W.P. Chicheł: Jak PiS wykiwał katolików

16

Wielu z osób głosujących na Zjednoczoną Prawicę, to zdeklarowani katolicy i często słuchacze Radia Maryja czy widzowie telewizji Trwam. Do Suwerennej Polski pretensji mieć nie trzeba, bo zazwyczaj są konsekwentni w polityce obyczajowej, lecz Prawo i Sprawiedliwość to zupełnie inna sytuacja.

Aborcja

„Zawsze byłem zwolennikiem kompromisu aborcyjnego sprzed 30 lat. Jednocześnie, na gruncie przepisów konstytucji trudno było sobie wyobrazić inny wyrok, skoro taki wniosek został złożony” powiedział w wywiadzie dla Interii Gierek 2.0. Dalej ciągnął „Wniosek do TK w tej sprawie był błędem. Natomiast Trybunał Konstytucyjny, opierając się o polską konstytucję, nie mógł wydać innego wyroku”. Premier dopytywany o to, czy Prawo i Sprawiedliwość „panuje jeszcze nad takimi posłami jak Bartłomiej Wróblewski, który był architektem tego wniosku” (sic!) powtórzył, że „złożenie wniosku było błędem”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, w którym stwierdził, że przepisy pozwalające na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu są niekonstytucyjne. Decyzja ta doprowadziła do zaostrzenia przepisów aborcyjnych w Polsce, co wywołało falę agresywnych protestów pod sztandarem Marty Lempart i duże oburzenie społeczne, nie tylko lewicy. Wniosek, który doprowadził do tej decyzji, został złożony przez grupę posłów Konfederacji i Zjednoczonej Prawicy w grudniu 2019 roku. Decyzja Trybunału doprowadziła do zmiany praktycznej możliwości przerywania ciąży w Polsce, ograniczając legalne aborcje do przypadków, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety oraz gdy jest wynikiem czynu zabronionego, jak gwałt lub kazirodztwo. Wtedy zrobiło się głośno o Bartłomieju Wróblewskim, który wnosił o stwierdzenie niezgodności z konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej do aborcji.

Wcześniej, w czerwcu t.r. minister „jednej choroby”, zwany dla zmylenia obywateli ministrem zdrowia Adam Niedzielski stworzył kuriozalny zespół pracujący nad przepisami aborcyjnymi, po śmierci Doroty z Nowego Targu. „Jak pisaliśmy na początku października, zespół w praktyce zakończył swoje prace i opracował już wytyczne, jednak odwołano jego ostatnie posiedzenie, by nie poruszać tematu aborcji przed wyborami” — pisała „Rzeczpospolita”. Chodzić ma o wytyczne dotyczące przesłanki zdrowia psychicznego jako wystarczającej do przerwania ciąży. Już dziś bywa ona stosowana przy kwalifikowaniu kobiet do legalnego zabiegu. Jest to furtka do masowego zabijania dzieci, bo wystarczy, że matka bardziej się „przeziębi”, źle się poczuje, znajoma lekarz stwierdzi zaburzenia psychiczne i wyrok śmierci zapadł.

Natomiast nowa minister, Katarzyna Sójka bez żadnych negatywnych emocji opowiadała w Polsat News „Z tego co wiemy, pani Joanna dokonała legalnej w Polsce, niekaralnej aborcji farmakologicznej. […] Samodzielna aborcja farmakologiczna w Polsce jest niekarana. Niekaralne jest również kupienie takich leków. Czyli widocznie, jak mawiają środowiska śmierci – (farmakologiczna) aborcja jest OK! – dla posłanki PiS. Na co starania pokoleń wielu działaczy pro-life, jak teoretycznie „prawicowy”, katolicki rząd pozwala na nieograniczony proceder. W ogóle jakim cudem aborcja farmakologiczna jest niby legalna. Spójrzmy na zapisy kodeksu karnego:

Art.152. §1. Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę z naruszeniem przepisów ustawy,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania.

A za każdym razem ktoś takiej kobiecie musi pomóc – handlarz śmierci lub morderczy dream team.
Także warto zobaczyć zapisy ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży:

Art. 4a. 1. Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza […]
3. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, przerwania ciąży dokonuje lekarz w szpitalu. 

Jak widzimy – tylko i wyłącznie lekarz może wykonać tzw. spędzenia płodu oraz obowiązkowo w szpitalu.

Ponadto ostatnio minister cyfryzacji Janusz Cieszyński mówił w TOK FM, że on i wielu członków PiS jest zwolennikami tzw. kompromisu aborcyjnego. Natomiast Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Marcin Horała w programie „Kawa na Ławę” w TVN24 poruszył kwestię kompromisu aborcyjnego: „Wniosek do Trybunału był błędem, w sensie zarówno politycznym, jak i merytorycznym”.

In vitro

Pierwszym ważnym projektem, nad którym odbyła się debata w nowej kadencji Sejmu, jest obywatelski projekt przywracają finansowanie in vitro przez państwo. W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o refundacji z budżetu państwa procedury in vitro dla par. To pierwsza ustawa rozpatrywana przez Sejm X kadencji. Do dyskusji zgłosiło się aż 80 posłów. W trakcie długiej, a momentami emocjonalnej debaty, dominowały głosy „za” inicjatywą.

Projekt obywatelski „Tak dla in vitro”, pod którym zebrano ponad pół miliona podpisów, przewiduje, że minister zdrowia będzie zobowiązany do przygotowania, wdrożenia i finansowania procedury zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Zakłada ponadto, że każdego roku z budżetu państwa na finansowanie in vitro zostanie przeznaczone minimum 500 mln zł. Poparcie dla projektu zadeklarowali nawet politycy PiS.
– Poprę ten projekt, bo takie mam poglądy – zadeklarował rzecznik rzadu Piotr Müller. A w trakcie debaty reprezentantka PiS stwierdziła, ze klub będzie za skierowaniem go do dalszych prac.

U nas nigdy nie było dyscypliny partyjnej jeśli chodzi o sprawy światopoglądowe, które wywołują pewne wątpliwości moralne u wielu ludzi. Na pewno w tej sprawie nie będzie dyscypliny. Osobiście będę głosował za tym projektem – powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek pytany czy PiS będzie głosował za ustawą o finansowaniu in vitro przez państwo.

Józefa Szczurek-Żelazko zapowiedziała, że klub popiera skierowanie projektu do dalszych prac. PiS nie wprowadziło dyscypliny w tym głosowaniu, a prominentni posłowie – m.in. minister cyfryzacji Janusz Cieszyński zadeklarowali nawet, że po doprecyzowaniu projektu mogą opowiedzieć się za nim.

Projekt dotyczący in vitro nie jest zagrożony miedzy innymi za sprawa deklaracji ze strony Pałacu Prezydenckiego. W środę szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek, ze prezydent musi zobaczyć ostateczna wersje projektu, ale nie będzie go blokował.

Premier pytany, czy bon będzie także obejmował in vitro, powiedział: „Nasz bon rodzicielski jest pewnego rodzaju otwartą ofertą dla innych partii politycznych po to, aby znaleźć wspólny mianownik, znaleźć te wszystkie metody, które nas połączą”. Dopytywany o orientacyjną kwotę bonu poinformował, że jest to między 10 a 20 tysięcy złotych. „O takiej kwocie dyskutowaliśmy” – powiedział.

49 wstrzymało się, a 23 zagłosowało za uchwaleniem nowelizacji ustawy. A byli to m.in.: Mateusz Morawiecki, Rafał Bochenek, Radosław Fogiel, Katarzyna Sójka, Piotr Müller, Marcin Przydacz oraz Mariusz Kamiński.

Mateusz Morawiecki zapowiadał „rechrystianizację Europy”, a dziś głosuje za laboratoryjną produkcją ludzi, ich mrożeniem i zabijaniem.

„Uważam, że metoda in vitro jest dopuszczalną metodą, która może pomóc wielu rodzinom w posiadaniu potomstwa. Uważam, że ustawodawstwo, które teraz obowiązuje w Polsce, znacząco ogranicza wszystkie patologie w stosowaniu tej metody. Nie można dowolną liczbę zarodków tworzyć, nie wolno dowolną liczbę zamrażać. Tu jest dużo ograniczeń bardzo, każdy zarodek musi mieć i matką i ojca” – mówiła Joanna Lichocka.

Magdalena Guziak-Nowak, która jest członkiem zarządu i dyrektorką ds. edukacji w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka podsumowała PiS tak:

Niepokojące jest to, że duża część posłów Prawa i Sprawiedliwości głosowała za dalszym procedowaniem tego projektu w Sejmie. Pojawia się w tym miejscu pytanie, czy Prawo i Sprawiedliwość zaczyna dryfować w kierunku bardziej liberalnym po to, żeby zyskać głosy elektoratu liberalnego.

Tym sposobem Prawo i Sprawiedliwość wykiwało swoich zwolenników wyznających wiarę w Jezusa Chrystusa, ale oczywiście media pisowskie nie raczyły ich nawet o tym poinformować. W tej niewiedzy trwają już kilka lat i stale dają głosy na partię, które dechrystianizuje się równomiernie z polskim narodem.

Przeczytaj także:

W.P. Chicheł: Gdzie się podziałeś prawdziwy św. Mikołaju?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rafał mówi

  PiS okradł Polskę, sprzedał nas zydom, ukrom i eurokołchozowi- furda, ważne że „PiS wykiwał katolików”. Akurat dla katoli to nic nowego, od ponad 2000 lat są kiwani przez cwaniaków od pambuka, nabierani na paciorki, pokropki, ofiary na utrzymywanie pasożytów w różnokolorowych kieckach- więc jedno wykiwanie w te czy wewte nie powinno katolom robić różnicy………………

 2. Ewa-Maria mówi

  UKROPOLIN w całej okazałości mamy.

 3. Imć mówi

  Jeden z komentarzy na Pch24 z 8 grudnia br. (Karl): „Jak powszechnie wiadomo legalna surogacja na Ukrainie jest faktem. Perspektywa zajęcia Ukrainy przez Rosję, po wygranej wojnie, może prowadzić do braku możliwości prowadzenia handlu dziećmi urodzonymi poprzez surogację z Ukrainy. Firmy zachodnie legalnie handlujące dziećmi w popłochu przenoszę tą działalność do Polski. Przecież u nas są już Ukrainki i mają polski PESEL, ustawa ” o in vitro’” pozwoli im w legalny sposób prowadzić tą haniebną i zbrodniczą działalność. Czy ktoś zastanawiał się w jaki sposób obecnie transportowane są te dzieci z Ukrainy do krajów zachodnich? Czy są transportowane żywe, czy tylko ich organy? Bardzo szybka ścieżka legislacyjne w/w ustawy dowodzi, że firmy lobbujące za tą ustawą wyłożyły bardzo duże pieniądze na jej uchwalenie. Ci, którzy te pieniądze przyjęli powinni pamiętać, że te pieniądze, są produkowane z krwi, bólu i cierpienia niewinnych dzieci. Ukrainka za jedno dziecko otrzymuje ok. 30 tyś $. Jaką duszę mają takie kobiety, co własne dzieci sprzedają?”.

 4. zagłoba sum mówi

  In vitro czy aborcja to dyzurne tematy ZAWSZE majace na celu przykrycie antypolskich szwindli realizowanych w knesejmie i zydobanderowskim nierządzie.. Przypuszczam, ze tym razem chodzi o zmianę traktatów unii jewrejopejsatej, na skutek czego była Polska zostanie pozbawiona resztek niezaleznosci.

 5. Ayax mówi

  To Rydzyk kiwa katolików. PiS zawsze był socjalistyczny. Hitlerowcy też nosili pasy z napisem „bóg z nami” i to znaczy że wykiwali katolików? Pisior nie ma nic wspólnego z kościołem poza tym, że czasem tam przebywa dla sondaży , tak jak Rydzyk.

 6. Wladca mówi

  A moja smiac sie z was Poltony!Poltoni ha,ha!

 7. Aculeus mówi

  Partia faryzejska PiS wykiwała większość Polaków, gdyż taka jest istota faryzeizmu. Problem do tego się jednak sprowadza, dlaczego Polacy pozwalają się kiwać takim czy innym degeneratom dopuszczanym do władzy? Państwo stosunkowo duże i zasobne jest okradane i sprowadzane do rangi republiki bananowej tylko dlatego, że jego mieszkańcy na to pozwalają. Co gorsza dopuszczają oni do tego, aby w narzuconym systemie kolonialnym każda zmiana była na gorszą. Tak będzie i tym razem, co nie znaczy, że nie należało się za wszelką cenę pozbyć faryzeuszy. Jako obywatele musimy się zorganizować i zmienić system. Zacząć możemy od wyborów do władz samorządowych. Wszystkie reprezentacje partyjnych karteli przestępczych, które od magdalenki rządzą III RP – won.

 8. Adrian mówi

  Aculeus to o czym mówisz to mrzonki, media głównego nurtu tak zmanipulowało i ogłupiło społeczeństwo że takie działnie nic nie da. Moim zdaniem to media ogólnokrajowe i ogólnoświatowye są wrogiem ludzi i tak jest na całym świecie. Zniszczyć media, radio i telewizję o zasięgu ogólnokrajowym i wzwyż od tego należałoby zacząć zmiany.

 9. W K mówi

  Poliniacy z żydobanderowskiego państwa nad Wisłą wierzą każdemu aż do śmierci, swojej i swoich rodzin.

 10. Hammurabi mówi

  @Adrian
  „Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować”…
  A idąc dalej tropem jakże trafnej myśli Woltera można śmiało dodać, że podobnie jest z mediami, na które jesteś skazany.
  Właściciele gigantycznych koncernów wydawniczych, stacji radiowych i telewizyjnych a dziś to już i satelitów i sieci komputerowych, decydują co, kiedy i w jaki sposób masz wiedzieć. Spece od owijania zwykłego – przepraszam – gówna w szeleszczące pazłotka i podawania jak najprawdziwszej z prawdziwych prawd prawdy, doszli w swojej specjalności do mistrzostwa.
  Patrząc na przepływ i obróbkę wiadomości można mieć pewność, że obok pustego pieniądza, to media są narzędziem sprawowania rządów nad światem czyli właściwie to ich właściciele ją sprawują. Są w stanie obalać rządy, oskarżać, preparować fakty, niszczyć zarówno ludzi jak i całe grupy etniczne a nawet narody. Są w stanie z morderców uczynić ofiary i na odwrót, czego przykładem niech będą niemieckie niewiniątka którym „jest przykro” kiedy się przypomina ich zbrodnie, więc nagle powstają „polskie” obozy zagłady i ochocza współpraca Polaków w prześladowaniu żydostwa, choć wiadomo, że brednie ogłaszane przez engelkingi, grabowskich, grossów, hartmanówi innych drani finansowanych przez tych samych „biedaków” co to w II wojnie „potracili majątki” to zwykłe pomówienia, kłamstwa i manipulowanie faktami.
  Wielkie koncerny farmakologiczne, medialne, zbrojeniowe, information technology powstawały nie po to, by wspierać rozwój ludzkości, czyli aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kto trzyma łapę na przepływie informacji.
  Zniszczenie czegoś tak złego i tak rozbudowanego, wręcz monstrualnego, w swoich rozmiarach globalnego, jest możliwe jedynie przez ogólnoświatowy, globalny kataklizm, bo druk ulotek przy pomocy sitodruku jak za czasów komuny to przy poziomie otępienia przeciętnego człeczyny to daremny trud.
  Sprowadzić to można do przechwałek Madame Rothschild: „Gdyby moi synowie nie chcieli wojen, to by tych wojen nie było”…

 11. Demokryta mówi

  Mój sąsiad powiada tak; garstka najbogadszych oszołomów w Nowym Yorku pomiada miliardami ludzi. Gdyby owe miliardy ruszyły na nich z wykałaczkami, to po godzinie byłoby pozamiatane…

 12. Twardziel mówi

  Z tego co widzę są tacy, którzy księdza wypuścili by na pierwszą linię frontu a sami chowali by się za jego plecami. Proszę się zapoznać z tym okazałym dziełem, które On musi bronić. Ci wszyscy, którzy wieszają na nim psy sami nie byli na żadnym proteście przeciw likwidacji kopalń, czy Orlenu, Lotosu i PGNiG, albo są śmiertelnymi wrogami Polaków. Powiem krótko, gdyby każdy poseł zrobił 10 % tego (w sferze decyzji) co ten człowiek opluwany, bylibyśmy najbogatszym państwem w Europie.

 13. Aculeus mówi

  Wszystko prawda, co piszecie. Sytuacja jest beznadziejna. Czy znaczy to, że mamy się poddać? Czekać aż nas wyszczepią, zaopatrzą w paszporty a potem w ID-czipy, przez które z central będą nam wydzielać środki z e-kont? Możemy się jeszcze komunikować na tym portalu. Jak długo? Nie wiemy. Trzeba się zacząć organizować. Niech każdy zaproponuje formę walki z Bestią i drogą wici organizuje w środowisku ruch oporu.
  Pozdrawiam

 14. Krzysztof mówi

  Do : Imć – to nie są kobiety , to nie są matki to zwykłe kurwy , szmaty i morderczynie . Takie barachło powinno się utylizować natychmiast – bez sądu! Przepraszam za tak ostry wpis , ale …. oceńcie sami . Mnie serce krwawi ,że te biedne dzieciątka są rzeczami w ich pojęciu , przedmiotem handlu , a jeśli wchodzą w grę organy – handel nimi , to czarna rozpacz mnie ogarnia . Jak można być takim bydlęciem ?

 15. Rufus mówi

  Tyle wiesz o katolicyźmie, co nic. Sączy się z Ciebie jad nienawiści do Kościoła katolickiego a on został założony przez Jezusa Chrystusa.

 16. Marian mówi

  MY POLACY jesteśmy odpowiedzialni za Kosciol i ksiezy w Polsce…….My pozwalamy zydo-banddrze rzadzic Polska od 35 lat, zydzi wdarli sie podstępem na pozycje biskupow i wielu ksiezy–ktorzy niszcza kosciol od środka ale to nie robi RADIO MARYJA czy Ryzyk…my narod nie obronilismy Ryzyka gdy przyszli do niego parchy z pejsami i bronia w reku…. nie wierzycie to popatrzcie na Palestyne. My Polacy ponosimy najwieksza wine, ze jestesmy naiwnie głupio- tolerancyjni, wierzymy wrogom. Ciekawe czy w styczniu2024 Polska i Polacy obronia POSŁA POLSKI GRZEGORZA BRAUN— jeden odważny i madry POLAK pokazał Polsce i światu…kto rzadzi nasza OJCZYZNA Polska!!! Sejm PL to wszyscy „zydo-bandrowcy” z wyjątkiem moze kilku Polaków z Korony Polskiej!! Czy pamietacie plandemie jak nas 24/7 straszono, zamykano lasy, dzieci i przymuszano do wzięcia śmiertelnej dawki wszystkich POLAKOW-?
  Prymas Stefan Wyszyński 1976 rok.
  „Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym polskim braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.