Włoski senator żąda śledztwa w sprawie śmierci Alfiego: „Przygotowuję petycję ws. zabójstwa z wnioskiem do prokuratury w Rzymie”

Alfie Evans/ fot. twitter
3

Riccardo Cascioli, dziennikarz współpracujący z radiem watykańskim i redaktor naczelny La Nuova Bussola Quotidiana, który doprowadził do spotkania Toma Evansa z papieżem Franciszkiem napisał na fb: „Musimy powiedzieć prawdę: Alfie został zamordowany i nie może być żadnych dwuznaczności […] Na kilka godzin przed śmiercią Tom i Kate dowiedzieli się, że będą mogli zabrać syna do domu, ostatnie kłamstwo. W rzeczywistości już wcześniej zdecydowali, że nie wypuszczą żywego Alfiego ze szpitala i tak się stało. Zabili go”.

Zespół prawników i konsultantów przystąpił do działania. W naradzie uczestniczył min Bp Francesco Carvina (biskup Capri, który pośredniczył w spotkaniu Thomasa Evansa i papieża Franciszka) dr Matilde Leonardi (neuropediatra, która również doradzała rodzinie Evansa) oraz Monica Boccardi, jedna z czterech prawników z Giuristi per la Vita  (Prawnicy dla Życia), którzy śledzili losy Alfiego od lipca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Senator Simone Pillon (prawnik, który osobiście wstawiał się za Alfim z włoskimi władzami i który niedawno otrzymał paszport dyplomatyczny, by polecieć do Anglii) napisał na swoim profilu facebookowym: „Próbowaliśmy w każdy możliwy sposób. Nasze kontakty były na najwyższym poziomie. Prezydencja senatu i rząd włoski były w dużej mierze w naszej dyspozycji. […] Sekretarz mojej partii był gotów pojechać ze mną do Liverpoolu. Dziś powinniśmy mieć w rękach włoski paszport Alfiego i rozkaz sędziego odpowiedzialnego za sprawy opiekuńcze, aby ponownie podłączyć go do respiratora. Wyścig z czasem został przerwany kilka minut temu przez wiadomość, że mały anioł poleciał do nieba”.

W następnym wpisie Pillon zapewnił: „Przygotowuję petycję ws. zabójstwa z wnioskiem do prokuratury w Rzymie. Chcemy, aby śmierć naszego rodaka została w pełni wyjaśniona, aby nigdy więcej nie doszło do takiej sytuacji”.

W filmie opublikowanym na swoim profilu senator Pillon mówi, że nie można pogodzić się z sytuacją, jaka miała miejsce – że obywatel Włoch umarł w ten sposób. To nie może ujść bezkarnie. Pillon przygotowuje wniosek do Parlamentu Europejskiego w tej sprawie.

Źródło: sledczy24.pl

Przeczytaj też

Katarzyna TS: Wielka misja małego chłopca, czyli Alfie i wartości europejskie

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Constancja mówi

  Wlosi staneli na wysokosci zadania. Bardzo bym chciala, zeby wyjasnianie zabojstwa Alfiego odbylo sie na oczach calego swiata. Tylko, ze nie wierze w wyjasnienie tej sprawy, bo nie wydano dziecka zywego Wlochom, to tymbardziej nie wydadza ciala, zeby moc zrobic sekcje zwlok, zreszta juz chyba za pozno.
  Dobrze chociaz, ze napisali swoja opinie, z ktora sie w pelni zgadzam.

  1. Ada mówi

   Włochom, dzięki BOGU, nie mieści się w głowach to wszystko, co się z malutkim ALFIKIEM działo w tej angielskiej … klinice, a już szczególnie blokowanie wszystkim PRAWA DO TEGO DZIECKA! Dosłownie wszystkim. Z jakiej racji???, z jakich powodów???
   Cóż więc za tajemnice krył w sobie Jego organizm???
   Choroba i wreszcie ten niespotykany WYROK ŚMIERCI ustanowiony wobec niespełna dwuletniego dziecka(!!!) – to całe okropieństwo, które się działo na oczach całego świata – TO WSZYSTKO NIE MOŻE POZOSTAĆ BEZKARNE!
   ALFIK jest przecież potwornie tragicznym przykładem stosowania doświadczalnego, a raczej celowego przymusu szczepiennego wobec wszystkich dzieci, za który to
   w momencie ujawnienia się powikłań zagrażających życiu, lub wręcz je kończącym — można jedynie szukać „wiatru w polu” zamiast ODPOWIEDZIALNYCH za ów potworny proceder.
   Mam nadzieję, że specjaliści włoscy w zakresie medycyny, prawnicy i wszyscy ludzie zainteresowani nie odpuszczą w swoich działaniach dotyczących dokonania zupełnie niezbędnych ustaleń PRZYCZYNOWO-SKUTKOWYCH!
   To leży w najlepiej pojętym interesie wszystkich zagrożonych rodzin, czyli nas wszystkich, a szczególnie niszczonych niewinnych dzieci!!!
   To jest cicha, zorganizowana napaść na gatunek ludzki, ale najpierw – bezduszny drenaż jego zasobów finansowych!!!

 2. Adi mówi

  To że zamordowali małego niewinnego malca to nie ma wątpliwości ,tylko czy to śledztwo uda się kiedyś wyjaśnić ,bo jak myślę w ruch poszła cała kampania dyplomatyczna tych oprawców i wszelkie związane z tym wpływy bo jak nieliczni się domyślają to mamy tu do czynienia z królewską mafią narządów a jak wiemy królewska mafia nie może być oczerniona bo to rzekomo nie przystoi ,ale życzę powodzenia włochom i żeby im się udało chociaż przez ten tak zwany przypadek .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.