W kinach hiszpański depresyjny dramat obyczajowy „Berlin, Barcelona” [ZWIASTUN]

0

Na ekranach kin w całej Polsce, w tym i w warszawskim kinie Amondo, kinomani mają okazje obejrzeć hiszpański depresyjny dramat obyczajowy „Berlin, Barcelona” w reżyserii i według scenariusza Elena Trapé (w rolach głównych w obrazie wystąpili najpopularniejsi hiszpańscy aktorzy i aktorki: Alexandra Jiménez, Miki Escarbé, Isak Ferriz, Bruno Sevilla, Maria Ribera).

Film to historia krótkiego wyjazdu trzydziestoparoletnich Hiszpanów do ich znajomego mieszkającego w Berlinie, który absolutnie nie ma okazji do spotkania z kolegami i koleżankami z przeszłości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obraz jest portretem nieszczęśliwych młodych Europejczyków. Rozczarowanych brakiem sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Swoją frustrację przejawiających w byciu niesympatycznym wobec innych. Przeciętnych i nieciekawych, niewyglądających na to by w ich życiu były jakieś idee. Film trafnie, zapewne wbrew swoim twórcom, ukazuje, że dzisiejsza socjalistyczna, laicka, postępowa, konsumpcjonistyczna, gloryfikująca egocentryzm, Europa nie zapewnia nikomu szczęścia, i skazuje na pauperyzacje.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.