Wiceminister Chorąży zdymisjonowany. Stracił stanowisko za szczerość ws. imigrantów?

Paweł Chorąży/ fot. youtube
12

Premier Morawiecki podjął decyzję o dymisji wiceministra Pawła Chorążego. – Wypowiedzi pana ministra w sprawie imigrantów były skrajnie sprzeczne z tym, co robi polski rząd – powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. 30 sierpnia podczas zorganizowanej przez Klub Jagielloński debaty o polskiej polityce imigracyjnej Chorąży powiedział m.in., że „Polska jeśli nie chce, to powinna chcieć przyjmować imigrantów”, ponieważ „migrantami jest zbudowany dobrobyt tych państw, które osiągnęły największy sukces”.

Nasz komentarz: Czy dymisja Chorążego faktycznie jest „skrajnie sprzeczna z tym, co robi polski rząd”? Bez żartów. Statystyki zamieszczone na rządowym portalu migracje.gov pokazują czarno na białym, że napływ imigrantów spoza Europy gwałtownie wzrósł pod rządami „dobrej zmiany”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co więcej, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed zapowiedział sprowadzanie do Polski Filipińczyków. Na mocy umowy pomiędzy Ministerstwem Pracy i Opieki Społecznej Republiki Uzbekistanu i agencją rekrutacyjną Alsena-Group do Polski ma trafić 3 tysiące Uzbeków. Do Polski trafiły też tysiące  Hindusów, Pakistańczyków, Czy rząd premiera Morawieckiego chce wmówić Polakom, że o tym nie wie? A co z pro-imigracyjną Deklaracją z Marrakeszu, którą Polska przyjęła 2 maja 2018r.? I co z deklaracją minister Emilewicz, że rząd jest gotowy „jeszcze bardziej otworzyć granice dla pracowników spoza Polski”?

Kluczowa w tej sprawie jest odpowiedź na pytanie: na czym polega propagandowa „gra w durnia”, która rząd premiera Morawieckiego tumani opinię publiczną? Polega ona na wmawianiu Polakom, że negatywne skutki dla społeczeństwa wywołuje wyłącznie imigracja nielegalna, natomiast imigracja legalna jest zbawienna dla gospodarki. Rząd nie zgadza się na „nielegalnych” przybyszów z krajów islamskich, więc możemy być spokojni, bo w Polsce będą tylko islamscy imigranci „legalni”, więc strefy szariatu nie powstaną.

Jest to oczywista nieprawda, ponieważ napływ tysięcy muzułmanów do Polski – prędzej czy później – doprowadzi do tego, co stało się w Europie Zachodniej. „Legalność”, bądź „nielegalność” imigrantów nie jest właściwym kryterium dla wnioskowania o skutkach ich napływu do Polski.

Dlaczego zatem wiceminister Chorąży stracił stanowisko? Czy dlatego, że jego wypowiedź jest sprzeczna z tym, co robi polski rządu? Czy może raczej za to, że wygadał się i Polacy dowiedzieli się, że są oszukiwani?

Źródło informacji: wp.pl, twitter

Przeczytaj też:

Interpelacja posła Winnickiego ws. proimigracyjnej deklaracji podpisanej przez polski rząd

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Iwona mówi

  Nowa metoda pejsow niszczenia Ojczyzny i Polakow.LUDZIE OBUDZCEIE SIE BO JUZ NIE MA POLAKOW W POLSCE,a ci co sa to sa marionetki bezmozgowe jak ponad 2000lat sprzedali Pana Jezusa za Barabasza itd

  1. Mariusz mówi

   Już chyba jest za późno

 2. MSW mówi

  Obawy są zrozumiałe. Promocja Mahometa jest niebezpieczna, będziemy musieli budować meczety, jakbyśmy mieli mało swoich świątyń (wciąż nowe powstają). Ryszarda Czarneckiego nikt nie zdymisjonuje, choć i jemu zdarza się pieprzyć farmazony.

 3. Spostrzegawczy mówi

  Wynika z tego, że Żydzi to już nie są zaliczani do imigrantów, a chyba do gospodarzy w Polsce, bo nie są ujęci w tabelce ?!

  1. Kryspin mówi

   ŻYDZI TO NARÓD UPADŁY. OTUMANIONY PRZEZ PIENIĄDZE. PIS UMACNIA WŁADZĘ ŻYDÓW W POLSCE.TO WSTYD I HAŃBA. JAK TAK MOŻNA. PROFESOR WOLNIEWICZ JASNO MÓWIŁ- TO NIE IMIGRANCI TO NAJEŹDŹCY.

  2. Ada mówi

   Tyle, że przez wieki Polacy wykazywali wobec najeźdźców niezmiennie i jedynie właściwą postawę, której obecnie nie uświadczysz! Nie z bojaźni, NIE!
   Z „patriotycznie” podstawionej nam przez „swojaków” GOLIZNY co do możliwości…zaśrubowanych papierkowo i…żeby tylko!
   Dla naszych terazniejszych sąsiadów, a i… współmieszkańców stare przyrządy stosowane w gospodarstwach rolniczych typu widły, siekiera, czy piła są dzisiaj prawie mglistym wspomnieniem wobec ich nowoczesnej broni.
   A my – „na grzyby, na lwy by” (jak to śpiewali Starsi Panowie Dwaj”) i na
   motyle.

 4. kordian mówi

  Natychmiast musimy wyjść z tej wstrętnej, komunistycznej Unii. Rząd PIS to zdrajcy. Hańba im i ich Matkom.

 5. kordian mówi

  Natychmiast musimy wyjść z tej wstrętnej, komunistycznej Unii. Rząd PIS to zdrajcy. Hańba im i ich Matkom.

 6. Pw mówi

  Nie nazywajcie pisorow rządem polskim. To zdradziecka, rzydowska swołocz, która zdobyła władze w Polsce poprzez kłamstwo i udawany patriotyzm.

  1. Teresa mówi

   PO to też żydowska swołocz,podobnie i SLD,Nowoczesna i Razem

 7. Teresa mówi

  Biedak odważył się głośno powiedzieć to co robi rząd i stracił stołek…albo to też kolejna ściema i przejdzie z gorszego stołka na lepszy

 8. Adam mówi

  straszne co sie dzieje w Polsce ,Polacy wyjezdzaja z kraju a na ich miesce Polski rzad siaga syf – Bravo !!!
  Polska juz zginela ,gdyby nasi przodkowie wiedzieli za co gineli to na pewno by nie walczyli za Polkse !!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.