Wiceminister KLASZCZE po skandalicznej wypowiedzi ambasador Izraela. Czy straci pracę? [WIDEO]

fot. twitter
5

Podczas obchodów wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau ambasador Izraela Anna Azari powiedziała: „Rząd Izraela odrzuca tę nowelizację. Mamy nadzieje, że możemy znaleźć wspólną drogę, by zrobić zmiany w tej nowelizacji”. Obecni na uroczystości wicepremier Beata Szydło i premier Mateusz Morawiecki byli zszokowani i oburzeni, co widać było po ich twarzach. Natomiast wypowiedź ambasador Azari przypadła do gustu wiceminister kultury Magdalenie Gawin, która oklaskiwała ją z uśmiechem.

Film z klaszczącą Gawin trafił do sieci i wywołał oburzenie internautów. Wielu z nich pyta, czy po tym występie Gawin straci pracę. Naszym zdaniem nie straci. Magdalena Gawin to jedna z tych osób, które otwarcie opowiadają się za delegalizacją ONR, co zdaje się być obecnie jednym z celów obozu rządzącego. O zamiarze delegalizacji ONR wiceminister Gawin poinformowała w grudniu 2017 r. podczas konferencji zorganizowanej przez Centrum Badań nad Uprzedzeniami oraz Shapiro Silverberg Central Europe Office, czyli biuro stworzone przez Komitet Żydów Amerykańskich (AJC), których w marcu 2017 r. sprowadził do Polski ówczesny minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy kogoś dziwi, że taka osoba klaszcze ambasador Izraela, gdy ta pluje w twarz Polakom podczas uroczystości w Auschwitz? Nas nie dziwi. Nie będziemy również zdziwieni, jeśli minister Gliński nie podziękuje wiceminister Gawin za współpracę. Dlaczego miałby ją zwolnić, skoro nie przeszkadza mu prof. Dariusz Stola na stanowisku dyrektora muzeum POLIN? W wywiadzie udzielonym radio Tok FM we wrześniu 2017 r. prof. Stola w obrzydliwy sposób opluł i oszkalował żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej NSZ nazywając ich faszystami i zarzucając im kolaborację z Niemcami. „Żołnierze NSZ zwalczali ochronę przyrodzonej godności człowieka i jedność narodową” – powiedział prof. Stola. I co? I nic. Minister Gliński nie wyciągnął wobec niego żadnych konsekwencji. Dlaczego zatem miałby wyciągać konsekwencje wobec wiceminister Gawin? Najwidoczniej takie osoby minister Gliński ceni.

Źródło: twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Oklaski klepane przez tę panią powinny być powodem natychmiastowej dymisji! I pomyśleć, że to to jest historykiem… Ba! „Doktorem habilitowanym nauk humanistycznych! Wstyd dla uczelni, wstyd dla środowiska. Widać to ten sam poziom jaki reprezentowali i nadal reprezentują absolwenci Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu-Leninizmu, którzy rzecz jasna gorliwie oklaskiwali wystąpienia sekretarzy.

 2. org mówi

  na obiedzie u Danielsa Gliński miał myckę, więc nie ma tematu

 3. Porto mówi

  Co ta Azari robi jeszcze w kraju? Dawno winna być pogoniona.

 4. michu mówi

  A dlaczego nie ma bić oklasków rzeczywistemu pracodawcy?

 5. Em mówi

  Głupota tej pani – parafrazując klasyka – potrafi fruwać!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.