WAŻNE! Rozbito cygański gang handlujący Polakami! [WIDEO]

3

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu namierzyli i zatrzymali kolejnych 4 członków zorganizowanej grupy przestępczej, podejrzanych o przestępstwa handlu ludźmi na terenie Wielkiej Brytanii. (…) Funkcjonariusze z Dolnego Śląska zatrzymali, poszukiwanych przez brytyjską stronę na podstawie ENA, przywódców grupy przestępczej, wyzyskującej obywateli polskich do niewolniczej pracy – informuje polska policja.

Zatrzymani przez dolnośląską policję mieli zajmować się handlem Polakami w latach 2015-2016. Podejrzani to dwaj cyganie w wieku 22 i 31 lat oraz dwie cyganki w wieku 26 i 28 lat. Do zatrzymania doszło w rejonie wrocławskiej dzielnicy Psie Pole.

Wsparcie - darowizny

Ofiarami przestępstwa byli obywatele polscy rekrutowani w kraju pod pozorem dobrze płatnej pracy, którą sprawcy mieli im zapewnić po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Tam jednak grupa zabierał pokrzywdzonym dokumenty i zarobione pieniądze, pozostawiając im jedynie drobne kwoty – informuje polska policja.

Policjanci z Wrocławia prowadzą postępowanie w tej sprawie wspólnie z funkcjonariuszami z Wielkiej Brytanii.

Rozbicie cygańskiego gangu handlującego Polakami to jeden z owoców zakrojonej na szeroką skalę akcji polskiej policji „Stop niewolnictwu”, która wspierana jest m.in. przez aktorów i publicystów.

Źródło informacji i cytatów: policja.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. gojek mówi

    Niech się parchy cieszą, że nie trafili w moje ręce…

  2. MSW mówi

    Świat się przewrócił do góry nogami. Jeszcze niedawno Cyganie koczowali pod mostami, na wiosnę chodzili “co łaska” po wioskach (dałem 20 zł i dobre buty). A dziś Cyganie handlują Polakami? Nie może być.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.