Walczył jak lew z Niemcami nawet w obozie zagłady! Bohaterski pięściarz z Auschwitz w końcu doczeka się filmu na swoją cześć

Fot. Akpa
3

Powstanie film o polskim pięściarzu, mistrzu w Auschwitz-Birkenau. Uzyskał tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu.

Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, urodzony w kwietniu 1917 roku był polskim bokserem i żołnierzem Wojska Polskiego. Rozpoczął karierę jako gimnazjalista, został wicemistrzem Polski i mistrzem Warszawy w wadze koguciej. Po kapitulacji wojsk, próbował przedostać się do Francji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Schwytany przez Niemców, przetrzymywany był w trzech więzieniach nim trafił do obozu w Auschwitz. Tam właśnie przeszedł do historii. Stoczył kilkadziesiąt walk, z czego przegrał tylko jedną. Jego pierwszą walką było starcie z byłym niemieckim mistrzem w wadze średniej. Szybko stał się symbolem nadziei na zwycięstwo z okupantem.

Po wyzwoleniu obozu wstąpił do 1 Dywizji Pancernej. W główną rolę wcieli się Piotr Głowacki, wystąpią również Marian Dziędziel oraz Rafał Zawierucha. Film opowiadający historię bohaterskiego żołnierza będzie z pewnością doskonałą odskocznią polskiego kina po ostatnich produkcjach z tematyki wojennej.

Źródło: kultura.gazeta.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacuś mówi

  czy Rabin Schudrich nie będzie naciskał żeby tytułowy bohater był Żydem?

 2. Robert mówi

  Jedno jest pewne,jego waleczność i ofiara nie daje szans na Oscara,zwłaszcza w tamtym miejscu

  1. Kwal mówi

   …chyba, że reżyserem będzie Agnieszka Holland, scenariusz napisze Olga Tokarczuk a główną rolę zagra Pieczyński….wtedy Oscar pewny !
   No i Pietrzykowski musi być żydem…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.