„W normalnym kraju zamknęliby kościoły”. Prof. Simon atakuje katolików za „religizm”

prof. Krzysztof Simon/ fot. screen
9

Prof. Krzysztof Simon, dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych i doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. walki z Covid-19, domaga się zamknięcia kościołów i atakuje katolików za „religizm”. To reakcja na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisława Gądeckiego, o zmianę limitu wiernych w kościołach.

We wtorek (8.12.2020) abp Gądecki skierował list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym prosi, aby od Wigilii Uroczystości Bożego Narodzenia obowiązujący dotąd limit wiernych (1 osoba na 15 m2) został zmieniony na 1 osobę na 7 m2. – Dzisiejszy rząd – ograniczając możliwość sprawowania aktów kultu publicznego – ustanawia niebezpieczny precedens, który może skutkować poważnymi konsekwencjami w przyszłości, może zostać wykorzystany przez rządy wrogo nastawione do religii i Kościoła.  Religia odgrywa znaczącą rolę w zachowaniu zdrowia duchowego i mentalnego, które w czasie pandemii jest poważnie zagrożone – czytamy w liście. Pełna treść TUTAJ.

TVN24 poprosił prof. Simona o komentarz w tej sprawie. – Ja w ogóle jestem przeciwnikiem wszelkich uroczystości w zamkniętych pomieszczeniach. Ma być jak najbardziej rozrzedzone, może być symbolicznie, można się pomodlić w domu, przed telewizorem, można pójść pojedynczo, można stać przed kościołem – powiedział Simon.

– Kumulacja w takich miejscach – nie może, że tak powiem, taki religizm, jakby to określić, ten fanatyzm religijny przeważać nad zdrowym rozsądkiem. Do wszystkich musi się przebić, że jest epidemia, że się zarażamy przy bliskim kontakcie i wirus się łatwo szerzy w zamkniętych pomieszczeniach – stwierdził Simon. – Nie wiem, dlaczego w Polsce tego dotyczy wojna. W normalnym kraju by zamknęli kościoły, zamknęliby pogrzeby, tylko dorosłe osoby, zamknęliby wesela – dodał.

Zachowanie prof. Simona wskazuje na to, że w swoich rekomendacjach nie kieruje się on względami medycznymi, lecz ideologicznymi. – Ze względu na koronawirusa we Wszystkich Świętych powinniśmy zrezygnować z wizyt na cmentarzach – obwieścił Simon zaraz po tym, jak zapewnił, że proaborcyjne manifestacje Strajku Kobiet nie stanowią istotnego zagrożenia epidemiologicznego. Wyrażając poparcie dla aborcjonistek oświadczył, że „decyzję powinna podejmować kobieta, a nie pan Jędraszewski w Krakowie”.

Wcześniej Simon wielokrotnie ubliżał Polakom, którzy nie nosili maseczek. Nazywał ich „agresywną dziczą, która nie przestrzega niczego” i „grupami szkodników społecznych”. Szczuł też na wczasowiczów wypoczywających nad morzem.  – To jest określony typ. Takie paniusie po pięćdziesiątce i takie panienki z takimi długimi paznokciami. I faceci, którzy uważają się za biznesmenów. o określonym wyglądzie. To jest specyficzny typ Polaka. Oni wszystko lekceważą – mówił Simon na antenie TVN24.

Arogancja, chamski język, szczucie na katolików i popieranie aborcji – oto, co widzimy słuchając wypowiedzi prof. Simona, Nic dziwnego, że „Gazeta Wyborcza” nazywa go „wybitnym ekspertem”.

Źródło informacji i cytatów: TVN24, ekai.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Pandemia nie skończy się nigdy!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rob mówi

  Ja naprawdę nie życzę nikomu nic złego, ale tego potwora po prostu należy ubić jak……

 2. hi-fi mówi

  Jak maja chodzić do Kościoła Wałęsowe śmieci, konfederaci, katolicy glosujący na zydokomunistyczna PO, to lepiej aby je nie profanowali i pozostały zamknięte.

  1. na spokojnie mówi

   Konfederaci nie chodzą do kościoła. Konfederaci idą uczestniczyć we Mszy Świętej. Dla zaślepieńców ideologicznych jest to niezrozumiałe. Bo zaślepienie odbiera rozum.

 3. Arkadiusz mówi

  Żaden ekspert.
  Zwykły celebryta z gigantycznym parciem na szkło (kasę i władzę). Być może przyszły członek PO/lewicy. Jeśli ktokolwiek traktuje tego typa poważnie, to sam sobie jest winien i nie można mu pomóc, bo mózg ma już w zupełnie innym wymiarze.

 4. Leszek mówi

  Niemiecki lekarz podobnie się wypowiadał o Polakach.

 5. Netopelek mówi

  dla mnie to żaden profesor, wiem jak się to teraz załatwia na tych lewackich uczelniach marksizmu – leninizmu i spinelizmu. te homo erectus to mniej niż dno, zarówno tego bydlaka, a właściwie już zbrodniarza, jak i żydowieckiego, judę, kalksztajna, dworczyka tego cywila od wojska i ten cały nierząd, sejm bez konfedaratów, cały senat, tych zbrodniarzy z izdebki lekarskiej należy wpakować do kontenerów i wrzucić w głębi bałtyckiej, tam i tak jest już taki syf, że oni bardziej nie zaszkodzą

 6. Metody mówi

  Gądecki dostał kopa za swoje nadskakiwanie korunistom. Zawsze tak się dzieje, gdy ktoś naiwnie sądzi, że Żydzi odwdzięczą się za lizanie im dupy. Ale Gądecki nie przestanie, bo brak rozumu i brak godności są jego naturą. Ale gdyby był inny, to Żydzi nigdy nie mianowaliby go na tak wysokie stanowisko w Kościele Katolickim.

 7. anonim mówi

  Uderz w stół a nożyczki się udezwą. Gęba typowego parcha i jad typowy dla rasowego talmudysty. Taki pewny siebie, jak schechter vel michnik. Ile ten pseudoprofesorek już kalumni wylał na ludzi, talmud w praktyce, goj ma zamknać mordę i słuchać co ,,pan” żyd każe.

 8. anonim mówi

  Widzę tam w tle szable sobie rozwiesił, może szable oficerskie ,, Bóg, honor, ojczyzna” ale ta jego ojczyzna to polin. Rozwiesił jako trofeum i oznaka pokonania gojów Polaków. Następna przybleda udajaca Polaka.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.