Wnuk Wałęsy prawomocnie skazany na 2 lata i 8 miesięcy więzienia za pijacki rajd po ulicach Gdańska

Lech Wałęsa/ fot. screen
3

W poniedziałek (3.02.2020) wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy, 23-letni Dominik W., został prawomocnie skazany na 2 lata i 8 miesięcy więzienia. Wyrok wydał Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymując stanowisko sądu I instancji. Dominik W. został skazany m.in. za niebezpieczną jazdę samochodem po pijanemu, znieważenie policjantów i użycie przemocy wobec ochroniarza. Gdańska prokuratura postawiła mu pięć zarzutów, w tym „sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym”.

W lutym 2018 roku pijany wnuk Wałęsy jechał ulicami Gdańska nie posiadając uprawnień do prowadzenia samochodu. Jechał od krawężnika do krawężnika, a także wtargnął na chodnik zmuszając pieszych do ucieczki. Rajd zakończył się, gdy Dominik W. uderzył w inne pojazdy i oddalił się z miejsca wypadku. Następnie znieważył policjantów, którzy zatrzymali go na przystanku autobusowym i groził im „dziadkiem”. Rzucił się też na ochroniarza, który próbował go obezwładnić. Miał 2,08 promila alkoholu we krwi.

Wbrew twierdzeniom prokuratora, wymierzona kara łączna nie jest karą łagodną. Nie jest też rażąco surowa, tak jak wskazują obrońcy. 2 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności jest karą jak najbardziej sprawiedliwą. Jest to bezwzględna kara pozbawienia wolności i oskarżony będzie musiał tę karę odbyć. Oczywiście po odliczeniu okresu, jaki zaliczył w tej sprawie jako tymczasowo aresztowany – powiedział w uzasadnieniu wyroku przewodniczący składu sędziowskiego Marek Skwarcow.

Źródło informacji i cytatu: PAP

Zobacz też:

J. Międlar: Lecha Wałęsy rozmowa z bratem. Prawdziwe oblicze „joblisty” [NAGRANIE Z IPN]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. Buran mówi

    Dziwne rzeczy dzieją się w tej rodzinie. Jak nie pomroczność jasna to inne cuda niewidy. I to w kilku pokoleniach.

  3. jacek mówi

    Bolek nie mówi czasem że to sprawka PIS ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.