Włoska prokuratura ma dowody świadczące o współpracy niemieckiej NGO z przemytnikami nielegalnych imigrantów.

fot. youtube
3

Włoska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie przemytu nielegalnych imigrantów z Libii do Włoch. Podejrzewano, że w przestępstwie biorą również udział organizacje pozarządowe ściśle współpracujące z przemytnikami, których łodzie służą jako taksówki dowożące imigrantów bezpośrednio na statki NGOs.

Włoskie MSW przygotowało kodeks postępowania, który określa zasady, na jakich organizacje pozarządowe mogą brać udział w akcjach ratunkowych na morzu, jednak większość odmówiła jego podpisania. Dlaczego?  Sprawa wydaje się oczywista w świetle ujawnionych przez prokuraturę dowodów świadczących o ścisłej współpracy jednej z tych organizacji z przemytnikami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chodzi o niemiecką organizację „Jugend Rettet”. Należący do niej statek „Juventa” został dziś zatrzymany w Lampedusie. Prokuratura przedstawiła filmy dokumentujące współpracę NGO z przemytnikami. Motorówka przemytników podpływa do statku, żeby poinformować o kolejnej dostawie imigrantów. Następnie załoga „Juventy” podejmuje ich bezpośrednio z łodzi przemytników, po czym motorówka należąca do NGO odholowuje łodzie do wybrzeża Libii zwracając je przemytnikom. W proceder zamieszana jest też libijska straż przybrzeżna, która wspólnie z przemytnikami eskortowała łodzie z imigrantami do statku.

Dzięki podsłuchowi założonemu na „Juvencie” prokuratura nagrała też działaczkę niemieckiej NGO zabraniającą przekazywania włoskim władzom zdjęć, na których widać twarze przemytników.

To pierwsze zatrzymanie statku organizacji pozarządowej przewożącej nielegalnych imigrantów islamskich do Włoch. Czy będą następne?

Źródło: ndie.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert B. mówi

    Hm… Niemiecką? A dlaczego ta „niemiecka organizacja tak bezcenny Izrael omija? „Uchodźcy” wszędzie dobrzy, tylko nie w bezcennym Izraelu?

  2. test24 mówi

    Przypomnijcie mi, czy Izrael czasem nie jest po drodze uchodźcom z Syrii? Czemu nie szukają schronienia w kraju za miedzą, tylko pół świata lezą? Pytanie retoryczne.

  3. Jarek mówi

    Ach ci niemcy na wodzie – a wczoraj wieczorem oglądałem das Boot – oni zawsze i wszędzie lubią rozrabiać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.