We Wrocławiu odbędzie się „Marsz dla Izraela” dla uczczenia 70. rocznicy powstania tego państwa

fot. facebook
18

Fundacja Pojednanie organizuje „Marsz dla Izraela”, który odbędzie się we Wrocławiu 6 maja br. „W tym roku świętujemy 70 rocznicę istnienia współczesnego Izraela (…) Jesteśmy gotowi wykorzystać daną nam przez Boga i historię szansę, aby tragiczną historię antysemityzmu zamienić na historię życia i przyjaźni. Nasz majowy Marsz będzie znakomitą okazją do świętowania z narodem żydowskim, okazaniem mu naszej solidarności, jak również sprzeciwem wobec wszelkich form współczesnego antysemityzmu” – piszą organizatorzy na swoim portalu.

Fundacja Pojednanie powstała w 2017 r. Osoby powołujące do życia Fundację „Pojednanie” są jednocześnie członkami Kościoła Chrześcijańskiego „Wieczernik” zarejestrowanego jako związek wyznaniowy w 1996 r. Wspólnota działa od 1992 r. Pod koniec czerwca 1994 r. biskup kielecki wykluczył Wspólnotę „Wieczernik” z Kościoła Katolickiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Jako członkowie założyciele Fundacji, mamy 10-letnie doświadczenie przepracowywania trudnej historii, przede wszystkim z narodem żydowskim oraz niemieckim. Przez te lata mieliśmy okazję spotkać się z tysiącami młodych ludzi z Izraela i przemawiać do ich serc” – czytamy na stronie fundacji. Jak wyglądało to przemawianie do serc?

„Przeprosiliśmy za krzywdy wyrządzone im [Żydom] przez Polaków i wyraziliśmy pragnienie budowania dobrych relacji z Żydami. Nasze uniżenie zmieniło atmosferę spotkania. (…) Młodzież z Izraela zasypywała nas podobnymi pytaniami, co ich dziadkowie trzy tygodnie wcześniej w Izraelu. W tych młodych ludziach rozpoznaliśmy ten sam ból, który widzieliśmy w ich dziadkach, ból który jest przenoszony na drugie,  trzecie i czwarte pokolenie. Wiąże się on z Holokaustem i krzywdą jakiej doznali od Polaków. Mieliśmy wielki przywilej dotknąć tego bólu, tak jak potrafiliśmy. Najlepszy sposób, w jaki mogliśmy ten ból objąć, to powiedzieć: „przepraszamy.” Tego słowa nie wypowiedzieli nasi ojcowie i dziadkowie. Słowo „przepraszam”, poprzedziła wypowiedziana prawda o polskim antysemityzmie, który niejednokrotnie zaowocował zbrodniami popełnionymi na Żydach. Jednocześnie wyraziliśmy nasze ciepłe uczucia, które żywimy wobec Izraela. Chwilę po naszym uniżeniu przebieg spotkania uległ zmianie”- piszą założyciele fundacji.

„Potomkowie nazistów przyjechali do Polski, żeby przeprosić za to co zrobili ich ojcowie i dziadkowie, w czasie II wojny światowej. „Marsz Życia” przeszedł przez obozy zagłady  miejscach straceń i egzekucji. Potomkowie sprawców wzięli odpowiedzialność z historię i uniżyli się przed nami. Mieli odwagę zedrzeć zasłonę milczenia, nazwać po imieniu zbrodnie popełnione przez ich ojców oraz prosić o przebaczenie. Podobną pokutę wyrażali wobec Żydów i innych narodów, które zostały dotknięte niemieckim nazizmem. Ten sposób przepracowania historii był dla nas niezwykle inspirujący.(…) Jesteśmy zgodni co do tego, że nasze dwa narody [polski i niemiecki] mają szczególną powinność wobec Izraela. To nasze wspólne odniesienie do Izraela i Żydów możemy zawrzeć w takim zawołaniu: „Niemcy i Polska razem dla Izraela!” Tak jak w historii nasze trzy narody zwarły się ze sobą w uścisku śmierci, tak teraz mamy wielką szansę od Boga, żeby iść razem ku życiu” – deklarują organizatorzy „Marszu dla Izraela”.

Przy okazji, czy w Izraelu planowany jest jakiś „Marsz dla Polski”? A może doczekamy się przeprosin za żydowską nienawiść do Polaków i mordowanie polskich patriotów przez żydowskich zbrodniarzy z UB?

Źródło: fundacjapojednanie.com, wieczernik.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. oy voy! mówi

  jest marsz „żywych” żydów – to jest i marsz szebas gojów – frajerów.

 2. Pan Kracy mówi

  Fundacja Pojednanie organizuje „Marsz dla Izraela”…
  To z pewnością będzie „budujący” widok – kilka osób z fundacji, polskojęzyczni (bo nie polscy) uber urzędnicy i ich wystraszeni, a spolegliwi podwładni, parę klas szkolnych (w sensie: marsz albo pała z „wychowania). Mam nadzieję, że wrocławianie staną na wysokości zadania i nie zasilą swą obecnością tej hucpy.

 3. Gosc mówi

  Miliardy ludzi wierzy w reinkarnacje. Co to bedzie, jak sie pewien a dol f zreinkarnuje. Nawet nie chce myslec o tym. To bedzie prawdziwa tragedia. Tak mi to przyszlo do glowy w obliczu tych zorganizowanych hucp, tego prowokowania losu. Wszystkim uczciwym I szlachetnym wszystkiego najlepszego.

 4. Zbulwersowany mówi

  Bardzo trafny ostatni komentarzredakcji w prawo.pl do tej zbzikowanej hucpy. podpisuję się pod nim.

 5. Robert mówi

  Niech im jeszcze dożucą złoty pociąg pełny zielonych.Coś mi się zdaje,ze na tym terenie CIAmajdy razem z dziadkami ze Starych kikutów prowadza jakieś testy na umysłach biosfery bronią niesmiercionośną psychotroniczną

 6. KarPa mówi

  Kolejna kretynska fundacja przepraszajaca za naród Polski

 7. Feliks mówi

  Żaden uczciwy Polak nie może brać w tej 'marszrucie’ udziału.

 8. GERWAZY mówi

  I wlasnie teraz mamy jak na dloni , kto rzadzi wroclawiem po nagonce miedzynarodowej ANTY-POLSKIEJ i szykanowaniu POLAKOW lewacki prezio lize im czosnkowa zope .

 9. Zdzisław mówi

  Może pomaszerują do Izraela przez morze Śródziemne

 10. Normalny mówi

  W tym czasie mógłby się odbyć alternatywny marsz pod hasłem :
  „Polska i Palestyna wolne od żydowskiej okupacji ! „

 11. Robert B. mówi

  Pojednanie = Izrael dokonał tylu zbrodni licząc, że pozostanie bezkarnym, bo będzie tak skutecznie propagował holokaustyczną pedagogikę wstydu. Ale z Arabami to się nie udało. Żydostwo wie, że ich zbrodnie tam nie zostaną darowane. I słusznie. Muszą za to zapłacić. Ale oni nie chcą płacić. To inni mają płacić, bo zawsze tak było. Chcą więc się ewakuować. Wytypowana została na żydowskie Eldorado m.in. Polska. Jeżeli zgodzimy się na to, to po nas. Żydostwo urządzi nam tutaj drugą Palestynę. Będą zamachy, getta, wojna. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że tak będzie, gdy ten „naaaróóód” się tu zleci.

 12. Kasia mówi

  Przepraszaja tylko ci ktorych rodziny mordowaly Żydów Moi pradziadowie pomagali Żydom w czasie wojny i nie będę przepraszać za coś czego żadna moja rodzina nie zrobiła

 13. Dariusz mówi

  Wstyd dla Wrocławia! Hańba dla Polski!

 14. aalfa.oomega mówi

  JUDE chcą tylko od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę mają gdzieś! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3.wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 15. Joanna mówi

  My to, wy tamto ci winni tamci winni można tak w nieskończoność, w każdym narodzie w każdej społeczności znajdują się źli i dobrzy. No i oczywiście my Polacy uwielbiamy oskarżać innych i szukać winy w innych ale marsz jest nie o tym, marsz jest żeby skupić się na dobrych rzeczach a nie złych żeby budować mosty a nie je burzyć, Takiej postawy oczekiwałabym od podobno chrześcijańskiego narodu. Co was tak boli powiedzenie przepraszam nawet po raz 1000 – jak ktoś potrzebuje to usłyszeć to 1000-razy, czy to taki wielki wysiłek. I nie jest głupota opowiadać się po stronie obolałych i zastraszonych, polecam wycieczkę do Izraela i porozmawianie z ludźmi na ulicy.

 16. julie mówi

  A ja niepolecam niczego co padlo z twojego kibla zwanego jamochlonem jadowym , ty stechla kreaturo ludzkiego gatunku .

 17. sten mówi

  LILIT z kainowego rodu ?
  Kto to finansował budowe krematoriów w Auschwitz ponoć zachowały się nawet jakieś kwity ?!
  Może by tak jaką tablice mosiężną z nazwiskiem ,,sponsora,, postawić przy piecach…
  Ludzie obolali i zastraszeni na ulicy w Izraelu powinni wiedzieć !!!
  Szalom

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.