Wiceprzewodnicząca Rady Miasta z PO organizuje „drugi Majdan”. „Pisowska galareta boi się nas. Na barykady!” Czy służby zainterweniują?

Jolanta Urbańska / Fot. Twitter (Katarzyna Pierzchała i GW)
6

Jolanta Urbańska. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Częstochowy, a zarazem polityk Platformy Obywatelskiej. W tym roku bezskutecznie ubiegała się o mandat poselski. Od kilku lat organizuje manifestacje zwane przez nią „ku pamięci ofiar Żołnierzy Wyklętych”. Za plucie na bohaterów zawiadomienie do prokuratury składał na nią radny Artur Sokołowski z PiS. Bez efektu. Sprawa została umorzona, a Jolka nabrała wiatru w żagle. W jasnogórskim sanktuarium, u oo. paulinów zamawia msze święte w intencji „Polski wolnej od faszyzmu”. Zakonnicy przyjmują datki. Eucharystia w takiej intencji odbyła się w grudniu ubiegłego roku. Uczestniczył w niej nasz rozmówca, który z uwagi na – jak sam mówi – „nieobliczalność” Urbańskiej, woli pozostać anonimowy.
– Podczas podniesienia radna PO wstała i wymachiwała w kaplicy konstytucją – relacjonuje mieszkaniec Częstochowy. Teraz organizuje w Częstochowie stowarzyszenie Demokratyczna RP, składające się z ludzi o charakterystycznych aparycjach. Blokują patriotyczne manifestacje, awanturują się. Kilka miesięcy temu ich liderka zorganizowała nawet blokadę pielgrzymek kibiców. Gdyby nie gołębie serca pielgrzymów, Urbańska wylądowałaby w szpitalu. Nawet niektórzy politycy PO przecierają oczy ze zdumienia.

PRZECZYTAJ: Zapadł wyrok! Raper Stopa uniewinniony! Autor utworu o żydowskich roszczeniach będzie gościem marszu 11.11 we Wrocławiu [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Fot. https://www.facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet
Fot. https://www.facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet

Na tym nie koniec. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Częstochowy, od której z racji stanowiska winno się wymagać względnej powagi w życiu publicznym, kilka dni temu wzywała do przewrotu.
Ulicznicy: do boju! Ta pisowska galareta boi się nas! Aktualizacja: ludzie, jak długo mamy słuchać bredni (kłamliwych) polityków. Do dzieła – kilka dni temu na swojej stronie na Facebook’u napisała Urbańska. Pod wpisem wdała się w dyskusję ze swoimi zwolennikami, których wzywa do pójścia z nią na barykady: Zło wygrało w Polsce. Wchodzę na barykady – pisze radna PO. Na pytanie rozmówcy: Gdzie i kiedy? odpowiada: dam cynk.

Urbańska niczym „Napoleon” z sali numer 1 oddziału psychiatrycznego zapewnia: organizuję normalność, ogarnę temat, bez względu na stan zdrowia bądźmy, by na pytanie czy organizuje Majdan odpowiedzieć, że chyba tak. Love You. Jak demokrację – kończy Urbańska.

I pewnie gdyby takie rzeczy wypisywał szeregowy Kowalski, nie zwróciłbym na to żadnej uwagi. Świry były, są i będą. Jednak wezwania do zorganizowania puczu są autorstwa nie byle kogo, a Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Częstochowy. W Polsce dużo mówi się o mitycznym antysemityzmie, rasizmie i faszyzmie, który poza wybujałą, lewacką wyobraźnią nigdzie nie istnieje. W przypadku Urbańskiej mamy do czynienia z realnymi planami czy samą organizacją zamachu stanu, o którym mowa w art. 127 k.k. Czy służby Błaszczaka i Kamińskiego będą na tyle odważne, by z radną PO postąpić tak jak w ubiegłym roku, w wigilię marszu niepodległości postąpiono z dziesiątkami nacjonalistów, w tym z niewinną nastolatką, o której pisaliśmy na portalu?

Przeczytaj także:

PILNE! 18-latka jechała na Marsz Niepodległości… Została schwytana i molestowana przez policjantów

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Anonim mówi

  Ciekawe jakiej nacji jest oszołom Urbańska?

 2. Zbysław mówi

  Abwehra jest m.in po to, by niszczyć polskich narodowców. Pracuje tam pełno ukraińców, ściągniętych do służb przez Tuska i przez Kaczyńskiego, Kamińskiego. Inna sprawa, że ukry zawsze będą służyć temu kto jest w danej chwili na świeczniku. Policja to już osobny temat, pieski też nie lubią Polaków, wielbią za to koderastów i lewactwo. Możliwe, że są wyjątki wśród policjantów.

 3. Arek Zimoń mówi

  To jest chora osoba, nienawidzi Polski i Polaków, marzy jej się komunizm. Msze w intencji Polski wolnej od faszyzmu zamówiła będąc na zwolnieniu L4 czyli złamała prawo ale żaden prokurator w Częstochowie nie zajmie się ta sprawą póki miastem rządzi mafia neomarksisty, złodzieja i cwaniaka szMatyjaszczyk et consortes. Jego zastępca Marszałek groził publicznie dziennikarzowi, że jeśli „nie przestanie pisac tych swoich artykułów, to jego koledzy połamią mu nogi” I co? I nic. Częstochową rządzi MAFIA

 4. vvva.mm.777. mówi

  myślałam, ze ta głupia jolka to jakas młoda osoba. wiadomo, nie ma lat – nie ma rozumu. ale to jest stary, pomarszczony babsztyl, na dodatek z wielkimi uszami!!! ale gdzie to ma rozum? to wygląda jak pacjent oddziału zamkniętego! te rogi, te kolory, te patrzałki tęskniące za rozumem a jednoczesnie dziwnie wybałuszone jakby po jakichs uzywkach……?

 5. piotr mówi

  Planowana bierność PiS – uaru wobec ofensywy LGBT | nacjonalista.pl

 6. elchupamakabra mówi

  juz po dwoch fotkach widac ze to nie jest normalne

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.