UWAGA! Izrael skraca ważność paszportu szczepionkowego do 6 miesięcy po drugiej i trzeciej dawce

fot. pixabay
3

W niedzielę (29.08.2021) dyrektor generalny izraelskiego Ministerstwa Zdrowia, Nachman Ash, ogłosił, że trzecia dawka szczepienia przeciw Covid-19 będzie podawana wszystkim obywatelom Izraela powyżej 12 roku życia. Jednocześnie ważność obowiązującego w Izraelu paszportu szczepionkowego (tzw. zielonej przepustki) została skrócona do 6 miesięcy, zarówno po drugiej, jak i trzeciej dawce preparatu.

Ministerstwo ogłosiło również, że Izraelczycy, którzy zostali zaszczepieni trzecią dawką będą zwolnieni z tygodniowej kwarantanny po powrocie do Izraela. Zwolnienie dotyczy również tych, którzy otrzymali drugą dawkę szczepionki w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Będą jednak musieli pozostać w izolacji na 24 godziny lub do czasu, gdy uzyskają negatywny wynik testu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Premier Naftali Bennet wezwał wszystkich do jak najszybszego zapisywania się na kolejne szczepienie. – To przywilej, którego nie ma żaden inny kraj – powiedział. Minister zdrowia, Nitzan Horowitz, stwierdził, że kontynuowanie szczepień w szybkim tempie „ma kluczowe znaczenie dla sukcesu”.

Izrael rozpoczął podawanie trzeciej dawki 1 sierpnia. Tego dnia odnotowano 1 783 nowych zakażeń. Trzecią dawkę otrzymały już prawie 2 miliony osób, co stanowi 21% całej populacji. Tymczasem liczba zakażeń rośnie. 24 sierpnia było 12 113 nowych przypadków. To rekord od początku pandemii. I to dzieje się we wzorcowo „wyszczepionym” kraju, w którym dwie dawki podano ponad 80% osób uprawnionych do przyjęcia preparatu, czyli 60% całej populacji. A liczba zakażeń rośnie. Tyle pozostało z bajki o szczepionkach, które zatrzymają pandemię.

zakażenia w Izraelu
zakażenia w Izraelu
zgony z Izraelu
zgony z Izraelu

Źródło informacji i cytatów: Times of Israel

Teatr absurdu trwa! Premier Izraela zaszczepiony trzecią dawką: „To sposób na pokonanie wirusa”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. AntyPO✡PiS mówi

    Durne żydy. 🤣 Niech się szczepią co tydzień na kolejną falę i tak do końca ich koszernego życia. LMAO

  2. Moszek mówi

    Nieźle, kraj przodujący na świecie w % zaszczepionych (no może poza ZEA i pomniejszymi wysepkami) a trzecia fala wyższa od poprzedniej. Coś im chyba nie zadziałało.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.