W Warszawie będzie ulica imienia Bohaterów Ukrainy. Hołd dla Bandery, Szuchewycza, UPA i SS-Galizien?

uroczystość ku czci żołnierzy kolaboracyjnej dywizji SS-Galizien/fot. Twitter
15

W czwartek (9.06.2022) polityk Porozumienia Jarosława Gowina, warszawski radny Jan Strzeżek, poinformował na Twitterze, że jedna z ulic stolicy zostanie nazwana imieniem Bohaterów Ukrainy. Wraz z radnym Sebastianem Kędzierskim, Strzeżek złożył w tej sprawie petycję, która została przyjęta bez sprzeciwu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czemu ma służyć ta inicjatywa? Czy to głupota, czy prowokacja? Ogólnikowe sformułowanie „Bohaterowie Ukrainy” może mieć wiele znaczeń. Może odnosić się do żołnierzy ukraińskich walczących z Rosją podczas obecnie trwającej wojny i zapewne to o nich chodzi warszawskim radnym. Ale to nie jest jedyna konotacja.

Określenie „Bohater Ukrainy” może odnosić się również do tytułu ustanowionego 23 sierpnia 1998 roku dekretem prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy. W tym przypadku bohaterami Ukrainy są m.in. Bohdan Chmielnicki, sowieccy oficerowie i politrucy, ukraińscy politycy, sportowcy, pisarze i naukowcy. Prezydent Wiktor Juszczenko nadał tytuł „Bohatera Ukrainy” Stepanowi Banderze i Romanowi Szuchewyczowi. I chociaż sąd administracyjny w Doniecku uchylił oba dekrety prezydenckie, to faktem jest, że obaj ci zbrodniarze, odpowiedzialni za ludobójstwo na Polakach, są uznawani na Ukrainie za bohaterów, którym stawia się pomniki i oddaje cześć.

Bohaterami Ukrainy niewątpliwie są też członkowie Ukraińskiej Powstańczej Armii. 14 października 2006 roku, w 64. rocznicę powstania UPA, prezydent Wiktor Juszczenko podpisał dekret uznający tę organizację za ruch wyzwoleńczy. Rok 2022 jest rokiem UPA w obwodzie lwowskim. A według sondażu, opublikowanego 3 maja 2022 roku przez ukraińską Grupę Socjologiczną „Rating”, znacząco wzrosło poparcie dla uznania OUN-UPA za uczestników walki o narodową niepodległość Ukrainy: 81% Ukraińców popiera ten postulat, a tylko 10% jest przeciw. To wsparcie wzrosło czterokrotnie od 2010 roku i podwoiło się od 2015 roku.

Bohaterami Ukrainy są również żołnierze zbrodniczej, kolaboracyjnej ukraińskiej dywizji Waffen-SS. W lipcu 2015 roku, na górze Żbyr odbyły się uroczystości z okazji 72. rocznicy bitwy pod Brodami, w której brały udział oddziały tej formacji. W obchodach uczestniczyły osoby ubrane w mundury SS-Galizien, a także OUN-UPA. Prezentowana była również symbolika banderowska.

Bez względu na intencje warszawskich radnych faktem jest, że wśród bohaterów Ukrainy znajdują się zbrodniarze odpowiedzialni za ludobójstwo na narodzie polskim. Wobec tego nadanie warszawskiej ulicy imienia Bohaterów Ukrainy jest niedopuszczalne i nie powinno mieć miejsca.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Polska banderowska?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  kto zaprzańskiej warszawce nakazał likwidację Polski tak pośpieszną budowę chazarskiego Ukropolinu.

 2. dumny Polak mówi

  To jest nie do pojecia!
  No to juz tylko jeden krok, aby przemienic Alee Jerozolimskie w Defiladenstraße Adolfa Hitlera!
  Przeciez on tez kazal wytepic naszych wrogow!?
  Zeby byc tu adekwatny w slowach, trzeba bardzo mocno klnac i wszystkich tych inicjatorow i pomyslodawcow, na szubienice, za ponizanie i jawne kpiny z Narodu Polskiego.
  W goracej smole, jest ich miejsce, i nigdzie indziej, a juz napewno nie w NASZEJ GODNEJ POLSCE!
  Gowin, Strzyzek, Kaczynski, Glapinski, Morawiecki, miejmy wreszcie odwage pluc im w zdradziecka morde i nie bojmy sie juz wiecej jakichs sprzedajnych prokuratorek i smierdzacych diabelskim gownem, sedziow!
  Ignorujmy ich orzeczenia i wyroki, przestanmy WSZYSCY placic podatki, kary, kredyty i wszelkie oplaty.
  Panstwo jest od tego, zeby zagwarantowac stabilizacje i przyszlosc dla naszych rodzin.
  A jesli robi odwrotnosc tego , to jest kupa bandyckich zdrajcow, ktorym nie wolno pozwolic dorznac naszego cudownego kraju wyjatkowo przyzwoitych ludzi!
  Stoimy z plecami do sciany i nie wolno nam pozostac zahipnotyzowani szatanskim zlem, jak krolik drzacy przed zmija!
  Te bandyckie obce, organizacje splajtuja, jezeli WSZYSCY odmowimy dalszej platnosci!
  Ignorujmy wszystko, doprowadzmy do kompletnego wysuszenia kas podatkowych i bankowych .
  Pierwszym naszym odruchem jest SAMEMU zabezpieczyc nasza stabilizacje i nasza przyszlosc, nie zwazajac na wrogie nam rzady psychopatow i zwyrodnialcow z bandyckim, plugawym, usmieszkiem!
  Oni oficjalnie wciaz odpowiadaja za funkcjonowanie kraju i jesli stanie sie to powszechne, musza wreszcie odejsc!

 3. Dumny Polak mówi

  Sam Pan Bog kaze nam powstac i przejac inicjatywe, nie utozsamiajac sie wiecej z wszechobecnym ZLEM!
  On przedzielil nam miliony dodatkowych dzielnych ANIOLOW, ktorzy tylko czekaja na spelnienie naszych inicjatyw!
  W tych czasach, samodzielnie musimy szukac, gdzie jest dobro, a gdzie kamufluje sie zdrada i zlo!
  Nie na prozno, dal nam Pan rozum i dwie rece, abysmy sami zadbali o nasze zycie i przyszlosc naszych rodzin!
  On bedzie sie bardzo cieszyl i przywroci nam Nasza Polske, o ile sami sie o nia dzielnie, upomnimy!
  Mieszkam wprawdzie poza Polska, ale przynajmniej tak samo do niej naleze i do niej natychmiast, wroce!
  Stanmy sie godni naszej dumnej Polski i nie wycierajmy juz wiecej naszej godnej twarzy, po tym, jak nam po raz tysieczny, na nia napluto!
  Puscmy ich wreszcie wszystkich z dymem do samego diabla!
  Wypracujmy sobie z powrotem nasza utracona, LUDZKA, i BOZA, GODNOSC POLAKA!
  A ON z radoscia doda nam cala reszte i bedzie z nas bardzo, bardzo dumny!

 4. Rebih mówi

  Polińskie „elity” zdjęły maski. Kult ludobójstwa na Polakach jest elementem budowania etyczno-moralnego środowiska, które pozwoli tradycyjne rzezie na Polakach powtórzyć na większą skalę. Ukraińcy są obecnie mordowani przez władze Ukrainy. Potem wina za śmierć ludzi i utratę państwa zostanie zepchnięta na Polaków, którzy rzekomo szczuli Ukraińców przeciw Rosji (rzekomo, bo czyniły/czynią to antypolskid „elity” polityczne w Polsce). W ten sposób Ukraińcy zostaną wykorzystani po raz drugi: do rozwiązania problemu Polaków w Polsce. Przy okazji Polacy zmniejszą też liczbę Ukraińców, co animatorom tej rzezi będzie na rękę.

 5. Antychazar mówi

  Wszystkiemu winien polskojęzyczny nierząd. Chcą na mendy odpolszczyć. Musimy ten polskojęzorny nierząd ZLIKWIDOWAĆ

 6. zagłoba sum mówi

  Wytłumacz to, Antychazarze, odurniałemu poliniactwu!… Powodzenia!..

 7. Ewa-Maria mówi

  Wszyscy do jednego worka wzięci. Prawdziwi bohaterowie z Banderą i innymi mordercami. Hańba radnym którzy do tego się przyczynili.

 8. cccpsucks mówi

  buhaha a nie mówiłem… macie przesrane – na własne życzenie 😉

 9. Shadow mówi

  Wróble ćwierkają, że OBCY szykują na prezydenta Polski po Dudzie, Trzaskowskiego ( mamusia tajny współpracownik SB, a tatuś w PZPR) żyda z pochodzenia i wychowanka sukinsyna Sorosa. No to warszawka za jego przyczyną robi wszystko, aby tym OBCYM dogodzić i wykonać ich wszystkie polecenia,choćby odbierania nam tożsamości, wolności, pieniędzy, majątków, a później życia.

 10. Jozef mówi

  Polacy wezcie sprawy w reke — bic ta obca wladze, zydowska wladze w Nasza Ojczyzne !! A banderowcow wypedzic precz z Polski!!

 11. Misia mówi

  Kto ma takie pomysły? Co za jelop chce zmieniać polskie ulice na jakieś ukropie? To nie przejdzie bo ludzie wyjdą na uluce

 12. Marek -Lech Szałowski mówi

  Kto jest chory a kto zdrowy decyduje WHO, nikt inny.
  Lekarze jak roboty rozpoznają symptomy i podają tylko WHO ICD kod, pod którym jest zdefiniowana choroba i metod leczenia pacjenta.

  Lekarze muszą podać ICD kod, a następnie ubezpieczyciele płacą za leczenie.
  Do tej pory WHO zaufało 194 państw członkowskich.
  Na przykład to, kiedy choroba zakaźna zostanie ogłoszona pandemią i jakie zostaną podjęte odpowiednie środki.

  Od 1945 r. ta specjalna organizacja Narodów Zjednoczonych koordynuje i organizuje sprawy zdrowia na świecie z coraz większą niejasnością.

  Prawnik Milosz Matuschek jest zdania, że ​​WHO nie ma odpowiedniej legitymacji, a na dodatek ma skorumpowane struktury.

  W przyszłości ma być tak, że jeśli WHO ogłosi pandemię, automatycznie wszystkie parlamenty mają być wyłączone z podejmowania jakichkolwiek decyzji.

  To jest chory system, który należy rozbić.

  Tą skorumpowaną do szpiku kości organizacją zarządzają przecież prywatne grupy interesów oligarchii, które nie kierują się nauką, ale wyłącznie profitem, pod który podporządkowują wszystko.

  WHO jest zatem agencją usługową dla prywatnych interesów, które stoją niejednokrotnie w dużym konflikcie z interesem ludzkości.

  Co to za organizacja przypominająca w swoich strukturach sektę, konsorcjum, przestępczy syndykat.

  Banda łobuzów, która pod płaszczykiem zdrowia społecznego realizuje swoje prywatne interesy. Banda psychopatów uzurpujących sobie prawo do ustalania, co jest dobre, a co złe dla człowieka.

  WHO skorumpowali ludzie, którzy chętnie nazywają się dla zmylenia swoich intencji filantropami działającymi dla dobra ludzkości.

  2010 roku Bill Gates ogłosił nadchodzącą dekade szczepień, której celem było wytępienie malarii.
  Od tego czasu Bill Gates organizuje pandemiczną, globalną straż pożarną i równocześnie sprzedaje wodę do gaszenia tego pożaru.

  Dla Billa Gatesa WHO jest quasi NGO, serwisową agenturą ONZ-tu.

  Niektórzy kupują sobie jachty, inni kupują sobie wpływy w WHO.
  W ten sposób można sobie kupić przez WHO, bezpośredni wpływ na rządy krajów członkowskich WHO.

  W ten sposób można wyłączyć parlamenty krajów członkowskich, przez ogłoszenie przez WHO pandemii, korzystając z odgórnego łańcucha urzędowych zarządzeń WHO.

  Prawie żaden kraj w ostatnich dwóch latach, nie przeciwstawił się odgórnym zarządzeniom WHO, uzasadniając to narodową suwerennością.

  Zatem przy pomocy guzika będącego w kompetencji WHO, można w każdej chwili wyłączyć zasady funkcjonowania państwa demokratycznego.

  Jak to się stało, Gates zapowiedział, że chce 7 miliardów ludzi zaszczepić.

  Kto najwięcej z tego faktu profitował?
  Filantro-kapitalista Bill Gates poprzez udziały w firmach produkujących od szczepionek do innych gadżetów potrzebnych do obsługi pandemii. Sam się chwalił, że tak pomnożył swój majątek.

  Dlatego nie może się nic lepszego wydarzyć jak rozbicie WHO.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.