH NA PONAD DWA MILIONY POLAKÓW W NIEMCZECH!!!

  1. ALLL mówi

   Czysta prawda w 100%,brawo.

 3. Daniel mówi

  Nie zrozumiał, bo po polsku słabo kuma.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.