Winnicki o atakach ambasadora Izraela: „Dopuszcza się zniesławienia. Konfederacja nie będzie stawała na baczność” [WIDEO]

Robert Winnicki/ fot. screen
11

Podczas wtorkowej (29.10.2019) konferencji prasowej w Sejmie poświęconej tworzonemu przez Konfederację zespołowi parlamentarnemu ds. hodowli zwierząt, poseł Robert Winnicki odniósł się do słów ambasadora Izraela Alexandra Ben Zvi, który w wywiadach dla „Gazety Wyborczej” i „Super Expressu” zaatakował Konfederację nazywając ja ugrupowaniem antysemickim.

Po pierwsze, pan ambasador bardzo nieszczęśliwie rozpoczyna swoje urzędowanie w Polsce od ataku na formację polityczną, która cieszy się poparciem 1 miliona 250 tys. Polaków, przynajmniej tylu zagłosowało na nas w ostatnich wyborach. Więc jest to skandaliczne, że w ten sposób rozpoczyna swoją kadencję. Po drugie – jeśli pan ambasador dostrzegł jakieś takie wypowiedzi, to powinien postarać się, żeby one zostały zgłoszone do prokuratury, dlatego że wypowiedzi, które są nacechowane nienawiścią do jakichkolwiek grup, są w Polsce karalne – powiedział prezes Ruchu Narodowego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poseł Winnicki podkreślił, że jeśli takich wypowiedzi nie ma, a jego zdaniem ambasador nie znajdzie takich przykładów, to powinien bardzo uważać, ponieważ dopuszcza się zniesławienia.

Dopuszcza się zniesławienia, a co więcej próbuje dokonać bardzo brzydkiego zabiegu. Ten zabieg polega na tym, że każda krytyka, czy to zachowania państwa Izrael, czy polityków izraelskich – a mamy w pamięci festiwal nienawiści wobec Polski i Polaków, jaki wybuchł w Izraelu po nowelizacji ustawy o IPN – taka postawa krytyczna ma być od razu antysemityzmem. Jeśli tak, to jest to skandaliczne pozycjonowanie się na scenie politycznej jako niedotykalnego podmiotu, którego nie można skrytykować, ponieważ każda krytyka i wejście w polemikę będzie traktowana pałką antysemityzmu – oświadczył Winnicki.

Podkreślił, że Konfederacja stanowczo odrzuca tego typu „stawianie na baczność” całej polskiej klasy politycznej. – To jest uwłaczające i my takiemu stawianiu na baczność na pewno nie będziemy się podporządkowywali – zapowiedział. Dodał też, że jeśli ambasador Izraela zgłosi sprawę do prokuratury, to prokuratura wyjaśni mu, że krytykowanie Izraela i antypolskich działań środowisk żydowskich nie jest w Polsce przestępstwem.

Winnicki ocenił, że wypowiedzi ambasadora Izraela zmierzają do kneblowania debaty publicznej w Polsce. – Chodzi o ty, żeby nie można było otwarcie mówić, że należy odrzucić roszczenia majątkowe środowisk żydowskich z USA – powiedział szef Ruchu Narodowego. Wskazał też, że takie ataki mają służyć kneblowaniu wypowiedzi na temat sytuacji Palestyńczyków i uniemożliwiać krytykę izraelskiej polityki bliskowschodniej.

Jeśli jakakolwiek krytyka lub zdanie odrębne wobec stanowiska izraelskich polityków lub środowisk żydowskich jest antysemityzmem, to nie jest to problem Polski, tylko problem z percepcją pana ambasadora – podsumował Winnicki.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Ambasador Izraela znowu atakuje Konfederację: „Wypowiadają się przeciwko Żydom. Mam prawo powiedzieć coś przeciwko nim”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. karol mówi

   Ambasada Izraela zamknięta. Jest oświadczenie.

 1. Leszek mówi

  Ledwo zjawiła się bżydula w Polsce, już zaczyna judzić. A później aj waj, bo w Polsce jest antysemityzm ! To nie jest antysemityzm tylko normalna reakcja Narodu, Polaków, na wstrętne żydowskie ataki. Żydzi wyssali antypolonizm z mlekiem matki. Tak nam odpłacają za wiele wieków przebywania w Polsce, gdy z innych krajach byli wypędzani. Tylko Polacy okazali tymi najgłupszymi, którzy tego raka wpuścili w granice. I teraz znów się zaczyna kolonizowanie Polski przez koszerną mafię !

  1. robert mówi

   Kościół trampoliną dla syjonizmu w Polsce. | wolna-polska.pl

  2. Zbulwersowany mówi

   Niech napiszą czy w ich sektach niekatolickich nie służą sami Żydzi i szabesgoje ! Bo łatki duchowieństwu katolickiemu przyszywali z reguły Żydzi i sekty żydowskie tj protestanci, prawosławni i barbarzyńcy. Co nie katolickie pochodzi od szatana !

  3. piotr mówi

   Żyd Ben Zvi obraża Sejm: „jeśli tam będą (Konfederacja) powtarzać swoje antysemickie slogany, będzie to problem.

 2. Robert B. mówi

  Już wiele razy pisałem, że centra decyzyjne żydostwa uroiły sobie, że po tzw. holokauście żydostwo będzie całkowicie bezkarne i zrealizuje bez przeszkód swoje plany polityczne wobec gojów. Plany te to rzecz doskonale rozpoznana i opisana. A nawet totalnie naiwne niewiniątko, wystarczy, że przyjrzy się bieżącemu działaniu żydostwa, zaczyna rozumieć, o co chodzi w tym niekończącym się napięciu pomiędzy gojami a żydostwem.

 3. Robert mówi

  Gdyby nieszczęśliwi semici zdecydowali że wszyscy nowonarodzeni mają zostać zabici,to czy lepiej być urodzonym bandytą czy żyjącym antysemitą z małymi mieszkańcami Ziemi?

 4. Bury mówi

  Gdyby to był polski rząd,to każdy żyd obrażający Polaków na ich własnej ziemi,ani godziny dłużej by nie zagrzał miejsca w PL.

 5. Paweł mówi

  I po to m.in. mamy Konfederację w Sejmie, żeby zdecydowanie, bez „bawełny” wypowiadała się w obronie Polski. Nie można dać się obrażać komukolwiek, tym bardziej we własnym kraju.

 6. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Podać oszczercę i kłamcę do sądu!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.