Według najnowszego sondażu Zjednoczona Prawica nie może liczyć na samodzielną większość w Sejmie

Sejm RP/ fot. Twitter
7

Z badania United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie Zjednoczona Prawica mogłaby nie osiągnąć samodzielnej większości w Sejmie. Czy to oznacza, że na przyszły rok szykują nam się zdecydowane zmiany w Sejmie?

Gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 33,1 proc. wyborców, a na Platformę Obywatelską 24,7 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 z poparciem na poziomie 10,7 proc. Ugrupowanie Szymona Hołowni odnotowało od czerwca największy wzrost – wynika z badania United Surveys dla WP. To dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że polityczna działalność Hołowni jest naprawdę nikła i ogranicza się głównie do poruszania w obszarze mediów społecznościowych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Konfederacja mogłaby liczyć na 6,3 proc. głosów i 21 mandatów, zaś na ostatnim miejscu znalazło się PSL z wynikiem 4,6 proc. „Niemniej, po odrzuceniu głosów niezdecydowanych wyborców i ich proporcjonalnym rozłożeniu, ostatecznie ludowcy przekroczyliby pięcioprocentowy próg wyborczy i zdobyliby 10 miejsc w Sejmie” – czytamy.

11,2 proc. badanych nie widziało, na kogo głosować. „Badanie United Surveys dla WP przeprowadzono w dniach 01–02 lipca metodą CAWI na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków. Procentowe poparcie na mandaty zgodnie z obowiązującą ordynacją wyborczą przeliczył prof. Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego” – informuje WP.

Do wyborów parlamentarnych wbrew pozorom jeszcze daleko. O tym kto a przyszłej kadencji zasiądzie w sejmowych ławach Polacy będą decydować 11 listopada 2023 roku.

Źródło informacji: Wirtualna Polska

Przeczytaj także:

To nie jest żart! Ukraiński klub zagra w polskiej ekstraklasie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  No i co?
  No niech mnie kto uszczypnie, bo śnię właśnie jakiś horror!
  Pominę PIS i PO choć chętnie dowiedziałbym się co kieruje miłośnikami tych partii.
  Zastanawia mnie Hołownia i jego koteria „Polska 2050”, zastanawiają mnie ludzie gotowi głosować zarówno na niego, jak i takie tuzy z jego partii jak niesławna Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein!
  Rozumiem że Kraków który na tą kobietę głosował, bo to stan umysłu, to problemy z samooceną i chęć „pokazania światu” ale żeby reszta kraju tolerowała obecność kogoś tak skompromitowanego?
  Nie ogarniam tego.

 2. MAREK mówi

  Eurosrebrniki, zadłużanie Polski, korupcja, nepotyzm, pasożytowanie na ludziach ciężkiej pracy, demoralizacja i propaganda zbudowała większościowy elektorat.
  Polacy bez honoru jak w amoku dają się poniżać, demoralizować, okradać, a nawet pozbawiać życia bandzie czworga z przystawkami wierząc ślepo w kłamstwa i propagandę, mając za nic zniewolenie, zadłużenie i życie następnych pokoleń Polaków.

 3. W K mówi

  To bez znaczenia. Nadrzędnym celem okrągłostołowych jest likwidacja Polski. Sondaż wskazuje na to, że okrągłostołowi ten cel osiągną. Gdy telewizor zacznie mówić o federalizacji Polski z Unią Europejską, wiedzmy, że Polska została zlikwidowana.

 4. Krzysztof mówi

  Wszystkich złodziei należy prześwietlić ( nawet tych od 1945 roku) upublicznić i ….zapewne powiesić . Ale kto to zrobi ? Jest ze li taki ? Nie ma – wszyscy kupczą i szukają pieniędzy dla siebie , a naród nich zdycha. Ale wycierają*&^%$#@mordy żydowskie patriotyzmem i mamią przed wyborami , a barany bezmyślne głosują tak jak im obiecają . Efektem są kolejne afery , złodziejstwo i zubożanie Polaków , bo ONI chcą wygodnie żyć. A to właśnie ICH należy wypi…lić z naszej ojczyzny i wnet będzie dobrze.

 5. czarny mówi

  A co to za różnica, która partia rządzi, jak to jedna i ta sama mafia działająca na szkodę państwa polskiego.

 6. Barszczyk z uszkami mówi

  Brawo.czyli zaczynamy produkowac islamska republike Polska w trybie przyspieszonym. Sikorski dopiero co przylecial ze spotkania grupy bilderberg. Trzaskowski dopiero co przylecial ze spotkania z sorosem .placzek holownia obciaga klausowi szwabowi mowiac ze jest za wynajmem czyli nie bedziesz mial nic i bedziesz szczesliwy .zreszta holownie wyprodukowali po to tylko zeby odebral kilka procent pisiorkom. Jak to mowia ostatni zamyka brame. Plujecie na pisiorow no to teraz wam pedaly ze skrajnej lewicy pokaza jak beda was palowac na marszach niepodleglosci ,pro life itp.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.