Winnicki i Braun nie wykluczają koalicji z PiS. „Skoro politykujemy, to nie zarzekajmy się”

Robert Winnicki i Grzegorz Braun / Fot. Twitter, PAP
16
SKLEP-WPRAWO.PL

Konfederacja Ruch-Narodowy-Korwin-Liroy-Braun, którą od wczoraj (6 marca 2019) zasilają także Marek Jakubiak i Artur Zawisza, po jesiennych wyborach parlamentarnych może wejść w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Taką deklarację złożył wczoraj Grzegorz Braun i Robert Winnicki. Jest ona wielkim zaskoczeniem, ponieważ liderzy Konfederacji wielokrotnie wskazywali na „obłudę i kłamstwo”, którymi w polityce kieruje się partia rządząca. Sympatycy Konfederacji nie czują oburzenia.

– Tworzenie zapory dla rządów Koalicji Europejskiej czy rządów łączonych z Wiosną Biedronia to dzisiaj jeden z istotnych celów, które powinny przyświecać ideowej narodowo-wolnościowej prawicy i między innymi dlatego tworzymy Konfederację – dla Superstacji wypowiedział się Winnicki. Na pytanie dziennikarza, czy Konfederacja nie wyklucza wejścia w koalicję z PiS, odpowiedział: Nie wykluczamy tego i zakładamy to, że jednym z naszych celów są rządy w Polsce, a sprawowanie władzy musi być oparte o wartości, które nam przyświecają – sofistycznie odpowiedział prezes Ruchu Narodowego.

Tego samego dnia, w tej samej sprawie, w rozmowie z dziennikarzem Radio Plus, wypowiedział się były kandydat na prezydenta Gdańska, Grzegorz Braun.

Nic nie jest wykluczone. Skoro politykujemy, to nie zarzekajmy się z góry – mówił w Radiu Plus Grzegorz Braun, pytany o możliwość koalicji Konfederacji z Prawem i Sprawiedliwością w wyborach parlamentarnych.

Ale przecież na dziś PiS realizuje dawną koncepcję prezesa, naczelnika, premiera Kaczyńskiego: na prawo od nas już tylko ściana. Taka była koncepcja Kaczyńskiego, powtarzana wielokrotnie wobec jego współpracowników i zdaje się, że do tej pory tę koncepcję realizuje. My się wymykamy tej koncepcji, bo istniejemy – dodawał. Pełna wypowiedź Grzegorza Brauna dla Polskiego Radia (TUTAJ).

Ciężko pojąć drogę polityczną, którą obrali liderzy Konfederacji. Niezrozumiałe jest sprowadzenie do koalicji Marka Jakubiaka, który mocno przeciwstawia się chęci wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej (wypowiedź z grudnia 2018), a tym samym stoi na antypodach wobec priorytetowych założeń Konfederacji oraz niepojęta jest deklaracja tworzenia koalicji z partią, która w wypowiedziach Winnickiego, Korwin-Mikkego i Brauna jest personifikacją politycznego zła.

Czyżby przyjęcie do swoich szeregów Marka Jakubiaka było okupione sponsoringiem popularnego browaru, a deklaracja koalicji z PiS polityczną sofistyką?

Przeczytaj także:

„Bóg, Honor, Ojczyzna” na paszportach zgodne z Konstytucją. Adam Bodnar skompromitowany!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Nie dramatyzowałbym sytuacji. Przypuszczam, że chodzi jedynie o pozyskanie w nadchodzących wyborach części licznego elektoratu PIS, który jest rozgoryczony polityką PIS, ale ciągle mentalnie do niego przywiązany. Przez takie deklaracje będą mieli ułatwiony wybór …. Konfederacji.

  1. Spostrzegawczy mówi

   Przez tego typu oświadczenia może też chodzić o łatwiejszy dostęp do propisowskich mediów publicznych, w tym rządowych, który jest teraz niedostępny.

  2. Maciej mówi

   Dokładnie. Mierzmy siły na zamiary. Marzenia zostawmy na przyszłość. Jeszcze nie weszli do sejmu, a ludzie już wiedzą, że zdradzili. To nasz wielki problem: Polacy umieją tylko kochać, lub nienawidzić. Wielu nie stać na trzeźwą ocenę.

  3. sten mówi

   Czy ON nietrzeźwo mówi ??
   Wyraźnie mówi komu lizał będzie doope koniec kropka !
   Przy Wałęsie też liczyliśmy… łudziliśmy się … że to tylko ,,wpadki,,
   Przed Marszem 11.11 2018 Jacek Międlar prawie piał chrypiał błagał, prosił by nie skurwili się i nie oddawali Marszu i co? ……. to miękie faje !
   Będą z z nim pogrywali jak z dzieckiem bo nie ma cohones

 2. Twoje imięa mówi

  To koniec. Zdrada najbardziej zaufanych. Czas wyjeżdżać z kraju, nie ma już ratunku.

 3. Elżbieta mówi

  Kto z zespołu w prawo.pl napisał ten tekst? Może należy baczniej przyjrzeć się tej osobie?

  1. Elżbieta mówi

   Panie Jacku, jeśli Pan to napisał, to nie podejrzewam Pana o złe intencje.
   Nie raz mówił Pan, że za bardzo ufa ludziom, a ponieważ zwykle podpisuje się Pan pod materiałem, to mogłam przypuszczać, że to ktoś inny.

   Mam o PiSie takie samo zdanie jak Pan.
   Jednak Konfederacja nie ma szans póki co na wygranie wyborów. Ale jako koalicjant PiS-u może wymuszać na nich te działania, których PiS sam nie podejmuje. I to jest dobre rozwiązanie.
   Bo jeśli nie współpraca z PiS, to co? Przynajmniej na razie. Ma Pan jakiś konkretny pomysł? Na klakierów, którzy tutaj Pana poklepują radziłabym uważać.

 4. Piotr R mówi

  Elzbieta – sama sobie przyjrzyj sie. Tekst ten jest doskonaly i trafia w samo sedno. Deklaracja ze mozna budowac cos z PiSem i to nie przypadkowa bo w ciagu jednego dnia ze strony dwoch liderow Konfederacji – Brauna i Winnickiego – jest moim zdaniem skandaliczna i szczytem obludy bo jeszcze do wczoraj przedstawiali oni PiS jako druga strone medalu Okraglego Stolu , razem z PO, i slusznie. A dzisiaj chca robic koalicje z tym wrogiem Polski , moze nawet gorszym od PO bo dobrze zakamuflowanym i udajacym patriotow. Poprzez takie oswiadczenie jak to o mozliwej koalicji Braun i Winnicki uwiarygadniaja PiS ze nie sa tacy zli wbrew faktom i wbrew temu co sami wczesniej mowili. Dobrze ze jest Portal Jacka Miedlara

  1. marju73 mówi

   Tak jak piszesz. Z PiSem można co najwyżej zbudować Żydopolin, zresztą w trakcie budowy.

 5. Agness mówi

  Poje.ane są te niektóre niby „pro-prawicowe, pro-wolnościowe” fp’e i strony…
  Pojawia się konfederacja – w końcu POLACY!!! Nie niemieccy czy izraelscy agenci, nie służby a POLACY!
  I co ta pseudo-prawica robi??? A no czepia się (przysłowiowego rąbka spódnicy tańczącej baletnicy) i próbuje Konfederację rozbić!!! Draństwo!!!
  Kto jest autorem tego artykułu, bo doszukać się nie mogę?
  Jacek Międlar, nie na Koalicję, to na kogoś chcesz głosować?
  Nie przyszło Ci do dziennikarskiej głowy, że Koalicja chce takimi wypowiedziami zjechać sobie część wyborców PiSu???
  Może w dziennikarskim gdybaniu należałoby postawić również taką tezę?
  Ale nie, ale po co! Niech prawica wolnościowa zniszczy prawicę wolnościową i miejmy PoPiS przez kolejne dlugie lata… Polin na to czeka…. :/

  1. Komar mówi

   zjednać sobie ?? i co później kogo będą oszukiwać zjednanych pisowców czy resztę ??

 6. ikss67 mówi

  Ciesze się, że konfederaci w końcu zaczęli myśleć jak politycy. Otóż pragmatyzm to podstawa polityki.
  Nie zapominajmy, ze taki mały krok do przodu prawicy to wielki krok dla polskości.

 7. Tomasz Stelmach mówi

  Zdaje się, że niektórzy prawicowi dziennikarze nie rozumieją, że aby mieć wpływ na rządy trzeba brać w nich udział i brać na siebie odpowiedzialność. Można ciągle rozdzierac szaty i narzekac że jest źle, że Polska jest niesuwerenna i Polacy ponosza z tego tytułu wymierne straty. Tylko, że z narzekania nic nie wynika panowie dziennikarze i sytuacja się od tego nie poprawia. Projekty ustaw, głosowanie ich a nie trzymanie w sejmowej zamrażarce, rozporzadzenia ministrów, przepisy wykonawcze. Nie będzie większego wpływu na to bez udziału w rządach. A przeciez chcemy by coś sie zmieniło. Prawda? Idealną sytuacją było by gdyby w przyszłym parlamencie bez Konfederacji nie mogła się wyłonić większość zdolna powołać rząd i głosować ustawy w Sejmie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.