Wicepremier Gowin: interesy Polski i Izraela są zbieżne. Polska ma zapłacić Żydom za Holokaust?!

Jarosław Gowin w Izraelu/ fot. twitter
10

Wicepremier Jarosław Gowin rozpoczął w niedzielę trzydniową wizytę w Izraelu na zaproszenie strony izraelskiej jako jeden z gości konferencji „Thinking out of the Box”. Konferencja jest jednym z elementów obchodów 70. rocznicy powstania państwa Izrael. W niedzielę Gowin rozmawiał w Tel Awiwie z izraelskim ministrem ds. nauki Ofirem Akunisem. Rozmowa dotyczyła m.in. ustawy o IPN.

– Myślę, że to dzisiejsze spotkanie jest bardzo ważnym krokiem przybliżającym nas do odsunięcia na bok tego wszystkiego, co w ostatnich miesiącach podzieliło dwa narody, które przez stulecia trwały przecież w koegzystencji – powiedział Gowin.

Odnosząc się do ustawy o IPN Gowin oświadczył: „Zapewniłem naszych izraelskich partnerów, że intencją polskiego rządu i społeczeństwa nie jest w najmniejszej mierze kwestionowanie jakiejkolwiek cząstki prawdy o tym, czym był Holokaust, a jedynie sprzeciwianie się kłamstwu historycznemu, jakim jest zrzucanie współodpowiedzialności za Holokaust na cały polski naród. Wyraziliśmy nasze stanowisko chociażby poprzez opinię Prokuratora Generalnego, który podważył chyba najistotniejszy element tej ustawy. Ja osobiście mam nadzieję, że TK podzieli stanowisko PG”.

Wicepremier Gowin dodał też, że „niepodległa Polska zawsze konsekwentnie była zwolennikiem bezpieczeństwa Izraela i wydaje się, że te dalekosiężne interesy obu państw są zbieżne”.

Nasz komentarz: Jakie są dalekosiężne cele Izraela? Jednym z nich jest bezprawne wyłudzenie od Polski gigantycznej kwoty za bezspadkowe mienie ofiar Holokaustu. W 2011 roku Izrael utworzył Grupę Zadaniową ds. Restytucji Majątku z Okresu Holokaustu (HEART). Jej zadaniem jest odnalezienie mienia odebranego Żydom przez różne państwa europejskie podczas Holokaustu, a także doprowadzenie do jego restytucji. Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapewnił o swoim poparciu dla komisji HEART. Zaznaczył przy tym, że jej członkowie „walczą z czasem”, bo z biegiem lat coraz mniej jest osób ocalałych z Holokaustu.

Najwyższa pora zdać sobie sprawę z tego, że to nie tylko amerykańskie organizacje żydowskie chcą oskubać Polskę. Izrael również w tym uczestniczy! Jeśli zatem dalekosiężne cele Polski i Izraela mają być zbieżne, to znaczy, że Polska ma wypłacić Żydom 300 miliardów dolarów. Czy takie jest zdanie polskiego wicepremiera? Czy tak należy rozumieć jego wypowiedź podczas wizyty w Izraelu?

Źródło: pap, gazetaprawna.pl

Przeczytaj też

Gowin bagatelizuje ustawę wspierającą roszczenia żydowskie: „Interesy polskie nie są zagrożone”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. rychu mówi

  Glinski i Gowin chodza na pasku mossadu

 2. Spostrzegawczy mówi

  To jest odwracanie kota ogonem ! Temat powinien być postawiony całkowicie inaczej : Ile to Żydzi są winni Polakom z tytułu długich, choć jakże dla nas, Polaków, tragicznych relacji żydowsko-polskich. Żeby nie być gołosłownym to powołam się na cytat z książki najwybitniejszego obecnego historyka, acz całkowicie i świadomie przemilczanego, Henryka Pająka pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” Wydawnictwo Retro A.D. 2016, a dotyczącego jednego z bardzo wielu ważnych elementów tych katastrofalnych dla Polaków relacji :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 milionów Polaków… Czy kiedykolwiek pomyśleliście o skali tego ludobójstwa Słowian, głównie Rosjan i Polaków… Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego…. Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku”.
  Sprawa dotyczy więc jednego okresu, ale jakże wielowątkowego z historii żydostwa i Polski. Jeśli wyliczymy, jeśli w ogóle życie ludzkie może być przeliczane na pieniądze, wartość jednego człowieka na 1 milion USD, a taki przelicznik jest w świecie obecnie ogólnie przyjęty, to wychodzi nam , jedynie z tytułu wytracenia Polaków przez Żydów, na podstawie w.w. dowodu w sprawie, kwota 10 bilionów USD ( nie mylić z miliardami ! ). A nie uwzględnia się tu zastępstwa pokoleniowego. Przecież wielu z tych wytraconych mogłoby mieć jeszcze dzieci, wnuki i prawnuki.
  Jeśli do tego dodamy kolosalne straty materialne i terytorialne Polski i Polaków, to wychodzą astronomiczne kwoty, w wyniku spłacenia których Polska stałaby się najbogatszym krajem świata. A poruszamy jedynie jeden wątek z jednego stulecia tych relacji, wiedząc, że były one wielowiekowe, a najgłośniejszymi i haniebnymi początkami były handle polskimi niewolnikami przez żydowskich kupców, co też wymaga wystawienia rachunków, jak też wielowiekowa gościna, ratująca im życie, na naszej ziemi olbrzymiej społeczności żydowskiej, przepędzanej powrozami, pasami skórzanymi, procami, kamieniami i innymi wszelkimi możliwymi utensyliami z innych krajów.
  Nie zapominajmy także, że Żydzi wprawdzie pozbawieni swojej państwowości ale cały czas mieli i mają swoją prawną reprezentację jak choćby Waad, sanhedryn, Gaonate, kahały i to MY, Polacy powinniśmy jak najszybciej od nich zażądać zapłaty wielobilionowych reparacji i odszkodowań i non-stop, w dzień i w nocy żądać ich spłaty. A więc przywróćmy wreszcie normalność w tych zasadniczych kwestiach i zacznijmy rozliczać Żydów !

 3. aalfa.oomega mówi

  Trzecia tajemnica z Fatimy – to 3. wojna światowa i Armagedon! Wojna zapewne wybuchnie w 2021 roku – 7 lat po ostatnim kryzysie finansowym! (taka reguła funkcjonuje od XVIII w.) Rosja skończy pierwszy etap modernizacji armii, a USA – jeszcze NIE! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – przeczytasz w książce pt.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

  1. Ada mówi

   Dobre danie pod dobrą przykrywką – Aleksander Jabłonowski oddaje głos… Wandzie, co nie chciała Niemca, w Gazecie Warszawskiej o ROZBRAJANIU WOJSKA POLSKIEGO przez……!!!

 4. michu mówi

  Wynika, że interesy Gowina i Izraela są zbieżne. Szkoda tylko, że Polska nic z tego nie ma….;)

 5. julie mówi

  Zwolac referendum oolskie w sprawie zydojskich riszczen , ktire bezprawnie sa przekazywane przez mordy jak gowin I cala reszte antypilskiej szaranczy. To referendum ma byc specjalne z dostepem kazdego Polaka , bo antypolskie barachlo i tak by wlazlo podstepem . Najleprze miejsce to station …

 6. Helenka2 mówi

  KK Rozdz.XVII -przestępstwa przeciwko RP Art. 129.Kto będąc upoważniony do występowania w imieniu RP w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją i działa na szkodę RP podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.