„W czasie walk we Lwowie Żydzi jawnie opowiedzieli się po stronie Ukraińców!” Wywiad z Krzysztofem Żabierkiem o utracie Kresów i nowej książce [WIDEO]

4

Chciałbym serdecznie polecić pracę mgr Krzysztofa Żabierka (…). Jest to wartościowe opracowanie, ukazanie się którego, w tym szczególnym jubileuszowym roku, jest ze wszech miar wskazane i oczekiwane. Przybliży ono nie tylko niezręczną obecnie, z racji na źle pojętą poprawność polityczną, bohaterska postawę Lwowa w walce o polskość i Polskę, ale i będzie hołdem licznym bohaterom, którzy oddali życie dla Ojczyzny na tamtej ziemi kresowej. Nie zapominajmy, że Orlę Lwowskie spoczywa w Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie i jest Symbolem Męstwa i Zwycięstw Oręża Polskiego! – w tych słowach popularny historyk prof. Włodzimierz Osadczy poleca najnowszą książkę publicysty wPrawo.pl, historyka Krzysztofa Żabierka pt. „Gród co Semper był Fidelis. Wojenna historia Lwowa w latach 1918-1944”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KSIĄŻKA DOSTĘPNA TUTAJ – KLIK

Z recenzją prof. Osadczego nie sposób się nie zgodzić. W książce napisanej językiem bardzo przystępnym, autor zawarł masę niezbitych dowodów świadczących o polskości Lwowa, bohaterskości jego obrońców, a zwłaszcza znaczeniu tego miasta i Kresów dla narodu polskiego. Krzysztof Żabierek wskazał na antypolonizm od lat hodowany wśród Ukraińców przy jawnej kolaboracji z niemieckimi nazistami i nie omieszkał wskazać, po której stronie Żydzi opowiedzieli się w wojnie polsko-ukraińskiej.

Żydzi jawnie opowiedzieli się po stronie ukraińskiej w czasie walk we Lwowie. Jak zauważała prasa polska, choć społeczność żydowska w licznych wpisach podawała się za Polaków, „(…) w najcięższej godzinie okazała się neutralną. Ale jakaż to była neutralność?”. Żydzi wspierali i walczyli po stronie Ukraińców – czytamy w najnowszej książce Krzysztofa Żabierka.

Nie ma Polski bez Wilna, nie ma Polski bez Lwowa – w wywiadzie dla wPrawo.pl mówi autor książki „Gród co Semper był Fidelis. Wojenna historia Lwowa w latach 1918-1944”.

Być może okładka publikacji nie zwala z nóg, ale to przecież nie ona decyduje o wartości merytorycznej książki, która jest na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza, że autor porusza w niej kwestie, które dla wielu historyków zdają się być tematami zakazanymi.  Serdecznie polecam tę pozycję oraz zachęcam do zaznajomienia się z wywiadem.

Przeczytaj:

Zapomniane ludobójstwo na narodzie polskim

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. robert mówi

  1-Jak i dlaczego Wrocław staje się „Małym Kijowem” – reportaż znanego ukraińskiego portalu. 2- Olga Nawoja Tokarczuk – ukraińskie nazwisko to nie zarzut! 3-Dr Jan Przybył: „Polska a Ukraina, historia a mity” 4-Bestialskie gwałty Ukraińców na kobietach i dzieciach. | wolna-polska.pl

 2. Czesław mówi

  Wielu twierdzi, że to ideologia integralnego nacjonalizmu głoszona przez Dmytro Doncowa spowodowała skalę niewyobrażalnych zbrodni jakich dokonał naród ukraiński pod przywództwem OUN-UPA. Ja natomiast twierdzę, że ta ideologia trafiła po prostu na podatny grunt jakim cechował się naród ukraiński, Ideologia Dmytro Doncowa była opublikowana dopiero w 1926 r. Trzeba też przyznać że były liczne wyjątki i w czasie tego krwawego genocidum atrox niektórzy Ukraińcy pomagali i ostrzegali Polaków za co, gdy wyszło to na jaw, ponosili ci Ukraińcy razem z rodzinami męczeńską śmierć z rąk swoich rodaków.
  Moją opinię potwierdzają wyniki sejmowej komisji śledczej o ukraińskich zbrodniach na ludności polskiej z 1919 r. pod tytułem „ O okrucieństwach hajdamackich” a tezy ideologii Dmytro Doncowa były opublikowane dopiero w 1926 r. http://niezwykle.com/o-okrucienstwach-hajdamackich-o-ukrainskich-zbrodniach-na-ludnosci-polskiej-z-1919-ktore-ujawnila-sejmowa-komisja-sledcza/
  W maju 1919 r. wojska polskie opanowały Galicję Wschodnią. Wtedy to wyszły na jaw okrucieństwa i zbrodnie dokonane na Polakach przez Ukraińców podczas ich półrocznego panowania w tym regionie. W celu zbadania okrucieństw ukraińskich powołana została specjalna sejmowa komisja śledcza. Należy przy tym zaznaczyć, że wspomniana komisja sejmowa mogła działać jedynie na terenach już wyzwolonych przez Polaków

 3. Robert mówi

  To jedna z nielicznych chwil w których mówią jawnie,to chwila w której rządzi DEAL,choćby bezprawnie

 4. Wojciech mówi

  W nagrodę na Wołyniu Ukraińcy wymordowali żydów nawet przed Polakami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.