Urzędniczka warszawskiego ratusza zapowiada rozwiązanie Marszu Niepodległości [WIDEO]

Ewa Gawor/ fot. screen
31

Szefowa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w warszawskim ratuszu, Ewa Gawor, zapowiedziała, że nie zawaha się rozwiązać Marszu Niepodległości. – Będę zbierała dowody. Jeśli będzie tak dużo mowy nienawiści, jeżeli dużo będzie tych haseł, znaki zakazane prawem, zagrożenie dla życia i zdrowia – to są te przesłanki, o których mówią przepisy, kiedy można rozwiązać zgromadzenie – powiedziała w rozmowie z Jackiem Żakowskim na antenie Radia TOK FM.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ewa Gawor to podporucznik Milicji Obywatelskiej i funkcjonariusz departamentu PESEL MSW w latach 1979 – 1990. Jej pierwszy mąż to funkcjonariusz MSW, drugi – ppłk MO (ZOMO). Dokumenty dotyczące jej przeszłości opublikował prof. Sławomir Cenckiewicz po tym, jak  Gawor rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego w 2018 roku.

Ewa Gawor to osobowość całkowicie ukształtowana przez sposób myślenia tajnych służb. Wszystkie kompetencje zawdzięcza pracy w MSW – powiedział Cenckiewicz w rozmowie na antenie Polskiego Radia.Cała infrastruktura bezpieczeństwa Warszawy, polskiej stolicy, znalazła się w rękach kadrowego funkcjonariusza MSW, który swoją przeszłość ukrywa. To nie jest incydentalna historia, to jest 11 lat pracy w resorcie i to w najgorszym okresie stanu wojennego – podsumował.

ZOBACZ: Milicjantka i podwładna Kiszczaka. Prof. Cenckiewicz demaskuje urzędniczkę, która rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego

Od tego czasu nic się nie zmieniło. Funkcjonariuszka MSW i MO nadal kieruje warszawskim Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego i odgraża się, że rozwiąże największą manifestację patriotyczną w Polsce. Gawor rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego, ponieważ uznała, że hasła „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę” i „Śmierć wrogom ojczyzny” to szerzenie nienawiści, a falanga, mieczyk Chrobrego i krzyż celtycki to symbole faszystowskie i nazistowskie „w kontekście ich użycia” na marszu. – Nie powinno być takiej tolerancji – oświadczyła wtedy Gawor, a dziś histeryzuje u Żakowskiego, że zalał ją hejt.

To jest skandal, że w demokratycznym państwie funkcjonariuszka komunistycznego reżimu pełni tak odpowiedzialną funkcję i ma prawo decydować o tym, co Polakom wolno, a czego nie wolno. Takie są skutki braku dekomunizacji.

Źródło informacji: TOK FM

Zobacz też:

Hasło Marszu Niepodległości 2019: „Miej w opiece naród cały”. Tomasz Kalinowski o przesłaniu tegorocznego marszu [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Alek mówi

  Mówienie, że katolicy używają mowę nienawiści jest mową nienawiści.
  Katolicy przestrzegają Boże przykazania miłości Boga i bliźniego, wobec czego mówią z definicji mową miłości.

  1. Robert mówi

   Po ilości wszystkiego(gwiazdek,mężusiów,tapety) jak rodzona siostra Georgetty,może tak jak ona będzie równie zasłużona.Wprowadzi wizy dla Polaków chcących do Warszawy

  2. Jonatan mówi

   Nie autoryzuj tego bełkotu. Nie, nie ma czegoś takiego jak „mowa nienawiści”. Jest on on częścią słownika nowomowy tęczowych pornokomunistów i służy do stygmatyzacji ich przeciwników.

  3. Tomek mówi

   No powinni, ale np takie okrzyki na marszu jak „w górę serca i j…ć TVN” bynajmniej takim językiem nie są, a to bym jeden z częstszych okrzyków. To albo katolicki język miłości, albo impreza kibolska, tylko wtedy po co ten różaniec jako symbol?

  4. Marek mówi

   I według ciebie krzyczą tak katolicy, wiesz bo na własne oczy widziałeś paru księży i zakonnice którzy krzyczeli yebać tefałen?

  5. pytek mówi

   Do Tomek: Znowu przełożeni „przysłali” Cię służbowo?!

  6. Marek mówi

   POWIEDZ STOP RASIZMOWI !!!!!!!!!!!!! ANTYPOLONIZM TO TEŻ RASIZM !!!!!!!!!!!!! KAŻDY KTO MOŻE NIECH ZA POMOCĄ PLATFORMY EPUAP NAPISZE SKARGĘ NA DZIAŁANIA WROCŁAWSKIEGO MAGISTRATU !!!! PISMO BĘDZIE OFICJALNE I URZĘDNICY BĘDĄ OBOWIĄZANI W OKREŚLONYM TERMINIE ODPOWIEDZIEĆ NA NIE !!!!!!! ANTYPOLONIZM TO TEŻ RASIZM !!!!!!!!!!!!! PODAJ DALEJ !

 2. Zulu-Tango-Tango mówi

  Ponieważ zydo-komuna rządziła i nadal rządzi – w POLIN nie doszło do jakiejkolwiek dekomunizacji!

  1. Zbigniew mówi

   Dlaczego tego „komunizmu” nie nazywamy wprost faszyzmem?

   Przeciez bolszewicki zamordyzm juz nie istnieje a jest morderczy kapitalizm!

   Sami odwracamy znaczenie slow: We Wlszech Musolliniego byl komunizm ? „Nie, bo byl kapitalizm” – no wiec dlaczego dajecie sie lapac w pulapke slowna – UE jest bolszewicka, komunistyczna – na jakiej podstawie sa takie stwierdzenia??

   To hitler byl komunista a stalin nazista??

   Moze w ten sposob sami znajdujecie tych legendarnych nazistow winnych zbrodni na Europie?

   Zbrodni nie tylko na Polakach i Polsce, ale takze na calej Europie, gdyz w tym czasie na swiecie urodzilo sie ponad miliard ludzi.

   Nie komunisci kojarzacy sie z bolszewikami ale faszysci dalej prowadza w Europie depopulacje na wszystkie mozliwe sposoby np tworzac swiadomie i agresywnie wielki kryzys demograficzny wciagajac w to przemyslowcow.

 3. Mirosław Trojden mówi

  Stara ubeczka, komunistka, która nawet może mieć na sumieniu ludzkie życie, będzie nas Polaków straszyć jakąś mową nienawiści. Gawor postrasz sobie Morawieckiego, on się ciebie boi, tak jak i reszta obrzezańców, od naszego Marszu się odwal.

  1. śmieszek mówi

   Morawiecki się boi Gawor:)?

   Nie wiedziałem, że mózg to też sobie można, Mirku, obrzezać:)

 4. jacek mówi

  komunistka z krwi i kości, że też takie indywidua jeszcze rządzą…

  1. Zbigniew mówi

   Faszystka z krwi i kosci pomordowanych w kazamatach – sprawcy jeszcze zyja

 5. Buran mówi

  Niech ona weźmie blachę i puknie się w czachę. Jak „toto” wyobraża sobie rozwiązanie zgromadzenia przy kilkuset tysięcznym tłumie? Skutki mogą być tragiczne. A może to o to chodzi? Wywołać krwawe zamieszki aby je spacyfikować a przywódców powsadzać. Potem już można będzie całkiem spokojnie przehandlować Polskę.

  1. Anonim mówi

   Uprawnienia tej faszystki zagrazaja nie tylko Marszowi Niepodleglosci, ale takze calej Polsce i gospodarce.

  2. Tomek mówi

   Racja, tylko pytanie, kto zostanie ogłoszony winnym takiej potencjalnej sytuacji? Pani Gawor i warszawskie PO? Czy może PiS, jak to mawia opozycja, „hodujący faszystów” i sami „faszyści” z ONR itp. ?

   Problemem marszu jest to, że jest to ewidentnie marsz narodowców i ich zwolenników, a nie szeroki marsz Polaków w rocznicę odzyskania niepodległości. Nawet z Dudą i PiS rok temu, jak się chciał podpiąć, to był problem.

   Prowokowanie uczestników marszu za władzy PO czy palenie budki w jakikolwiek sposób Platformie zaszkodziło?

  3. Buran mówi

   Podpalenie budki i inne sprawki PO nie zaszkodziło bo sami sobie nie będą szkodzić, a po nich do steru zasiadł PIS. Zaś jak mawia pan S. Michalkiewicz, tych dwoje kopie się tylko po kostkach, ale nie wyżej. I tutaj i tutaj są postaci mające w swoim rodowodzie politycznym różne ugrupowania, w zależności od tego jak powiał wiatr. Wspólnie przy kanciastym stole rozdzierali Polskę.

 6. Rochel57 mówi

  Ty lepiej lalka nie ryzykuj. To może być Twój koniec. A roznieść wrogi ratusz, to .. pesteczka. Chyba, że o to wam chodzi lewacki ścierwa by rozjebać Polskę. Nie prowokuj i nie ryzykuj. Może nie zostać kamień na kamieniu. Ludzie mają was już po dziurki w nosie – banda sprzedawczyków.

 7. Zbigniew mówi

  Dlaczego faszysci a nie komunisci?

  Ambasoador Izraela zachowuje sie jak typowy namiestnik, gubernator a co to ma wspolnego z komunizmem – z faszyzmem wszystko to samo.

  Dlatego czytajac jego wypowiedzi i zyciorys zmienilem nazewnictwo.

  1. Zbigniew mówi

   W naszych pojeciach tylko nazywajac to zagrozenie faszyzmem zachodnim mozemy uzmyslowic niebezpieczenstwa.

   Slowo komunizm jest niezrozumiale dla mlodziezy i takie ble ble ble – slowo faszyzm jest ladnie uzyte i rozslawione przez samych faszystow – mocno tak jak potrzebuja przykrywki dla wlasnych zachowan w sumie przemyslowych. DR Rath szczepionki i reszta np Norymbergia.

 8. Zbulwersowany mówi

  Tegoroczny Marsz zapowiada się rekordowy jeśli chodzi o frekwencję. Nikt Zydowki nie słucha i nie będzie słuchać.

 9. Hammurabi mówi

  Krótko wspominając te marsze, które się odbyły można zauważyć, że ilość manifestantów rośnie i w tym roku może przekroczyć – co daj Panie Boże – ćwierć miliona ludzi:
  Do 2009 Marsz Niepodległości skupiał jedynie środowiska nacjonalistyczne. Brało w nim udział kilkaset osób.
  W 2010 roku w demonstracji wzięły udział osoby z różnego rodzaju organizacji prawicowych oraz środowisk kibicowskich. Podczas marszu zatrzymano grupę osób oskarżoną o napaść na policjantów. Był w niej między innymi blokujący marsz Robert Biedroń i wielu członków Marszu Niepodległości.
  Według organizatorów w 2011 w Marszu wzięło udział około 20 tysięcy osób. Już po zebraniu się uczestników Marszu Niepodległości i Kolorowej Niepodległej doszło do pierwszych starć między uczestnikami imprez. Ponad dwie godziny przed rozpoczęciem Marszu grupa około 100 osób z organizacji lewicowych, próbujących blokować Marsz, zaatakowała policjantów na rogu ul. Nowy Świat i ul. Świętokrzyskiej. Znajdujący się wśród nich, uzbrojeni niemieccy anarchiści z Antify zaatakowali uprzednio członków grup rekonstrukcyjnych, ubranych w historyczne mundury.
  Na placu Konstytucji, gdzie zbierali się uczestnicy Marszu, część zgromadzonych osób napierała na kordon policji. Policja użyła gazu i armatek wodnych, na co demonstranci odpowiedzieli kamieniami i petardami. Na placu Na Rozdrożu podpalono samochód transmisyjny stacji telewizyjnej TVN24 i próbowano go przewrócić. W różnych miejscach miasta podczas zajść miały też miejsce ataki na dziennikarzy przez zamaskowanych sprawców[8][9][10]. Policja zatrzymała około 210 osób, w tym 92 niemieckich anarchistów.
  2012 – Hasłem tego marszu było „Odzyskajmy Polskę”. Służby policyjne i niektóre media określiły frekwencję na maksymalnie 25 tysięcy osób. Inne media donosiły o „znacznym przekroczeniu zakładanych przez organizatorów 50 tysięcy osób”. W odróżnieniu od manifestacji w poprzednich latach, organizacje lewicowe skupione w „Porozumieniu 11 Listopada” postanowiły nie blokować prawicowej manifestacji, lecz zorganizowały własny marsz, który odbył się przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości.
  W 2013 wzięło udział około kilkudziesięciu tysięcy osób.
  Podczas Marszu doszło do incydentów poza ustaloną trasą jego przebiegu. Było to spalenie instalacji artystycznej „Tęcza” na placu Zbawiciela, atak uczestników marszu na teren squatu Przychodnia oraz wywołanie zamieszek pod ambasadą Rosji. Spotkało się to z reakcją władz Rosji.
  W 2014 marszowi nadano hasło „Armia Patriotów”. Podczas pochodu z Marszu wyłoniła się kilkusetosobowa grupa agresywnych osób. Chuligani zaatakowali Straż Marszu na czele pochodu, a później, na rondzie Waszyngtona starli się z policją. Na komendę doprowadzono ponad 275 osób. W zamieszkach zostało rannych 51 policjantów oraz 24 osoby cywilne
  2015 rok. W czasie marszu doszło do mniejszych incydentów, a frekwencję oceniono na co najmniej 70 tysięcy do ponad 100 tysięcy osób.
  Marszowi w 2016 roku nadano hasło „Polska bastionem Europy”. Przed 11 listopada organizatorzy zakładali, że ulicami Warszawy przejdzie około 50 tysięcy osób[34]. Według szacunków policji w marszu wzięło udział 75 tysięcy osób (organizatorzy podali 100 tysięcy osób).
  2017 rok – Według komendanta głównego policji nadinsp. Jarosława Szymczyka w warszawskim Marszu Niepodległości wzięło udział około 60 tysięcy uczestników.
  W dniu 7 listopada 2018 prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że zakazała organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada 2018, motywując to rzekomą niemożnością zapewnienia bezpieczeństwa oraz przypuszczalnymi treściami agresywnego nacjonalizmu. Po odwołaniu od tej decyzji złożonym przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości w dniu 8 listopada 2018 Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o uchyleniu decyzji prezydent Warszawy. Po złożeniu zażalenia przez urząd m. st. Warszawy 10 listopada 2018 Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił je, podtrzymał rozstrzygnięcie SO, a tym samym uprawomocniło się uchylenie zakazu organizacji marszu. Frekwencyjnie był to rekordowy marsz; według szacunków policji udział w nim wzięło 250 tysięcy ludzi.
  2019 rok… Jakaś urzędniczka wzmacniana, nakręcana i chroniona przez środowisko zza kreski mazowieckiego, chce już teraz rozwiązać coś, czego nie zawiązała, opierając się na podejrzeniu „mowy nienawiści” i obecności „zakazanych znaków”.
  Czyżby przez taką postawę przemawiała obawa, że może dojść do wymazania tej „mazowieckiej kreski” co spowoduje ostre cięcia i separację od suto zaopatrzonych koryt i to bez znieczuleń?

 10. anonim mówi

  Co za podła hipokrytka milicyjna. Szkoda, że nie kaja siedzącego vis a vis znanego lewaka Żakowskiego, który kilka lat temu napisał o Śp. A. Lepperze ,,takiego człowieka to należałoby wrzucić do dołu z wapnem”. Prawdziwa talmudyczna ,,mowa miłości”! Ale tak już mają członkowie plemienia żmijowego, że goje są dla nich podludzmi.

 11. W K mówi

  Zgodnie z polską definicją mowa nienawiści to:
  1. Przekaz podprogowy
  2. Przymusowa tolerancja
  3. Uzurpowanie sobie prawa do wychowywania ludzi, którzy myślą inaczej
  4. Ograniczanie wolności słowa
  5. Zajmowanie dzieci sprawami dorosłych w sferze intymnej człowieka

 12. Tomasz mówi

  To jest skandal by takie babsko z taką przeszłością w dalszym ciągu zajmowało tak ważne stanowisko i miało władzę decyzyjną. W każdym normalnym kraju po swoich doświadczeniach ze stalinowskim reżimem była by odsunięta od każdego decyzyjnego stanowiska z zakazem pracy w budżecie i jakiejkolwiek władzy. Jak długo jeszcze u nas będą takie cyrki?

 13. Jonatan mówi

  Co ta idiotka mówi? Gdzie w prawie polskim jest napisane o jakiejś „mowie nienawiści”. To jest przecież nowomowa antykulturowych pornokomunistów. Chce rozwiązać Marsz jak będą tam skandowane hasła króre nie podobają się tym zboczonym komuchom?

 14. Jonatan mówi

  To babsko powinni zostać zdymisjonowane. O jakich przepisach na temat „mowy nienawiści” ona mówi? Nic takiego nie istnieje. „Mowa nienawiści” to ideologiczny słowobij ze słownika nowomowy tęczowych pornokomunistów. Służy do stygmatycji ich przeciwników. Tym zboczonym komuchom bardzo zależy aby ich nowomowa weszła do mowy potocznej. Wiedzą z Orwella że kto kontroluje język, ten kontroluje umysł. Nie należy robić za pożytecznego idiotę który tego określenie używa.

 15. Normalny mówi

  Kiedy w Polsce wreszcie wprowadzi się surowe kary za antypolonizm i antykatolicyzm, a zniesie się kary za tzw antysemityzm, bo służą one jedynie Żydom do banowania głoszenia prawdy o nich samych ?! Najwyższy czas przywrócić normalność w Polsce !

 16. Esteta mówi

  Glonojady w rodzaju tego babska, przed udzieleniem publicznego wywiadu, ze względów estetycznych, powinny wyprasować sobie żelazkiem i wygładzić wargi, czyli tzw.usta…

 17. Marek mówi

  POWIEDZ STOP RASIZMOWI !!!!!!!!!!!!! ANTYPOLONIZM TO TEŻ RASIZM !!!!!!!!!!!!! KAŻDY KTO MOŻE NIECH ZA POMOCĄ PLATFORMY EPUAP NAPISZE SKARGĘ NA DZIAŁANIA WROCŁAWSKIEGO MAGISTRATU !!!! PISMO BĘDZIE OFICJALNE I URZĘDNICY BĘDĄ OBOWIĄZANI W OKREŚLONYM TERMINIE ODPOWIEDZIEĆ NA NIE !!!!!!! ANTYPOLONIZM TO TEŻ RASIZM !!!!!!!!!!!!! PODAJ DALEJ !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.