[WIDEO] Nigeryjski pastor ścięty przez Boko Haram. „Nie martwcie się, nie płaczcie. Dziękujcie Bogu za wszystko”

Fot. YouTube
3

Nigeryjski pastor, Lawan Andimi, który wychwalał Boga w wideo dotyczącym okupu, został ścięty przez dżihadystów po tym, jak odmówił wyparcia się Chrystusa i nie był w stanie zebrać pieniędzy na okup. Boko Haram zażądał 2 mln euro, ale kościół bez środków do życia mógł zebrać tylko 4 969.88 euro.

„Nigdy nie straciłem odwagi, ponieważ we wszystkich warunkach, w których się znalazłem, wszystko jest w rękach Boga. Boga, który się o mnie troszczy i zmusi ich, aby się mną zaopiekowali i żyli moim życiem, nadal będą działać i dotknie ich.” – mówił pastor do kamery w swoim ostatnim nagraniu, udostępnionym przez terrorystów.

„Więc, na podsumowanie mojej przemowy o którą prosili, powinienem podsumować to raz jeszcze po angielsku. Zdarzenia moich kolegów, brak szacunku, szczególnie moja teraźniejszość… Czcigodny Billy Joel, który jest  silnym człowiekiem, człowiekiem współczucia, człowiekiem miłości. Który dał z siebie wszystko, by przemówić do rządu i wszystkich niezbędnych agentów, aby mi ulżyć. Aby mnie wypuścić. Ci wszyscy ludzie robili wiele dobra dla mnie, napełniając mnie wszystkim, co chciałem zjeść. Oni zapewnili mi miłe miejsce do snu. Koc, i wszystko, czego potrzebowałem. Więc wierzę, że nie zrobili mi niczego złego.” – mówił, odnosząc się do swoich oprawców, którzy przetrzymywali go dla okupu.

„Wciąż wierzę, że Bóg który sprawił że zachowali się w ten sposób jest wciąż żywy i zrobi wszystko z łaski Pana. Że będę razem z moją żoną, moimi dziećmi, moimi znajomymi. Jeśli nie będzie takiej sposobności, może to jest wolą Boga. Wszystkie osoby blisko i daleko, znajomi i inni, bądźcie cierpliwi i nie płaczcie. Nie martwcie się. Dziękujcie Bogu za wszystko. Chciałbym, abyście byli cierpliwi. Nie płaczcie, nie martwcie się, ale dziękujcie Bogu za wszystko. Dziękuję.”

Chrześcijanom żyjącym w Europie zawsze z trudem przychodzi zrozumienie sytuacji, w której znajdują się nasi bracia w Afryce. Wygasające, na wpół obumarłe, leniwe chrześcijaństwo wynikające z tradycji i przyzwyczajenia sprawia, że tak wielu staje się „ochrzczonymi poganami”. Przykład męczennika z Nigerii jest wstrząsającym świadectwem. Wciąż istnieją ludzie, gotowi oddać życie za wiarę w Chrystusa. Ludzie, dla których jest ona cenniejsza, niż cokolwiek innego. Są tez i tacy, którzy za odmowę wyparcia się Go bez namysłu ścinają głowę maczetą. Być może, jest to dobry moment na chwilę refleksji. Ile wiara znaczy dla Polaków, którzy mogą – w porównaniu choćby z Nigerią – bez przeszkód ją praktykować?

Źródło informacji: Twitter, YouTube

Przeczytaj również:

Obrońcy życia triumfują! Sąd przyznał im słuszność. „Prawo do wolności wypowiedzi gwarantuje Konstytucja”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mariola mówi

  A u nas dzsisiaj DZIEN ISLAMU… czy tez będą ścinać czy jeszcze nie?

  1. Jaca mówi

   Tak, to wielka hańba dla naszych biskupów i papieża, ponieważ świętują dni naszych wrogów a przede wszystkim wrogów Chrystusa Pana i Jego Matki. W głowie się to nie mieści. Kiedyś rycerstwo i narażeniem życia broniło Krzyża a dzisiaj? Ci co są odpowiedzialni za wprowadzenie tych dni, czy to judaizmu, czy islamu są zdrajcami, którzy plują Zbawicielowi w twarz. Bo jak św. Paweł mówił „nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? 2 Kor. 6:14

 2. Hammurabi mówi

  Rok 1054 – rozłam – prawosławie i katolicyzm
  Rok 1517 – rozłam – katolicyzm i protestantyzm
  Rok 1534 – powstaje kościół anglikański
  Rok 20.. – rozłam – ??????????????
  To, co obecnie robi Watykan jest podobne do wprowadzonego w 1870 roku dogmatu o „nieomylności papieża”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.