„Węgry są solidarne z Polską”. Oficjalne oświadczenie węgierskiego MSZ w związku z groźbami Komisji Europejskiej.

fot. pixabay.com
7

Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto oświadczył, że „Węgry są solidarne z Polską”. Jest to odpowiedź na groźby, które wobec Polski wystosowała Komisja Europejska zapowiadając możliwość uruchomienia art. 7 traktatu unijnego, przewidującego sankcje w związku z przeprowadzaną w Polsce reformą sądownictwa.

– Stoimy u boku Polski i wzywamy Komisję Europejską, by nie przekraczała swoich pełnomocnictw i nie próbowała działać jako ciało polityczne, bo w Unii Europejskiej ciałem politycznym jest Rada Europejska, czyli ciało składające się z szefów państw i rządów unijnych państw członkowskich, nie zaś Komisja Europejska – oznajmił Szijjarto.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Węgierski minister podkreślił, że zadaniem Komisji Europejskiej nie jest „występowanie jako ciało polityczne, a już zwłaszcza nie wygłaszanie deklaracji o charakterze politycznym”. Obecne działania KE nazwał „nagonką” i wskazał, że skierowana jest ona przeciw państwom środkowoeuropejskim, które nie boją się otwarcie mówić o wyzwaniach stojących przed Europą. -W ramach tej nagonki Komisja „upatruje sobie a to Węgry, a to Polskę”, a najnowszym tego wyrazem jest to, iż KE wciąż próbuje ingerować w wewnętrzne sprawy Polaków – powiedział Szijjarto.

Premier Węgier Viktor Orban przesłał w czwartek rano list do premier Beaty Szydło, w którym zapewnił ją o przyjaźni i solidarności Węgier.

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Przebiśnieg mówi

  ” Dziewczyna o perłowych włosach” zespołu Omegi nadal bardzo popularna w Polsce. Poza tym Węgrzy są przemiłymi ludźmi wobec Polaków.

 2. piotr mówi

  Brawo Wegry !!! Pozostaje czekac na takie same deklaracje ze strony pozostalych krajow miedzymorza razem jestesmy silni i przeciwstawimy sie lewackiej dyktaturze w uni.

 3. Waldemar mówi

  Brawo dla rządu węgierskiego. Czekamy na kolejne na inne kraje.

  1. M. mówi

   Są i inne kraje-np. bracia Słowianie Czesi chcą zerwać z PL współpracę. Podobnie przyjaciele USA i UK – w tym samym tonie.

 4. M. mówi

  Naiwni ludzie. Orban będzie tak działał jak mu podyktuje JEGO interes. Dostanie jakieś benefity od UE za poparcie sankcji i będzie po przyjaźni.
  Aha, a jakie było podejście względem poparcia Tuska na przewodniczącego? Ktoś pamięta? A jaki był głos Węgier? Przypomnę; Był ZA, mimo że tak na niego liczono. No to tyle z mojej strony.
  Przyjaźn w polityce hahahahaha.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.