„Wdowa” po Diduszce została przewodniczącą Komisji Kultury i Promocji Miasta Rady Warszawy

Agata Diduszko/ fot. Instagram
4

– Przegłosowane, więc ogłaszam oficjalnie, że zostałam przewodniczącą Komisji Kultury i Promocji Miasta Rady Warszawy:) – poinformowała na Twitterze Agata Diduszko, czyli „wdowa” po Wojciechu Diduszce, który „umierał” pod Sejmem w czasie Ciamajdanu w grudniu 2016 roku.

Wybór nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz Diduszko należała do miejskiego zespołu sterującego ds. wdrażania Programu Rozwoju Kultury w Warszawie oraz zasiadała w prezydium Komisji Dialogu Społecznego ds. Kultury. Agata Diduszko to modelowa „ideolożka postępu”: należy do zespołu „Krytyki Politycznej”, współpracuje z „Gazetą Wyborczą” i prowadzi feministyczny program „Przy Kawie o Sprawie”. Czego chcieć więcej w mieście, którego prezydentem został Rafała Trzaskowski świętujący rocznicę „Cudu nad Wisłą” na jarmarku i wyśmiewający rekonstruktorów zaangażowanych w upamiętnienie Bitwy Warszawskiej?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobaczcie, jak internauci skomentowali oświadczenie Diduszki o jej wyborze na przewodniczącą Komisji Kultury i Promocji Miasta Rady Warszawy. Zapewne po „wdowie” spłynie to jak woda po kaczce, ale w zaistniałej sytuacji można chociaż uśmiechnąć się czytając te wpisy.

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Trzaskowski to głupek, czy kanalia? Bitwa Warszawska, rekonstruktorzy i dżem na jarmarku

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Eryk mówi

  Warszawiacy są tak zmanipulowani i ogłupieni, że praktycznie nikogo nie ma do wyboru tylko Żwirek albo muchomorek. Albo Patryk albo Rafał. Nieważne, że jeden i drugi to cyniczne persony. Oprócz tych dwóch pacanów było jeszcze 12 innych kandydatów. Każdy z nich był od nich lepszy.

 2. Jakub mówi

  Ona biega po mieście z taką żydówką Sylwią Chutnik. Ta Chutnik też ciekawa postać. Nie ma kompetencji i osiągnięć ( specjalistka od gender studies) a wciągana jest do różnych organizacji i promowana na wielki autorytet. Jest tak jak ktoś mówił na YT, że bardzo dużo żydów przedostaje sie kultury i oświaty.

 3. z-k mówi

  Jak niegdyś Jakub Berman w swoim sławetnym referacie kierunek wytyczył tak się wszystko toczy, początkowo lepiej potem nieco gorzej a od III okrągłostołowej gdy listę płac gen. M. Milewskiego przerobiono w całości na charyzmatyczne autorytety, przejęto media, kulturę i edukację a nawet Kościół to już wszystko leci jak “po sznurku”.

 4. skwara mówi

  Przepraszam, może ktoś mi wytłumaczy: co to jest ów Trzaskowski, bo nie kojarzę typa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.