„Wolna Ukraina to wolna Polska”. Szef MON i szefowa kancelarii prezydenta w TVP

minister Mariusz Błaszczak/ fot. Twitter
17

Ukraina powinna być wsparta poprzez przekazanie czołgów w sile przynajmniej brygady. Aby realnie wesprzeć Ukrainę potrzebna jest koalicja państw – w programie „Gość Wiadomości” TVP powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. – Nie ulega dla nas wątpliwości, że wolna Ukraina oznacza wolną Polskę – dodał. Zaledwie tydzień wcześniej w identycznych słowach wypowiedziała się szefowa Kancelarii Prezydenta RP.

Dla nas niepodległa Ukraina jest ważna, dlatego że wolna Ukraina oznacza wolną Polskę. My nie chcemy sąsiadować z Rosją na południowym wschodzie. My sąsiadujemy już na północy, sąsiadujemy dziś z Białorusią, ale de facto Białoruś jest dziś częścią Rosji. Realną odpowiedzią na zagrożenie jest wzmocnienie Wojska Polskiego, stąd ja cieszę się tak dużym zainteresowaniem przystępowania do Wojska Polskiego – na antenie TVP mówił Mariusz Błaszczak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tydzień wcześniej po spotkaniu Trójkąta Lubelskiego, w identycznym tonie, dla TVP wypowiedziała się szef Kancelarii Prezydenta RP minister Grażyna Ignaczak–Bandych.
Spotkanie trzech Prezydentów we Lwowie pokazuje determinację współpracy i budowania pokoju w tej części Europy – wskazywała. Minister zaznaczyła, że Prezydent Andrzej Duda jest przywódcą tej części Europy i dzisiaj nadaje ton współpracy. – Dzisiejsza jego wypowiedź dotycząca współpracy militarnej znowu nadała ton działaniom – oceniła. – My to robimy dla Ukrainy, ale też dla siebie. Bez przerwy powtarzamy i będziemy powtarzać: Wolna Ukraina to wolna Polska, to wolna Europa. Ten rosyjski imperializm jest niebezpieczny i nie może się rozlać szerzej – podkreśliła.

Źródło cytatów: TVP

Przeczytaj także:

J. Międlar: Andrzej Duda nad grobami ukraińskich zbrodniarzy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Propaganda ma to do siebie, że jak już jakiś imperializm im nie odpowiada to tylko jeden wybiórczy. Mimo wszystko to chyba nie rosyjski imperializm ingeruje w polskie sądownictwo, nie Putin kazał zamknąć polskie kopalnie i nie z Moskwy płyną coś chyba więcej niż sugestie jakie grzechy mamy jak najszybciej zaakceptować ;).

 2. W K mówi

  Spóźnione te jego słowa. Potencjał Polski został przejęty przez obcych. Polska jest pod okupacją. Mówi się trudno, kocha się dalej. Niepodległość Polski odzyskamy.

 3. Быдлошевский Л.З. mówi

  Jak ktoś setki godzin ( z nudów) słucha rosyjskich blogerów ( 1 mln i więcej ) i telewizji oficjalnej to ma się nieodparte wrażenie że Polacy to skończeni idioci są ….- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 4. Marek mówi

  Od n1990r,n ile wyprzedali Polskich wielkich firm/przedsiębiorstw..ile zbudowali w zamian by Polacy żyli godnie w swojej Ojczyźnie??? To przedstawiciele obcych interesów na Polskę???? Czy krzywdy i cierpienia Polaków nie powrócą do nich? Ile zgonów z powodu wyjazdu najbliższych za chlebem z domu?????

 5. Ewa mówi

  Wałęsa miał tyle ?doradców? co teraz, którym płacą z naszych podatków nie rozliczając skutków?

 6. Irmina mówi

  Wolne poliniactwo jest od zawsze,tj. wolne od rozumu co i wolna upadlina nie pomoże. W Davos duda rżał ze śmiechu z innymi ,że słudzy banderowców się rozbroili.Zobaczymy czy do chichotów będzie zdolne poliniactwo w czasie nie daj Boże jakiegokolwiek konfliktu.

 7. Radek Wicherek mówi

  Więc w imię walki przeciw sąsiadującej od wschodu Rosji lepiej od razu zrobić w tamtym regionie z części Polski Ukrainę, tak jak obecnie widzimy. Z pewnością jest to gwarancja bezpieczeństwa, szczególnie w kontekście banderowskich roszczeń do tych terenów.

 8. Ewa-Maria mówi

  @ Bydloszewski wiedz że mnie to nie dotyczy, chociaż dobrze pamiętam język rosyjski . W czasach mojej edukacji był to język obowiązkowy

 9. Normalny mówi

  Wolna Polska powinna ubiegać się o zwrot Lwowa, Wilna i innych ziem utraconych na wschodzie.

 10. Ewa-Maria mówi

  Najlepiej niech to szemrane towarzystwo wyniesie się z Polski na Ukrainę skoro tak im zależy na ich losie. Gdzie tu jest miejsce dla Polski i jej obywateli. Niech wreszcie przestana straszyć Putinem. Wiadomym jest że Putinowi chodzi o ,,wskrzeszenie,, ZSRR. Mnie nie obchodzi UPAina i jej wojenka a Polska. Z wami zdrajcami policzymy się przy urnach wyborczych za zniszczenie polskości .

 11. Shadow mówi

  @Ewa-Maria–policzenie się przy urnach, za zdradę ojczyzny i narodu to tzw.”śmiech na sali”, większość z nich powinna odpowiedzieć gardłem, w przeciwnym razie znajdą inne miejsce, aby rozbijać, trwonić i niszczyć do cna, bo to typy o zbrodniczej, sprzedajnej mentalności.— Ta cała ich działalność, w kwestii upainy świadczy, jak potężne kompromaty, mają na tych bandytów obce wywiady i obce gremia.

 12. Быдлошевский Л.З. mówi

  @E-W….Koleżanka DOBRZE zna język rosyjski ja tylko dostatecznie …1959 r. mgr fil. Rosyjskiej …- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞

 13. z-k mówi

  „Radosne i smutne” to książka Kornela Makuszyńskiego o rzeziach na ukrainie w 1918 roku wydana przed rokiem przez Instytut Wydawniczy „Biblioteka Polska” . Świetna. Polecam wszystkim, którzy się historią Kresów interesują. Pozwala lepiej zrozumieć obecną sytuację. A oto trzy zdania ” Ministry ukraińskie były jednakże tylko na pozór głupawe. Jest to w ogóle charakterystyczne dla całego tego plemienia: z twarzy bałwan grubo ciosany, we łbie zaś ma niesłychany zasób przewrotnej, niskiej niebezpiecznej chytrości. Płaszczy się przed wszelką siłą, straszny jest wobec bezsilnego, szalenie przy tym lubi spiskować, wszystko jedno przeciwko komu.”

 14. Hubert mówi

  Zamiast zbierać ekwipunek na wiele lat bezwzględnej kary pozbawienia wolności to płaszczak pieprzy trzy po trzy 👿

 15. andrzej mówi

  WOLNA POLSKA = wymieceni chazaro masońskiego okupanta bandy czworga z Knesejmu UkroPolin i z terytorium Rzeczpospolitej !!!! czas na przebudzenie , jedność i barykady !

 16. Krzysztof mówi

  Błaszczak jak by kacapy tak bardzo chcieli wejść do Polski o czym mówisz przy każdej okazji to weszliby przez Białoruś . Zero opory ze strony łukaszenki i jeszcze zapewne udzieliłby pomocy . Nie strasz więc Polaków takimi głupawymi tekstami . Powiedz dlaczego doprowadziliście do rozbrojenia Polski o czym głośno informował twój zwierzchnik maliniak. Ile jeszcze milirdów wyasygnujecie na te pomoc dla nich ? Są tez inne kraje , a przez was zostaniemy żebrakami z długami na co najmniej dwa stulecia . Czy to mądre posunięcia ? Macie rozumy czy sieczkę w tych zakutych łbach ?

 17. Ewa-Maria mówi

  @ Bydloszewski ja ciut starsza, ale dość dobrze język rosyjski pamiętam. W jednej ze szkół nauczycielka cały czas do nas mówiła w języku rosyjskim. Polskiego słowa ani jednego nie wypowiedziała na lekcji. Takie to były czasy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.