Wniosek do ministra Glińskiego w sprawie niszczenia śladów po więźniach katowni UB w Krośnie

fot. youtube
8

Piwnice budynku przy ul. Portiusa w Krośnie to dawna katownia UB, gdzie przetrzymywano między innymi osoby związane z polskim podziemiem niepodległościowym. Stowarzyszenie Idea Carpathia złożyło do Ministra Kultury wniosek w sprawie tego historycznego miejsca (Treść wniosku TUTAJ). Stowarzyszenie apeluje o rozpatrzenie wniosku w możliwie najkrótszym terminie, ze względu na „rażące niebezpieczeństwo utracenia przez piwnice unikatowej wartości historycznej” – informuje portal krosnpcity.pl.

Budynek, gdzie znajdują się piwnice jest obecnie remontowany. Plany remontu zaniepokoiły Stowarzyszenie, którego członkowie na różne sposoby apelują o zabezpieczenie piwnic. Petycja w tej sprawie złożona do prezydenta miasta została rozpatrzona dopiero po złożeniu skargi na niedotrzymanie terminu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Władze miasta zapewniają, że historyczne piwnice nie zostaną zniszczone. Ale członkowie stowarzyszenia wskazują, że jedno z najcenniejszych pomieszczeń – cela, w której przetrzymywany był Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata ks. Jan Zawrzycki, związany z Armią Krajową – zostało już przerobione na kotłownię. Bezcenne rysunki wykonane przez uwięzionego bohaterskiego księdza zginęły bezpowrotnie. Stąd troska o zachowanie historycznej wartości pozostałych pomieszczeń.

Źródło: krosnocity.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Do Glińskiego? To jego jeszcze coś interesuje poza szachrajskimi fundacjami żydomuzeami i kirkutowym 'dziedzictwem narodowym”?

 2. Constancja mówi

  Zacieranie sladow mordowania Polakow trwa. I w tym tez widac, ze juz nic nie mamy do powiedzenia w naszym kraju.
  Oswiecim, ktory byl przeznaczony pierwotnie tylko dla Polakow, zostal zaklamany i z tego klamstwa wynika, ze tylko zydzie byli tam przetrzymywani. Barak dla Polakow jest rozpadajacy, zaniedbany a pewnie niedlugo zostanie zupelnie zniszczony. Buduja sobie panstwo za pieniadze Polakow na grobach wymordowanych najbardziej szlachetnych i uczciwych Polakow i Polek, ktorzy nie chcieli wspolpracowac ze ” slugami szatana”, czyli ich czesto ojcami, dziadkami, wspolplemiencami i Niemcami.
  Prawda jest jednak zapisana u Boga. Teraz nie chca pamietac i zalowac, naprawiac bledy przodkow, to w wiecznosci beda zyli otoczeni twarzami ludzi przez nich wymordowanych.

  1. nikt mówi

   Zrozum kobieto. Boga to nie obchodzi. Bóg jest ich, przecież to nie kto inny tylko Jahwe kazał narodowi wybranemu robić to co robią. Przeczytaj Torę i Stary Testament – tam wszystko pisze jak należy postępować z goim.

  2. Constancja mówi

   Obchodzi Go nawet pan, panie Nikt .

 3. Maciej mówi

  To co, ludzie, ruszamy na Warszawę, żeby im odebrać władzę, tym łajzom? Czy 11 Listopada będzie kolejny raz okazją do przejścia z flagami po ulicach, czy może czymś więcej?

  1. Constancja mówi

   Zabija pana, moze lepiej, zeby tacy ludzie jak pan, patrioci, odradzajaca sie polska inteligencja zyla, wychowywala swoje dzieci w prawdzie, i w patriotyzmie. Moze chociaz raz badzmy madrzejsi, bo to o czym pan mowi, o tym oni wlasnie marza, szechtery i inne „pomioty” szatanskie.

 4. Dariusz mówi

  Pisanie do Glińskiego w sprawach ważnych dla nas Polaków,jest tak samo bezsensowne jak pisanie do parchów żydowskich aby nas w końcu zostawili w spokoju.

 5. Gin mówi

  Raport z dzisiejszego dnia – zamurowano wejście do piwnic, wykopano dół najprawdopodobniej na maszynownię windy – Wbrew zapowiedziom samorządu, że nie będzie ingerencji w piwnice. Tracimy kolejne bezcenne miejsce. Ofiary komunizmu i faszyzmu wołają do rządzących zza grobu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.