Wielbiciele Lenina nie chowają się po lasach, ale organizują wystawy ku czci swojego idola. Czy będzie interwencja ministra Jakiego?

fot. facebook
4

Dzięki błyskawicznej akcji prokuratury neonaziści świętujący urodziny Adolfa Hitlera są już pod kluczem. Ministerstwo Sprawiedliwości wystosowało wniosek o delegalizację stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”. Można? Można. Działania prokuratury i ministerstwa pokazały, że dla chcącego nic trudnego. W związku z tym czekamy na równie błyskawiczne działania w stosunku do działaczy Komunistycznej Partii Polski, którzy nie ukrywają się po lasach, ale otwarcie propagują ustrój totalitarny organizując wystawę ku czci Lenina i Rewolucji Październikowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co w tej sprawie robi prokuratura? Oto informacje ze strony KPP działającej bez problemów na facebooku: „31 marca 2016 roku czworo członków Komunistycznej Partii Polski zostało skazanych przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej na 9 miesięcy ograniczenia wolności, prace społeczne oraz grzywny [wyrok jest nieprawomocny]. (…) – Prowadzimy analizę dotyczącą wystąpienia do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z konstytucją działalności KPP – zapowiedziała wiosną 2017r. prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej, dodając również, że PK zwróciła się już do wszystkich jednostek prokuratury w kraju o informacje, które będzie można wykorzystać w postępowaniu w sprawie KPP.(…) Czynności utknęły w martwym punkcie. Najwidoczniej nawet prokuratorzy Zbigniewa Ziobry mają problem ze zebraniem wiarygodnego materiału, który mógłby służyć jako podstawa do delegalizacji KPP.”

Reasumując– dzieje się niewiele, a oświadczenie prokuratury o „prowadzeniu analizy” co do zasięgnięcia opinii Trybunału Konstytucyjnego w sprawie delegalizacji KPP, brzmi jak jakiś ponury żart. Jak to w ogóle możliwe, że doszło do rejestracji takiej partii? Czy wyobrażacie sobie zgodę na rejestrację Nazistowskiej Partię Polski?

Apelujemy do ministra Patryka Jakiego o jak najszybsze zajęcie się to sprawą.

Źródło: facebook

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarek mówi

  jak byłem na wschodzie to w wychodku były na gwoździu jako papier toaletowy bodajże dzieła zebrane lenina – w sumie do czegoś pożytecznego się w końcu nadały – takie fajne cyrylicą pisane były.

 2. michu mówi

  Czerwone gwiazdy istnieją w przestrzeni publicznej bez problemu. No ale komuniści nie zamierzali mordować wartościowych narodów i nadludzi to w czym problem? Swoją drogą warto monitorować sprawę tych neonazistów (przyimek neo, może w zasadzie mieć zastosowanie tylko w Niemczech), ciekawe ilu z nich to współpracownicy SS (spec służ.)

  1. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

   A, to problem jest, gdy mordowane są narody wartościowe. Jak mordowane są narody niewartościowe, to jest O.K.? A w ogóle to chciałbym zapytać. jak zaklasyfikować naród wartościowy i nie wartościowy?

  2. michu mówi

   To zależy kto klasyfikuje 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.