Wiceminister w rządzie PO-PSL zatrzymany przez CBA! To bitwa PiS o słupki procentowe czy realna walka z oszustami?

Wiceminister finansów za rządów PO-PSL, Jacek Kapica / Fot. Youtube
4

W czwartek CBA zatrzymało wiceministra w rządzie PO-PSL Jacka Kapicę, wiceministra finansów w latach 2008-2015 oraz byłego szefa służby celnej. To efekt wznowienia śledztwa przez Prokuraturę Krajową w sprawie afery hazardowej, której wynikiem Skarb Państwa miał stracić 21 mld złotych.

Do zatrzymania doszło w czwartek o 7 rano w mieszkaniu Kapicy w Warszawie, skąd były wiceminister zostanie przewieziony do Białegostoku, gdzie usłyszy zarzuty.

Już w 2014 roku Kapica został uznany winnym niedopełnienia obowiązków służbowych. Mimo to, bez żadnego uzasadnienia, zarzuty zostały wycofane a śledztwo wkrótce umorzono. Czysty przypadek? Wiceminister Patryk Jaki, w rozmowie z RMF FM podkreślił, że dziś prokuratorzy dysponują bardzo dobrym materiałem dowodowym na Kapicę.

Miejmy nadzieję, że to nie jest kolejna polityczna gierka obozu „dobrej zmiany” mająca na celu podniesienie spadających słupków procentowych, ale realna walka ze politycznymi hochsztaplerami rządu PO-PSL, bo na przykładzie działań komisji reprywatyzacyjnej wcale tego nie widać. Więcej bicia piany niż konkretnych działań.

Za: polsatnews

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ayax mówi

  Oczywiście, że to gierka i propaganda. Od dwóch lat słyszę tylko afery, zatrzymania…. tylko k…wyroków nie słyszę. Zawsze będę to pisał: „Dobra Zmiana Świń przy Korycie”

  1. Bajorski mówi

   To jest taki dymek jak i działalność komisji do spraw Amber Gold. Pani Wasserman robi dymek, przy okazji przyciąga przed telewizor także i mnie, gdyż na jej wdzięki nie jestem obojętny. Ale czy klienci odzyskaja ? pieniadze i zloto, akcje, biżuterie?…….
   Jaki też jest przystojny. Ale jabwolę blondynki. ©️

 2. Zbulwersowany mówi

  Jestem bardzo sceptyczny co do intencji PIS. Jeśli bowiem ważny polityk PIS Patryk Jaki twierdzi, że Żydom należne są od Polaków jakieś odszkodowania , a nie odwet, że to Żydzi muszą zapłacić Polsce wieolobilionowe odszkodowania i reparacje za masowe mordy ich rodaków na Polakach, za gigantyczne straty materialne i terytorialne Polski i Polaków, za wielowiekową gościnę ich na terytorium Polski, za pomoc w budowie państwa Izrael, a także z tytułu gigantycznych strat na jakie narazili nas i nasz kraj Żydzi uwikłani w masę różnych przekrętów po 1944 roku łącznie z pookraglostolowymi, to wszystko jest postawione na głowie i także ta władza nie broni interesów Polski i Polaków, a jest wręcz szkodliwa dla Polaków i Polski. Ale w razie czego to ojciec Dyrektor znowu zaprosi prominentnych działaczy PIS, będzie ich rozgrzeszal i narajal zdezorientowanym milionom słuchaczy A zarazem wyborcom. A więc Polacy w szponach sanhedrynu, który blokuje jakikolwiek udział Polaków w sprawowaniu władzy.

 3. z-k mówi

  Skarb państwa nic nie stracił bo i nic by nie zyskał. Drobni właściciele automatów jeśli nawet po części nie płacili podatków to przynajmniej pieniądze zostały w kraju natomiast gdyby dopilnowano monopolu i te automaty znalazły by się w kasynach i dużych salonach gier, które do Polski nie należą to zyski popłynęłyby na Bliski Wschód i na Wschodnie Wybrzeże. To jest cała istota “afery hazardowej”. Rynek hazardu w Polin już tylko w części należy do Polaków nawet Totalizator Sportowy to już w znacznej części……..poooooszedł……do eskimosów. Te loty Stolzmanna samolotem Markowicza w czasach Atlanty to nic innego jak opędzlowywanie hazardu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.