Wicepremier Gowin uhonorował naukowców kpiących z prof. Szyszki. Czy Gowin chce powrotu przemysłowych wiatraków?

fot. pixabay.com
14

Kolejne ciekawe wydarzenie, do którego doszło po rekonstrukcji rządu. W jej wyniku stanowisko ministra środowiska stracił prof. Jan Szyszko. W poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin wręczył nagrodę „Popularyzator nauki” grupie naukowców, którzy kpili z prof. Szyszki przyznając mu nagrodę „klimatyczna bzdura roku” za wypowiedź  „dwutlenek węgla emitowany w Polsce jest gazem życia dla żywych zespołów przyrodniczych, by stawały się coraz lepsze”.

Naukowcy odznaczeni przez wicepremiera Gowina to zwolennicy teorii o antropogeniczności globalnego ocieplenia utrzymujący, że obecne działania człowieka (emisja CO2) wpływają na zmianę klimatu powodując jego ocieplenie. Jak zatem tłumaczą ocieplenie klimatu we wczesnym średniowieczu? Zajrzyjmy na ich portal „Nauka o klimacie”, za który otrzymali nagrodę od wicepremiera Gowina. Oto ich wyjaśnienie średniowiecznego ocieplenia: „Rzeczywiście, w trakcie Średniowiecznego Optimum Klimatycznego (lata 950-1250) gdzieniegdzie było tak ciepło, jak dziś. Jednak w innych miejscach było zimniej niż w Małej Epoce Lodowcowej. Tymczasem obecne ocieplenie ma charakter globalny (…) ciepło było w wyższych szerokościach półkuli północnej – gdzieniegdzie temperatury mogły być zbliżone do dzisiejszych. Jednak inne regiony (np. Azja Środkowa czy tropikalny Pacyfik) były znacznie chłodniejsze niż w okresie bazowym 1960-1990.(…) na przestrzeni ostatnich 2000 lat okresy ciepłe i zimne w różnych regionach występowały w różnym czasie – nigdy jednak w skali globalnej. Zasięg i tempo obecnego ocieplenia nie ma precedensu w historii klimatu i nie da się go wytłumaczyć żadną naturalną zmiennością.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niestety, autorzy artykułu nie tłumaczą, dlaczego w ogóle doszło do Średniowiecznego Optimum Klimatycznego. Dlaczego nie tłumaczą? Bo nikt rozsądny nie kupi bajki o antropogeniczności tego ocieplenia w postaci wielkiego przemysłu „w wyższych szerokościach półkuli północnej” emitującego CO2 we wczesnym średniowieczu. Dlatego naukowcy forsujący tezę o antropogenicznych przyczynach zmian klimatu wolą nie wchodzić w szczegóły tych zmian w średniowieczu, ale zabawiają się wykpiwaniem tych, którzy nie zgadzają się z ich tezami. Takich naukowców uhonorował wicepremier Gowin.

Teza o antropogeniczności globalnego ocieplenia to jedna z „prawd wiary” światowego lewactwa. To w myśl tej „prawdy” stawiano w Polsce gigantyczne turbiny wiatrowe w bezpośrednim sąsiedztwie siedzib ludzkich, a nawet w obszarach „Natura 2000”. Tysiące drzew zostało wyciętych, żeby wyczyścić teren pod kolejne farmy wiatrowe. Prof. Szyszko wielokrotnie krytykował to szaleństwo, a PiS je powstrzymał. Czy wicepremier Gowin chce do niego wrócić?

Źródło: tech.wp.pl, naukaoklimacie.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ania mówi

  Plan wrogów jest niezmienny : przejąć ziemię pod lasami, przejąć zbiorniki wodne, przejąć handel emisją CO2, przejąć bank boś, wyrwać Polskę z korzeniami katolickimi, obniżyć populację Polaków do kilkunastu milionów – wątpię czy nas tylu pozostało na chwilę obecną.

  1. d. mówi

   Dokładnie, tak właśnie jest! A Gowin to taki sam PO-bożny sprzedawczyk jak Adrian! Kazdy kto był i jest z Unii Wolności NIGDY NIE BYŁ i NIE jest Polakiem! Unia Wolności bowiem skupiała ludzi wg POCHODZENIA …. żydowskiego!!! Srodowisko Geremka było twardym jądrem tej partii. A z tego twardego jądra wywodzi się ten nowy minister spraw zagranicznych!!! Unia Wolności ZAWSZE I WSZĘDZIE działała na szkodę Polski, nawet sto razy gorzej niż jej matka nieboszczka – PZPR /dla młodego pokolenia info: PZPR=polska zjednoczona partia robotnicza czyli komuniści i lewacy/!!! Dobra zmiana skończyła się wraz z odwołaniem Szydło, Macierewicza, Szyszko, Radziwiłła, Waszczykowskiego. Zostaliśmy, my Polacy oszukani. Teraz tylko patrzeć jak Adrian z Morawieckim na życzenie jewroPejsów i przy podszeptach i szczuciu zydów z rządu i kancelarii Kornhausera-Dudy wyrzuca paną ministra Ziobro!!!! Jedno jest pewne NIE UKRADNĄ NAM LASÓW!!! PRZYPILNUJEMY SOBIE ZIEMI I LASÓW!! WSZAK TYLE MAMY OJCZYZNY – ILE ZIEMI!!!!

 2. Waldemar mówi

  i oto chodziło, a co na to ojciec dyrektor? Czy znowu będzie mówił oni.

  1. janek mówi

   Zapytaj ojca dyrektora:)))

 3. KarPa mówi

  Gowin wydaje się być intrygantem i mącicielem nie ufam temu człowiekowi ani ciut

 4. KarPa mówi

  Gowin wydaje się być intrygantem i mącicielem nie ufam temu człowiekowi ani ciut ciut

 5. tuszyn mówi

  Gowin to wyjątkowy szkodnik. Może się równać tylko z tym drugim orłem-sokołem (nie przypominajcie nazwiska) od narodowego dziedzictwa kirkutów

 6. Zdzisław mówi

  Gowin to brakujące ogniwo w teorii ewolucji, jak każdy ateista

  1. Spostrzegawczy mówi

   Dobre !

  2. goj mówi

   Potwierdzam! Sam jeszcze rok temu byłem ateistą. Na szczęście odkryłem na nowo chrześcijaństwo i przestałem być małpą, na której robi się eksperymenty.

 7. Hammurabi mówi

  Kiedy na spokojnie przeanalizuje się drogę kariery pana Gowina, nie sposób odnieść wrażenia, że jest mistrzem kamuflażu. „Związany z Unią Wolności, ale do niej nie należał”, podobnie jak z Forum Prawicy Demokratycznej. Z ramienia PO w 2005 roku został senatorem, by nagle po rezygnacji Rokity wskoczyć na jego pierwsze miejsce na liście i uzyskać mandat poselski, za co zaszczycił PO wstąpieniem w jej szeregi, zasiadając oczywiście w jej Zarządzie Krajowym. W 2011 roku został nawet ministrem sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska i „rozwijał” się dalej do tego stopnia, że stanął w szranki z samym donaldem w walce o przywództwo. Tego Donald już nie zdzierżył i wyp… go z rządu w 2013 roku. W grudniu tego samego roku, „stworzył” partię Polska Razem – Zjednoczona Prawica, kontentując się funkcją jej prezesa… Zaiste, geniusz! A naprawdę to taki Toadie (po swojsku Toudi) „Wasza Wspaniałość”, prymus „szkoły dla lizusów”. Pamiętacie „Gumisie”?

 8. goj mówi

  No nie… znowu będziemy kupywać te przestarzałe wiatraki od Niemców? No tak, przecież Niemcy teraz przechodzą na elektrownie węglowe i muszą się gdzieś tego dziadostwa pozbyć… A i nasi okupanci – żydzi, też są przecież zainteresowani rozchorowaniem gojów tymi wibracjami.

 9. K. mówi

  Akurat Ci naukowcy mogą podać wszelkie szczegóły badań jakie tylko się da. Za to autor tego artykułu zapewne nie posiada źadnych danych, żadnych opracowań i poparcia żadnych prawdziwych naukowców. Globalne ocieplenie o antropogenicznym pochodzeniu jest niezaprzeczalnym faktem naukowym. Dlaczego niezaprzeczalnym? Dlatego, że 98% naukowców całego świata je badające zgadza się z tą tezą. Gdyby autor czytał bloga nauki o klimacie, to może posiadłby jakąkolwiek wiedzą uprawniającą do wypowiedzi. Zachęcam do doszkolenia się, na naukę nigdy nie jest za późno.

 10. Azazel mówi

  Od ponad tysiąca lat Polska jest pod okupacją Watykanu. Czas z tym skończyć.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.