Prezydent Żyrardowa w tegorocznych wyborach miał poparcie PiS-u. Został zatrzymany przez CBA!

Wojciech Jasiński, prezydent Żyrardowa (2018) / Fot. Facebook
1

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezydenta Żyrardowa (woj. mazowieckie), Wojciecha Jasińskiego. Wraz z nim zatrzymano dwóch biznesmenów z Rewala i Gryfic (woj. zachodniopomorskie). Dwa tygodnie temu lokalne media informowały o poparciu PiS dla Jasińskiego w zbliżających się wyborach samorządowych.

Jak poinformowało CBA, sprawa jest wielowątkowa. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że prezydentowi Żyrardowa zostaną postawione zarzuty, w związku z ustawieniem przetargu na 1,5 miliona złotych na sprzedaż należącej do Żyrardowa nieruchomości w Rewalu. Zostaną mu także postawione prokuratorskie zarzuty przekroczenia uprawnień. Aktualnie trwa przeszukiwanie gabinetu prezydenta Żyrardowa

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydent Żyrardowa i biznesmeni zatrzymani przez #CBA z Wa-wy. Ustawiania przetargów sprzedaż na nieruchomości w Rewalu-blisko nadmorskiej plaży, gdzie znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy należący do gminy Żyrardów. Śledztwo wielowątkowe. Przeszukania kilkunastu miejscCBA poinformowało na Twitterze.

Wojciech Jasiński ma poparcie PiS-u w wyborach samorządowych. Został zatrzymany przez CBA / Głos Żyrardowa i Okolic
Wojciech Jasiński ma poparcie PiS-u w wyborach samorządowych. Został zatrzymany przez CBA / Głos Żyrardowa i Okolic

Wojciech Jasiński przez długie lata kandydował w samorządach z list Prawa i Sprawiedliwości. W 2012 roku stał się bezpartyjny, ale wraz z inną grupą działaczy założył stowarzyszenie „Przymierze dla Żyrardowa”. Do 2014 roku przewodniczył Radzie Powiatu Żyrardowskiego. W 2014 roku, w wyborach na prezydenta miasta zdeklasował Beatę Rusinowską z Platformy Obywatelskiej, w drugiej turze zdobywając 73,96%.

Nazwisko Jasińskiego pojawiło się na długiej, 32-osobowej liście, wśród rekomendowanych przez partię rządzącą na prezydentów miast. Jak dwa tygodnie temu donosił Głos Żyrardowa i Okolic, mieszkańcy byli mocno zaskoczeni taką decyzją partii, ponieważ Jasiński był ostanio mocno krytykowany przez radnych PiS. Sam Jasiński mówił że nic nie wiedział na ten temat, ale jest mu miłoMyślimy, że po porannym zatrzymaniu przez CBA, Jasiński jest zaskoczony jeszcze bardziej, nie mówiąc już o tych, którzy posądzali Jarosława Kaczyńskiego o sterowanie służbami. Gdyby tak było, do dzisiejszego zatrzymania na pewno by po prostu nie doszło.

Źródło cytatów i informacji: Twitter/CBA, Głos Żyrardowa i Okolic

Przeczytaj także:

Kim są kandydaci PiS na prezydentów miast? „Dobra zmiana” czy „obóz zdrady”? Wybory samorządowe 2018

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Waldemar mówi

    Wszędzie są czarne owce nawet W PIS -ie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.