W niedzielę 16 czerwca Marsze dla Życia i Rodziny w Warszawie i w Krakowie

0

W czasie, gdy w gabinetach polityków i działaczy proaborcyjnych przygotowywane są zmiany w polskim prawie, uderzające w podstawowe prawo człowieka – prawo do życia, Marsze dla Życia i Rodziny środowisk pro life są wyrazem ostrego sprzeciwu przeciw cywilizacji śmierci.

Należy przypomnieć, że do polskiego Sejmu trafiły cztery projekty ustaw, przewidujące legalizację ograniczenia prawa do życia. Najmniej restrykcyjna z proponowanych ustaw zakłada powrót do możliwości szerokiego dokonywania tzw. aborcji eugenicznych, a więc do interpretacji przepisów sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego z października 2020 roku. Inne projekty idą znacznie dalej, co według wielu ekspertów ds. prawa konstytucyjnego i systemów politycznych jest rażąco niezgodne z Konstytucją RP.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dlatego, stając w obronie niewinnych istot, w niedzielę 16 czerwca pójdziemy w Marszach Dla Życia i Rodziny m.in. ulicami Krakowa i Warszawy. W Krakowie, w radosnym pochodzie dla życia, drogę z Placu Matejki na Plac Wolnica umili nam orkiestra Częstochowa Pipes and Drums, grająca tradycyjną muzykę szkocką na wielkich dudach szkockich i bębnach.

Marsz dla Życia w Krakowie rozpocznie się zbiórką na Placu Matejki o godz. 11:30, skąd Drogą Królewską przez centrum miasta, a następnie ulicami Stradomską i Krakowską, przejdzie na Plac Wolnica na Kazimierzu.

Przeczytaj także:

Grzegorz Braun motorem Konfederacji! Wykręcił najlepszy wynik w wyborach do europarlamentu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.