Wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz powołana na stanowisko komisarza miasta

Aleksandra Dulkiewicz/ fot. screen
0

Zgodnie z wymogami ustawy, w związku ze śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza, premier Morawiecki powołał komisarza Gdańska. Funkcję tę będzie sprawować Aleksandra Dulkiewicz do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów prezydenckich, które powinny zostać zarządzone przez premiera najpóźniej 90 dni od śmierci dotychczasowego prezydenta.

Kim jest Aleksandra Dulkiewicz? To dotychczasowa wiceprezydent Gdańska. Podczas ostatniej kadencji była szefową klubu Platformy Obywatelskiej w radzie miasta oraz zastępcą prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej. Podczas kampanii samorządowej była szefową sztabu Adamowicza. Z wykształcenia jest prawnikiem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Dulkiewicz oświadczyła, że przyjęła funkcję komisarza, którą zaproponowali jej szef KPRM Michał Dworczyk oraz wojewoda Dariusz Drelich. Komisarz Gdańska powiedziała też, że od wtorku do dnia pogrzebu Pawła Adamowicza (najprawdopodobniej w sobotę) będzie w Gdańsku obowiązywać żałoba. Od wtorku do dnia pogrzebu w Bazylice Mariackiej będzie o godz. 17.00 odprawiana Msza Św. i różaniec. W budynku magistratu wyłożona jest księga kondolencyjna. Flagi na budynkach miejskich są opuszczone do połowy masztu i okryte kirem. Wygaszono też iluminację świąteczną oraz lampki na choince na Długim Targu.

Źródło informacji: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.