UWAGA! Komisja Europejska przeciw 500+ i za podwyższeniem wieku emerytalnego w Polsce

Komisja Europejska/ fot. pixabay.com
11

W środę (05.06.2019) Komisja Europejska przedstawiła propozycje dorocznych zaleceń gospodarczo-społecznych dla wszystkich krajów Unii, które muszą być jeszcze oficjalnie zatwierdzone przez ministrów finansów w Radzie UE. Wśród rekomendacji dla rządu Mateusza Morawieckiego jest zajęcie się „adekwatną wysokością” przyszłych emerytur poprzez podwyższanie rzeczywistego wieku przechodzenia na emeryturę w Polsce oraz poprzez reformę „specjalnych systemów emerytalnych”, czyli KRUS.

Ponadto Komisja Europejska zaleca Polsce działania na rzecz zwiększenia stopy zatrudnienia (m.in. poprzez większą aktywizację zawodową kobiet oraz ludzi w wieku powyżej 50 lat). – Świadczenie wychowawcze ograniczyło ubóstwo i nierówności, ale wywarło niekorzystny wpływ na aktywność zawodową rodziców, głównie kobiet, ze względu na wysokość tego świadczenie i kryteria jego przyznawania – tak eksperci Komisji Europejskiej podsumowali program 500 +.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Większość Polaków uznaje członkostwo w Unii Europejskiej za gwarancję dobrobytu i rozwoju. I chociaż nie są zadowoleni z wtrącania się UE do polskich spraw, to jednak uważają, że plusy członkostwa przewyższają minusy. Do tego Prawo i Sprawiedliwość zapewnia, że Unię da się zreformować w taki sposób, żeby Polska zachowała suwerenność i nie musiała podporządkowywać się kuriozalnym dyrektywom unijnym.

Niestety, większość Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, że eurokołchozu nie da się zreformować. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu: UE to narzędzie do budowania dominacji Niemiec w Europie oraz realizacja wytycznych komunistycznego manifestu z Ventotene, który zakłada stworzenie superpaństwa zarządzanego przez „postępowych” uszczęśliwiaczy ludzkości. Ale żeby ludzie nie zorientowali się, o co chodzi, mami się ich hasłem „Unia da”. I Polacy myślą, że „Unia da”. Tymczasem Unia właśnie postanowiła zabrać uderzając w program 500+ i domagając się podwyższenia wieku emerytalnego w Polsce. Może to otrzeźwi Polaków zakochanych w bajce o dobrej cioci Unii.

Źródło informacji: dw.com

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Naprawiacze unijnych błędów i wypaczeń, SPADAJCIE!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Greg mówi

  Polacy niestety pusty narod tylko kasa sie liczy i nic wiecej a wpadlismy z pod okupacji kacapskiej pod okupacje hitlerowska………

 2. Stary mówi

  Pierdolisz jak twój stary sąsiadkę! Ludzie są biedni dlatego polecieli na 500+ ty głodu nie zaznałeś więc gówno wiesz a wypowiadasz się, wyślij psi odbycie troje dzieci do szkoły i zobacz ile to kosztuje, takim jak ty marzą się dofinansowania, dotacje, pożyczki bezzwrotne, ale równocześnie tacy własnie jak ty jesteście przeciwko ubogim, chętnie byście ich pomordowali!
  Chuj ci w dupę! Jestem za 500+ bo tylko dzięki temu utrzymuję się na powierzchni,. a unia niech się pierdoli, czas opodatkować hipermarkety wtedy zamkną mordy!

  1. tomek mówi

   Troche wulgarnie, ale zgadzam sie w calosci. Nie wiem co tak boii, ze w koncu ktos pomyslal o dzieciach, bo to dla nich jest ten program. Pedalen robi swoje. Pranie mozgow dziala.

 3. robert mówi

  Niesłychane! Zarząd Światowego Związku Żołnierzy AK uległ presji środowisk LGBT i wycofał Zofii Klepackiej przyznany tytuł.

  1. leonardo mówi

   Czyli według unijnych biurokratów trzeba zlikwidować 500+ i podnieść wiek emerytalny,
   bo Polaczkom NIE chce się już zaiwaniać na szparagach w Niemczech ????

 4. rins mówi

  kiedy w Polsce podwyższano wiek emerytalny to w Niemczech go podobno obniżano, jeśli to prawda to widać kto tym gównokołchozem steruje, oczywiście niemiaszki pieprzone, a nam będą pieprzyć o mowie nienawiści

 5. jacek mówi

  warto też nagłaśniać politykę klimatyczną Unii która doprowadzi Polskę do bankructwa…

 6. nazizm to ideologia lewicowa mówi

  A moze to przebiegly plan PiSu, widzacego, ze im sie budzet wali? Zamowili w Bruksleli takie zalecenia i teraz odbierajac 500+ i podwyzszajac wiek emerytalny powidza: no nic nie mozemy, Unia kaze.

 7. Leszek mówi

  W mumi jewropejskiej, jak w całym zachodnim, głupim świecie, panoszą się żydzi. To rak, który niszczy przede wszystkim narody katolickie, a w szczególności chrześcijańskie. Wszelkimi zbrodniczymi metodami. Są mściwi, bezwzględni, myślą wyłącznie o kasie, szmalu, mamonie !

 8. Benedykt mówi

  Co do niemożliwości zreformowania UE pełna zgoda, NIE MA NAWET TAKIEJ OPCJI przy tym składzie osobowym i jego „nowatorskiej” ideologii, natomiast 500+ faktycznie „wydobyło” z biedy bardzo liczne rzesze zwyczajnych ludzi, którym po prostu żyło się znacznie gorzej bez tego świadczenia, nie mówiąc już o bardzo wielu sytuacjach (nagminnych w biedniejszych regionach PL) gdzie pożyczki i lichwiarskie kredyty były najczęściej JEDYNYM ratunkiem aby przetrwała rodzina! W sumie więc bardzo dobrze że jest ta stała pomoc, ale obniżenie znaczące progów podatkowych ZDECYDOWANIE poprawiłoby sytuację materialną wszystkich potrzebujących. W dużym uproszczeniu : Wcale nie jest to aż tak trudne, po prostu (jeden z kluczowych warunków) konieczna jest bardzo znacząca redukcja NIC NIE WNOSZĄCYCH, NIEZLICZONYCH, ALE DOBRZE I BARDZO DOBRZE PŁATNYCH PAŃSTWOWYCH ETATÓW pochłaniających olbrzymie kwoty z budżetu państwa (czyli z naszych ciężko zarobionych pieniędzy) począwszy od centralnej administracji rządowej a kończąc na najmniejszych przysiółkach, oczywiście zachowując odpowiednie proporcje. Bez rozwiązania tej ZASADNICZEJ kwestii KAŻDA dyskusja o poprawie sytuacji materialnej POLAKÓW (jako ogółu) jest bezprzedmiotowa.

 9. Lopez mówi

  Unia Europejska musi być zniszczona.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.