W 9 miesięcy wydano 1,3 miliarda złotych na testy PCR! Internauci piszą o „defraudacji”, „złotych żniwach” i „spełnieniu obietnicy” Morawieckiego

Fot. Medscape
38

Resort zdrowia przekazał informację na temat wydatków na testy PCR. Wynika z niej, że zaledwie w 9 miesięcy, za testy mające sprawdzać obecność koronawirusa w organizmie, z pieniędzy polskich podatników wydano ponad 1,3 miliarda złotych.

Zgodnie ze Sprawozdaniem Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącym testów diagnostycznych RT-PCR w kierunku SARS-Cov-2 wykonanych i sprawozdanych przez podmioty (laboratoria) oraz rozliczonych przez NFZ w okresie maj 2020 – styczeń 2021 r. i sfinansowanych zostało 4 907 525 testów. Łączna wysokość przekazanych na ten cel środków wyniosła 1 317 390 525 zł – czytamy w odpowiedzi ministerstwa zdrowia na wniosek o dostęp do informacji publicznej w zakresie wydatków na testy PCR.

Z informacji przekazanej przez resort wynika, że koszt jednego testu PCR na Covid-19 wynosi 268 złotych.
Ciekawi mnie dokładne rozpisanie kosztów. Patyczek, wacik, kilka kropel 'wykrywacza’ + obsługa: pobieracz, transport, laboratorium, ewidencja wyników – zadaje pytanie jeden z internautów.

Inni internauci także nie kryją oburzenia i piszą o „defraudacji” pieniędzy polskich podatników, „złotych żniwach” oraz – ironicznie – „spełnieniu obietnicy Morawieckiego”, czyli zwiększeniu wydatków na służbę zdrowia.

Przeczytaj także:

Akcja #OstatniaProsta będzie powtarzana co roku. Kanada już podpisała porozumienie na dostawę szczepionek „wzmacniających” na lata 2022-2024

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Robert mówi

  Pfizer a konsekwencje zdrowotne. Liczba hospitalizowanych? Nowe fakty.

 3. Robert mówi

  ZDJĘCIA ZROBIONE POD MIKROSKOPEM ELEKTRONOWYM: Analiza fiolki „szczepionki” potwierdza obecność nanocząsteczek grafenu.

 4. Robert mówi

  VIDEO: Covid-19: Skutek interakcji tlenku grafenu pochodzącego ze szczepionki z technologią 5G

 5. Robert mówi

  La Quinta Columna udostępnia oficjalny raport z analizy fiolki do szczepień firmy Pfizer.

 6. Meg mówi

  Robert, dzięki za linki! Co do wydatków naszego państwa – o to chodzi, byśmy byli do reszty bankrutami, Polska ma być lub jest już sprzedana, ma być lub jest już cudzą własnością…

 7. Rafał mówi

  Gdzie masz te linki chętnie obejrzę

 8. twojeimie mówi

  W niemczech gdzie robocizna mega droga i inne koszty prywatnym firmom płaci się za taki sam test 18 euro bez żadnych dodatków jak u nas. Kurs aktualny euro do wygooglowania – ale nie przesadzicie jak przemnożycie przez 4,5 zł a niemcy najdroższe w neuropie.

 9. Motta mówi

  I to jest to o czym kiedys tu pisałam,potrzebne są min. 2 czynniki,które dopiero zastosowane razem dają reakcję.Polecam też „Twój rząd kłamie,ale jest bardzo przewidywalny”-David Linden(rządowa operacja covid terror).nie wiem czy słyszeliście,ale rząd zamierza otwierać punkty szczepień na plażach!To po prostu przechodzi ludzkie pojęcie,będą robić wszystko,żeby zaszczepic jak najwięcej osób,po to by ukryc szkodliwość i skutki uboczne szczepionek.Zgadzam się z tym co napisał D,Linden,żeby zobaczyć te skutki trzeba miec grupę porównawczą(podobnie liczną) czyli nieszczepionych.Tylko takie porównanie da obraz „zniszczen”szczepionek,dlatego dwoją się i troją i zrobią wszystko,żeby ta druga grupa była jak najmniej liczna.Cała plandemia jest żyłą złota..dla wybranych i tych,którzy wiedzieli co nastąpi.A moim zdaniem wiadome było to juz wtedy kiedy Duda podpisywał znowelizowaną ustawę dot.szczepień właśnie,o ile nie wcześniej.

 10. Maksio mówi

  Czegoś tu nie rozumiem. W maju przed lotem do Amsterdamu musiałem zrobić test PCR, za który zapłaciłem 250 albo 260 zł. To na co wydawał rząd, skoro ja sam zapłaciłem za ten test? Pandemia niestety uwidoczniła słabość naszego rządu i niekonstytucyjność rozporządzeń. Maski, respiratory, testy PCR – rządzący nie zdali egzaminu, więc poniosą konsekwencje w zbliżających się wyborach. Ale zanim to nastąpi kupią w chuj niepotrzebnych rzeczy na nasz koszt.

 11. Robert mówi

  W jakim celu w „szczepionkach” jest tlenek grafenu? Produkcja super żołnierza czy „super-człowieka”.

 12. internet mówi

  Amerykańscy senatorowie piszą do Dudy. Chcą prezydenckiego weta.

 13. Rebih mówi

  Akcja szczepień też na pewno tańsza nie jest. Z początku wydawało się, że szczytem korupcji i zwykłego sku..syństwa jest Akcja Respirator, dla której przeprowadzenia zalegalizowano ustawowo złodziejstwo, włączono w akcje CBA, by wydała dupokrytkę, a na koniec Kaczyński z wyżyn swojego autorytetu stwierdził, że zbyt dużo ludzi z PiS jest w to umoczonych, by można było sprawę dalej wyjaśniać. Ale Akcja Respirator była jedynie wierzchołkiem nadciągającej góry korupcji. A przecież korupcja to nie wszystko. Skutkiem Akcji Test, wielu ludzi pozbawiono praw obywatelskich, w tym podstawowych wolności, niektórych pozbawiono majątku. Akcja Szczepimy Się poszła jeszcze dalej. Tu już odbierano ludziom życie. Wszystko dla srebrników, na których widok naród przebrany traci panowanie nad sobą.

 14. Rebih mówi

  @Motta. Zmniejszenie liczby osób niezaszczepionych jest konieczne przede wszystkim do tego, by zdjąć rękawiczki, i zastosować przymus bezpośredni w stosunku do niezaszczepionych. Odpowiednie ustawy już są, rząd na pewno o tym rozmawia (z kół zbliżonych do rządu niejednokrotnie padały groźby wprowadzenia stanu wyjątkowego itp.), ale na dziś taka akcja jest niewykonalna ze względu na układ sił. Macron próbuje sobie z tym poradzić, stosując „taktykę salami”, czyli atakowania mniejszych grup niezaszczepionych.

 15. Aga mówi

  Naród przebrany. Super 😁😁😁

 16. Pani M. mówi

  A co tam u prof. Bodnara, który twierdził, że znalazł cudowny lek na Covid w sytuacji, kiedy wystawił bodajże kilka jedynie recept na amantadynę? No potem zaczął się szał, pan doktor przyjmował, jak sam wspomniał, po 100 osób dziennie po 200 zł za wizytę. Połowa to nawet Covida, jak teraz wyszło, stwierdzonego nie miała, a i tak bohaterski doktor za 200 zł leczył. To są dopiero „złote żniwa”, czy raczej „strzyżenie baranów”.

 17. Rebih mówi

  @Pani M.
  Załóżmy, że dr. Bodnar przyjmuje dziennie 100 osób, przyjmując od każdego po 200 zł i robi tak od trzech lat; świątek, piątek. Przyjmijmy w przybliżeniu, że przez 1000 dni. Zarobił w ten sposób 20 milionów. „Cienki Bolek” w porównaniu do prawdziwych bonzów przestępczości rozpartych na ministerialnych i premierowskich tronach. Przy okazji, ilość przypadków Covid wśród osób z pozytywnym wynikiem RT-(q)PCR jest różnie szacowana: od 30 do 90%. Tak więc 50% wśród pacjentów Bodnara można uznać za dobry wynik.

 18. Pani M. mówi

  @Robert

  Tlenek grafenu w szczepionkach, produkują super żołnierza…. Gościu, jak można być takim bęcwałem? Poczytaj sobie, kim są la Quinta Columna (tak, dobra nazwa – 5 kolumna), bo to żadni naukowcy i żadnego badania na bazie którego stwierdzono by grafen nie wykonano. I mniej oglądaj „Terminatora”.

 19. Pani M. mówi

  @Rebih

  Premier w Polsce zarabia koło osiemnastu tysięcy miesięcznie, minister koło czternastu. Jeśli zarobki Bodnara w wysokości 20 tysięcy dziennie to dla ciebie przy tym pikuś, to wróć na matematykę.

  Przy okazji – w temacie testów piszesz bzdury. A Bodnar nawet żadnych testów nie robił, bo pecunia non olet, czyli 200 zł piechotą nie chodzi, nawet jak się 20 tys. dziennie w szczycie pandemii wyciąga.

 20. Motta mówi

  @Rebih
  Wprowadzenie stanu wyjątkowego pociągałoby za sobą pewne bolesne dla nich konsekwencje,po pierwsze niezbyt dobre skojarzenie dziejowe,po drugie np wypłatę odszkodowań dla firm.A ze swoich źródeł wiem,że całkiem sporo z tych firm,które znalazły się na krawędzi niestety zostały „odsprzedane”innym osobom powiązanym z pewnymi kręgami władzy oraz góralami ze wzgórz,a dokladniej pojawił się wujek „dobra rada”z chetną pomocna dłonią pozbawienia kogoś problemu,Firma oficjalnie odsprzedana tzw słupowi,ale dalej działa przez te kręgi finansowana na minimum(tak żeby trwać).Po co? Ano po to by wprowadzić ustawę,która pozwoli na przejmowanie na własność lokali i miejsc za tzw przysłowiową złotówkę przez pewien rodzaj zasiedzenia(istnienia firmy i siedziby w danym miejscu od wielu lat).I taki słup przy pomocy tych osób wykupi za tę złotówkę np reprezentatywny lokal w centrum miasta (wart realnie miliony),a następnie odsprzeda tym,którzy naprawdę za tym stoją.Takie sytuacje stoją za niewprowadzaniem stanu wyjątkowego.Tak się dzieje zakulisowo.

 21. LoL mówi

  @ rehib – olej tego trola na nierządowym pasku

 22. PPP mówi

  ej, szmata – jak tam samopoczucie przy świadomości żeś zwykły szczur laboratoryjny? na dodatek pro publico bono…

 23. jacek mówi

  Jakie OFICJALNE wyniki. Po co te brednie. Gość poprosił uniwerek by te badania zrobili

 24. Polak mówi

  A skad te testy znaja imie najnowszego „warianta”? Poza tym, za se z de i do de i pokazuja mniej, niz rzut moneta?

 25. Rebih mówi

  @Lol Pewnie, ze oleję. To stara Memełe, która nie umie nie tylko prostego zdania zrozumieć, ale nawet powtórzyć, jeśli prawdziwe. 10 razy ośmieszona wróci po raz jedenasty ze swoimi bzdurami.

 26. Aga mówi

  W szczepionkach jest tlenek grafenu, co wykazało autoryzowane badanie pod mikroskopem elektronowym i optycznym zawartości próbki szczepionki COMIRNATY Pfeisera, które przeprowadził prof. Dr Pablo Campra Madrid z Univeridad De Almeria, Espana. Zresztą inne uniwersytety też potwierdziły obecność tlenku grafenu w szczepionkach covid i przeciwgrypowych z 2019 i 2020 roku.

  Nie ma za dużo opracowań wpływu nanoczasteczek grafenu na organizmy żywe ale jest godna polecenia do szczegółowej analizy praca doktorska Marty Dziewięckiej pt „Ocena toksycznosci in vivo tlenku grafenu (GO) u przedstawicieli bezkręgowców z gatunku Acheta domesticus” z 2017 roku z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska.

  Wyniki badań są następujące: stres oksydacyjny, mechaniczne uszkodzenia struktur komórek ostrymi krawędziami grafenu, nagromadzenie wielu reaktywnych form tlenu w komórkach prowadzace do uszkodzenia DNA na drodze wtórnej, przenikanie nanoczasteczek grafenu na teren jąder komórkowych poprzez pory jądrowe i bezpośrednie oddziaływanie z DNA co zakłóci cykl komórkowy i skieruje komórkę na drogę apoptozy (samolikwidacji). Wszystkie analizy biochemiczne, cytometryczne i histologiczne potwierdziły, że obecność tlenku grafenu prowadzi do licznych, niekorzystnych zmian w organizmie. Transmisyjna mikroskopia elektronowa TEM wykazała zmiany w ultrastrukturze jelit. Nanoczasteczki grafenu mogą odkładać i akumulowac się w tkankach ale też powodować liczne zmiany degeneracyjne w strukturze męskich gonad.

  A wirusolog francuski laurat nagrody Nobla Luca Montagnier mówi też o namnażaniu komórek w tkankach, chorobach autoimunologicznych i chorobach nowotworowych.

  Także trzeba się głęboko zastanowić bo jest się czego obawiać.

 27. Pani M. mówi

  @Aga

  Nie kłam, trollu, kopiujący pod co drugim artykułem ten sam test. Niczego takiego dr Campra nie stwierdził, powiedział konkretnie, że wyniki jego badania nie dają konkretnych wniosków. Antyszczepionkowa szuria oczywiście przekręciła to, co powiedział i rozpowszechnia zafałszowaną wersję. Na stronie uniwersytetu jest oświadczenie prostujące te manipulacje.

 28. Pani M. mówi

  @LoL

  O, witaj mój ty „Vigerycie”.:) Widzę, że jeszcze cię męska duma boli po wyśmiewaniu tych wszystkich głupot, które tu wypisywałeś, robiąc z siebie jełopa. Bądź prawdziwym facetem, weź to na klatę i przestań już jęczeć.

 29. Pani M. mówi

  @Rebih

  Jak niskie trzeba mieć IQ, żeby nie umieć nawet jednej riposty sklecić bez nazywania kogoś innego „Żydem”?

 30. Pani M. mówi

  @PPP

  „Szmata” to co najwyżej możesz sobie do swojej matki mówić. Moje samopoczucie świetne – bazuję na wiedzy naukowej, a nie jak ostatni głąb łykam kity z Internetu, więc wiem, że nie uczestniczyłam w żadnym eksperymencie naukowym, tylko skutecznie ochroniłam się przed skutkami Covid. A ty nie dość, że jesteś głupi, nie masz tej ochrony, to jeszcze będziesz beczał jak baran już niedługo, że cię gdzieś bez szczepienia nie wpuszczą. Jaka to świadomość?

 31. PPP mówi

  tak sobie pomarz, szczurze :))) tępa dzido z potężnymi kompleksami i z zapędami rodem z mokrego snu hitlera… tak sobie pomarz, szczurze

 32. PPP mówi

  mówię tak do twojej starej jak ją ciurlam, kapujesz, szmato?

 33. PPP mówi

  dawaj namiar to chętnie zobaczę czy jesteś taki kozak, śmieciu. ja ci starej nie obrażałem, spermochlipie. masz styl, nie powiem :)))))))))

 34. PPP mówi

  swoją drogą fajnie wiedzieć że już wytresowałem cię wystarczająco abyś reagowała na hasło ”szmata” 😉
  czynisz postępy, niedługo wkroczymy na wyższy poziom ;))

 35. PPP mówi

  sama sobie zaprzeczasz, kretynko. nawet twoi selekcjonerzy z pfizera i okolic wyraźnie oświadczyli że to produkt NIETESTOWANY, ty szczurze laboratoryjny :))) więc twoje widzimisię ma tyle wspólnego z rzeczywistością co marzenia szczura o lataniu. możesz spokojnie dać się pokroić dla dobra ludzkości – jesteś pierwszym szczurem który funkcjonuje bez wykształconego organu zwanego potocznie MÓZGIEM :)))))
  bawisz mnie, sfrustrowańcu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.