Wiceburmistrz Jerozolimy wzywa do przeniesienia Marszu Żywych do Izraela: „To wzmocni przemysł turystyczny Jerozolimy”

Marsz Żywych / fot. youtube
4

We wtorek w liście skierowanym do Ministra Edukacji Naftalego Bennetta wiceburmistrz Jerozolimy Yael Antebi wezwała do zakończenia wycieczek szkolnych do Auschwitz i przeniesienia Marszu Żywych do Izraela. Antebi zakwestionowała potrzebę wysyłania uczniów szkół średnich do Polski na potrzeby edukacji o Holokauście i wezwała Bennetta do skorzystania z kryzysu dyplomatycznego, aby odwołać wyjazdy. Antebi powiedziała też, że od lat w Izraelu trwa debata na temat wysyłania wycieczek do Polski, a nowe ustawodawstwo polskie jest impulsem do zatrzymania tych podróży.

Każdego roku około 40 000 studentów z Izraela i diaspory bierze udział w szkolnych wycieczkach do Polski, odwiedzając obozy śmierci i miejsca pamięci w ramach programów edukacyjnych o Holokauście. „Jest teraz szansa dla rządu i ministra edukacji, aby przestali zachęcać do tych wyjazdów i je finansować, a jednocześnie sformułowali plan, który wzmocni studia nad Holokaustem poprzez seminaria w Izraelu i przeniesienie Marszu Żywych do Jerozolimy” – napisała wiceburmistrz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Antebi dodała, że nie jest tajemnicą, że wycieczki szkolne do Polski są drogim i korupcyjnym biznesem, dostępnym tylko dla zamożniejszych studentów, a ich koszty sięgają dziesiątków milionów szekli, które trafiają głównie do polskiej branży turystycznej.

„Najlepiej, żeby szkoły organizowały tańsze wyjazdy w Izraelu, które mogą objąć wszystkich studentów, a nie tylko tych, którzy mają środki” – napisała. „Budżet liczący dziesiątki milionów szekli, który rząd zaoszczędzi, może zostać przeznaczony na wsparcie ocalonych z Holokaustu mieszkających w Izraelu, którzy żyją poniżej granicy ubóstwa, zamiast na hotele i firmy w Polsce” – dodała.

Wzywając do przeniesienia Marszu Żywych do Jerozolimy Anatebi zasugerowała, że będzie to decyzja, która wzmocni przemysł turystyczny Jerozolimy, ponieważ w marszu wezmą udział dziesiątki tysięcy uczniów z całego kraju.

Antebi powiedziała, że ​​jest świadoma, iż byłoby to „wyzwanie” dla rządu, ale uważa, że ​​nadszedł czas, aby „wytyczyć nowy sposób upamiętniania Holocaustu w sposób pełen szacunku, twórczy i znaczący, obejmujący wszystkie odcienie izraelskiego społeczeństwa”.

Nasz komentarz: Żydzi to jednak jest wyznanie handlowe. W liście wiceburmistrz Jerozolimy mamy to czarno na białym. Marsz Żywych ma być biznesem turystycznym w Jerozolimie, a wycieczki do Auschwitz mają być wstrzymane, żeby szekle nie trafiały polskiego przemysłu turystycznego. Przy okazji dowiadujemy się, że Izrael tak dba o ocalonych z Holokaustu, że żyją oni poniżej granicy ubóstwa, chociaż Niemcy wypłaciły Izraelowi gigantyczne odszkodowanie za Holokaust. Obrzydliwe.

Źródło: jpost.com

Przeczytajcie też.

Wycieczki z Izraela to horror: zdemolowane pokoje hotelowe, fekalia na ścianach, urwane umywalki, podpalone zasłony

Edukacja nienawiści! Wycieczka młodych Żydów do „nazistowskiej Polski” [WIDEO 1/2]

Edukacja nienawiści! Wycieczki młodych Żydów do obozów śmierci sposobem na usprawiedliwianie mordów na Palestyńczykach [WIDEO 2/2]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. janek mówi

  BRAWO na stojąco dla tego pomysłu:))))

 2. Robert mówi

  To uczciwa ofiara,będziemy się za to modlić do Boga w kościele.

 3. Mirka mówi

  Świetny pomysł i jeszcze niech zdejmą swoją flagę górującą nad Auschwitz.Zdominowali nawet to miejsce cierpienia .

 4. Zdzisław mówi

  Do czasu Pearl Harbor Żydowska finansjera wspierała III Rzeszę, Diaspora w USA, Polskich Chasydów uważała za motłoch, dlatego nie wpuszczono ich do USA. W Wermachcie walczyło 100 000 Żydów. Chodzi o kasę bez spadkową. Medialna nagonka ma zamienić nasz gniew w nienawiść, by usprawiedliwić tą żydowską, talmudyczna do gojów. Jest klimat i okazja do rozliczenia Żydów z UB i SB. Netanjahu pójdzie do pierdla za łapówki. Cierpliwości, módlmy się za nawrócenie Żydów!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.