Winnicki: „Nie wykluczam koalicji z PiS, ale…”. Piecha: „Nie wykluczam koalicji z Konfederacją, ale…”

Robert Winnicki / zrzut ekrany YouTube-Radio Zet
15

Nie wykluczam koalicji z PiS – na antenie Radia Puls zaskoczył poseł Robert Winnicki (Konfederacja). Co ciekawe poseł Bolesław Piecha (Prawo i Sprawiedliwość) zapytany o możliwą koalicję z Konfederacją, podobnie odparł, że nie wyklucza koalicji z Konfederacją. Obaj posłowie mają jednak „ale”.

Będąc gościem Radia Puls Winnicki został zapytany czy po wyborach jego partia może współrządzić z PiS.
Pytanie, czy potencjalny koalicjant jest na przykład gotowy odrzucić unijną politykę klimatyczną. Niczego nie można wykluczyć – odparł prezes Ruchu Narodowego i dodał, że Konfederacja będzie stawiała warunki potencjalnym koalicjantom. – W zakresie niezadłużania Polski, w zakresie odrzucenia jakichś rojeń o 4-dniowym dniu pracy, w zakresie odrzucenia polityki klimatycznej UE. Zobaczymy, kto w ogóle będzie gotów rozmawiać o tych sprawach. Ten PiS, który rządzi, który zamiast stawiać na przedsiębiorczość Polaków będzie oskładkowywał umowy cywilno-prawne w ramach kolejnego kamienia milowego, to nie jest PIS, który byłby dla nas partnerem – stwierdził i dodał, że aby doszło do jakiejś współpracy, to „musiałby to być zupełnie inny PiS”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stosunkowo niedawno o możliwej koalicji z Konfederacją wypowiedział się były minister zdrowia, a zarazem poseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha. Wyznał, że wyobraża sobie koalicję z Konfederacją, ale przeszkadza mu w niej poseł Grzegorz Braun.

Na łamach „Super Expressu” Piecha wyznał: – Poziom sporu i napięć jest tak duży między PiS a PO, że nie ma mowy o wielkiej koalicji. Jest Koalicja Polska, ale tu są regionalne napięcia. (…) Jest Konfederacja, nie wykluczam koalicji z Konfederacją, ale pewne osoby, które utrzymałyby swoją pozycję, byłyby dla nas trudne do zaakceptowania, mam tu na myśli posła Brauna. Oprócz Brauna, to tam można byłoby się dogadać.

Źródło cytatów: Radio Puls, Super Express

Przeczytaj także:

M. Skalski: Wielka gra Grzegorza Brauna

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Быдлошевский Л.З. mówi

  On głosował za oddaniem Lasów Państwowych we władanie Unii Europejskiej….Witz to jest jakiś chyba, co nie ? „winnicki” to może „kijowski” albo nawet „moskiewski” ? „winnicki” – kurwa Winnica, już nazwisk parchy wymyśleć nie mogły….Choćby Nike-Kurwin chociażby ….- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞💞

 2. Shadow mówi

  Tym politycznym parchom w polityce przeszkadza najbardziej uczciwy,pracowity i patriotyczny poseł. To ci dopiero osły.— Winnicki do budy razem z PIS-em.

 3. z-k mówi

  Winnicki wie gdzie jest tłusta zupa a na której pólce stoją konfitury i już w ubiegłym roku wykrzykiwał o „skur…synach co przypominają o Wołyniu. Jako koncesjonowany narodowiec dolepiony do PIS załapie się na diety kolejnej kadencji . Wyprą się nawet Grzegorza Brauna, który wyrasta ponad ich wszystkich przynajmniej o trzy długości.

 4. verizanus mówi

  @ Z-k Tym się faktycznie skompromitował w oczach patriotów, ale esztabiliszmęcie mógł sporo zyskać ;).

 5. Reakcjonista mówi

  Winnicki to ukropoliniak. Śmigając w kagańcu sprowadził się do poziomu niewolnika bigfarmy. Siedział z podwiniętą kitą, gdy wyprowadzano Pana Brauna. Gardzę takimi personami!

 6. Rebih mówi

  Byłoby głupotą z góry coś wykluczać, już choćby dlatego, że to źle brzmi.
  Dużo lepiej jest postawić warunki realistyczne i niezbędne dla dalszego istnienia Polskie, lecz nieakceptowalne dla PiS, bo to po prostu jest politycznie korzystne: kompromituje PiS i nie stawia Konfederacji w pozycji awanturników niezdolnych do koalicji.
  Tym niemniej podejrzewam Winnickiego, że naprawdę chce zostać urzednikiem ministerialnym i wziąc udział w rabowaniu tego, co jeszcze zostało do zrabowania.

 7. verizanus mówi

  @ Reakcjonista Jak więc to się dzieje, że jest WE WŁADZACH Ruchu Narodowego???

 8. Buran mówi

  Wszyscy posłowie Konfy pozwalali bez słowa sprzeciwu szykanować Posła G. BRAUNA. A tylko ON stawał mężnie w obronie narodu wypełniając mandat poselski. Gdy były na niego nakładane niesłusznie kolejne kary finansowe lub był zmuszany do opuszczenia sali obrad, siedzieli bez słowa z opuszczonymi łbami jak konie węglarza.

 9. Arrax mówi

  Roberto od razu by wybrał karierę, nawet za cenę własnych poglądów. Kukiz taki jest, choć obu uważam także za patriotów i wartościowych ludzi. Chociaż obaj nie umywają się do doktora Kosiniaka-Kamysza, który doprowadził PSL do totalnego upadku dzięki swojej ignorancji, egoizmowi i koniunkturalizmowi. Lawirant Władek z chęcią by przystał do PiS gdyby był w Sejmie. Teraz też szuka sojuszy, bo PSL w pojedynkę za Chiny Ludowe nie przekroczy progu wyborczego. Japiszon nie rozumie, że jego miejsce jest w przychodni i szpitalu, teraz, gdy brakuje dobrych lekarzy. Ale on uwieezył w powołanie trybuna ludowego, mimo, że rolnicy się z niego śmieją. Przydupas. Dzięki Grzegorzowi Braunowi Konfederacja ma swój styl, on stoi na straży linii światopoglądowej partii. Obaj, z Winnickim i resztą posłów tworzą ciekawą społeczność. Oby nie dali się pożreć PiS-owi za jakieś ochłapy z pańskiego stołu.

 10. Irmina mówi

  Strasznie śliski gość, niewiarygodny i jak ktoś już wspomniał,to typowy ukropoliniak.A takich się wystrzegajmy.

 11. Henryk70 mówi

  Winnicki to myckowiec udający Polaka, tak jak i Braun, Dziambor, Bosak, Korwin Mikke (Ozjasz Goldberg) i bardzo wielu innych sejmitów…

 12. cccpsucks mówi

  hehe a nie mówiłem? taka ta konfa 'polska’ że aż w oczka szczypie. poooland kaput

 13. teresa mówi

  Tylko oddolny, społeczny RUCH DOBROBYTU I POKOJU, anie sprzedajni, którzy już rządzili i ciągle nic nie mogący.

 14. Realista mówi

  Tomasz Gryguć Pan Nikt miał rację nazywając Konfederacje jako Konfabulacje !?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.