Wicepremier Gowin o ustawie o IPN: „Jesteśmy otwarci na wszelkie próby doprecyzowania tej ustawy”

Jarosław Gowin/fot. screen
12

– Jesteśmy otwarci na wszelkie próby doprecyzowania tej ustawy [o IPN], uzupełnienia jej o pewne wiążące interpretacje. Zobaczymy tez, jaki będzie efekt prac tej grupy wspólnej. Nie wykluczamy, że w przyszłości możemy wrócić do konkretnych zapisów ustawowych, tak, żeby je doprecyzować w sposób, który już nie będzie budził – naszym zdaniem – nieuzasadnionych wątpliwości strony izraelskiej – zadeklarował dziś wicepremier Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej. – Czujemy się współodpowiedzialni za rozjechanie się komunikacyjne – dodał.

Gowin stwierdził też, że spodziewa się, iż prezydent Andrzej Duda podpisze nowelizację ustawy o IPN.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nasz komentarz: To jest jakieś horrendum. W obliczu zmasowanej akcji antypolskiej, w której padają skandaliczne oszczerstwa i kłamstwa z ust izraelskich polityków i organizacji żydowskich, wicepremier polskiego rządu deklaruje gotowość do zmian w ustawie pod dyktando strony izraelskiej. To się po prostu nie mieści w głowie.

Jeśli wicepremier Gowin czuje się „współodpowiedzialny za rozjechanie się komunikacyjne”, to jego problem. Natomiast wypowiadanie takich słów w sytuacji, gdy wiadomo już, że ustawa była konsultowana ze stroną izraelską (to osobny skandal), to po prostu kompromitacja i kapitulacja na całej linii. Może zamiast robić pikietę przed ambasadą Izraela, Ruch Narodowy powinien zrobić manifestację przed siedzibą wicepremiera Gowina?

Źródło: tvn24.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Jak już tacy Gowin ją doprecyzują, to dopiero będą jaja. Jeszcze się okaże że nie Polacy tylko Niemcy i nie budowali tylko wyzwalali i nie obozy tylko getta 😉

  1. michu mówi

   Albo pięć razy na odwrót jak komu pasi, byle z wiadomą ambasadą konsultować i nie czynić kłamstwa wiadomego negacjonizmem zawanego.

  1. michu mówi

   A jak ma to w praktyce wyglądać skoro oni mają w garści nasze rządy i trybunały?

 2. Spostrzegawczy mówi

  Jeśli PIS czy Duda wycofają się z tej Ustawy w zapisie istniejącym, to przerżną wybory i przejdą do historii jako NeoTargowica !

 3. Robert B. mówi

  Doprecyzowywać, kurwa, będziesz pod żydostwo? A żydowski Kneset coś doprecyzowuje do naszych widzimisię?

 4. Normalny mówi

  Trzeba doprecyzować, ale pana miejsce w rządzie, w sejmie a także w Polsce !

 5. Paweł mówi

  A po doprecyzowaniu przez Gowina będziemy musieli może dupy nadstawiać tym pedofilów jeszcze co? Wybory już niebawem a z tymi sondażami to jak z GUSem. Komorowski miał 70% i poszedł w pi… u!!! Niech o tym pamiętają. CWP

 6. Ada mówi

  Pan minister Gowin NIE MA LEGITYMACJI PRAWNEJ w ogóle do przedstawionych deklaracji. Jest ministrem nauki i szkolnictwa wyższego!
  Polskie sprawy rozstrzygają Polskie Organy Państwa i kropka.
  Było już nadto tych” konsultacji”, „nadkonsultacji”, szczucia, wyzwisk i dalszego szkalowania, jazd po Polsce, jak po łysej kobyle. Nawet Ukraina stoi już u boku Izraela, jak zwykle na usługach! Zresztą, czy to jest jeszcze Ukraina?
  Albo jesteśmy krajem, który wśród tych plwocin i niespotykanych ekscesów ze strony wściekłych napastników – ZA PRAWDĘ – nie zatracił jeszcze godności, albo…….
  Były przyjęcia na sierżanckim szczeblu…i wszystko inne – zupełnie możliwe i niemożliwe.
  A może teraz od nowa, byle dłużej!
  Dobrze, że świat nie zna kawałów o Wąchocku…..
  Panowie posłowie i inni wybrani! Przecież to jest POLSKA, a nie jakiś żałosny, objazdowy cyrk, do którego szydercy, oszuści i sprzedawcy niewolników sprzedają bilety!
  I jeszcze problem podpisu prezydenckiego – otóż wstrzymywanie dwóch poprzednich ustaw spowodowało poluzowanie pewnych wartości ,
  ” nadgryzienie palców „. Teraz wyraźnie już atakujący ostrzą niemal pewniackie apetyty na całość, bo co tam taka jedna ręka.
  A sługusy będą pchać pod prąd na mieliznę i oby szybko nie poczuli mokrego piachu w portkach.

 7. z-k mówi

  Jeśli modelowy szkodnik i nieudacznik weźmie się się za doprecyzowanie tej ustawy…..no to będą jaja

 8. Zdzisław mówi

  Polscy politycy czołgający się przed Izraelem wspieranym przez Żydowska finansjerę jedzą żabę ręką wyjętą z nocnika. Antysemityzm, strach, nienawiść to super glut co ma spajać diasporę jaką są syjoniści zwalczający wiarę Mojżesza ortodoksyjnych Żydów. Módlmy się o łaskę prawdziwej wiary w Jezusa, dla Żydów, bo ten co tego nie robi jest antysemitą!
  Mickiewicz wykrakał nam mesjanizm jak prorok. Czyli wszystko w normie. Wszyscy nas nienawidzą i chcą unicestwić, upokorzyć. Opatrzność Boża sprawi, że jeżeli nie zarażą nas nienawiścią, to wszytko skończy się wesołym oberkiem na niebiańskich pastwiskach. Króluj nam Chryste!

  1. michu mówi

   To prawda. Nie powinno być nienawiści tylko skuteczne bronienie rodziny i domu przed wrogiem. Króluj nam Chryste!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.