Wielka Brytania wprowadza zakaz pokazywania w reklamach gotujących i sprzątających mam

4

Od przyszłego roku w Wielkiej Brytanii będzie obowiązywał zakaz pokazywania w reklamach gotujących i sprzątających mam, ponieważ uznano to za  „szkodliwe i przestarzałe”. Decyzję ogłosiła w tym tygodniu Komisja ds. Reklamy (Committee of Advertising Practice) po publikacji raportu uznającego „genderowe stereotypy” w reklamie za element przyczyniający się do nierównego traktowania kobiet i mężczyzn.

Raport jest wynikiem badań przeprowadzonych przez Agencję ds. Standardów Reklamowych (Advertising Standards Agency). “Gdziekolwiek się pojawiają lub są utrwalane, stereotypy genderowe mogą prowadzić do psychicznej, fizycznej i społecznej szkody, która może ograniczać potencjał grup lub jednostek” – napisano w raporcie. Jako niewłaściwe wskazano m.in. reklamy pokazujące mamy sprzątające bałagan, który zrobiła reszta rodziny oraz reklamy, które sugerują, że „pewne czynności są niewłaściwe dla chłopców, ponieważ tradycyjnie przypisywane są dziewczynkom i vice versa”.

Źródło: breitbart.com

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Jarek mówi

    ponoć jak bóg chce kogoś pokarać najpierw odbiera mu rozum -widać zaczyna karać Angoli za ich zbrodnie i zdrady

  2. Aga mówi

    Zydostwo osiagnelo juz zenit wariactwa robiac z wszystkiego nie normalne ,co bylo normalne.Zyd to zakala swiata i kosmosu……..

  3. goj mówi

    Zauważyliście, że kosmici już nie odwiedzają Ziemi? Widać głupota Ziemian przerosła nawet możliwości pojmowania zaawansowanych cywilizacji, albo porwali kilku lewaków i doprowadzili do katastrofy na swojej planecie 😀

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern