Upadli na głowę?! Zdaniem „Polityki” radość ze zwycięstwa nad Izraelem ma znamiona antysemityzmu!

21

Nie milkną echa po zwycięstwie Polaków nad Izraelem. 4:0 to dotkliwa porażka dla reprezentacji, która szuka szczęścia w europejskich rozgrywkach. Polscy piłkarze byli o klasę lepsi od przyjezdnych, których marzenia o szybkim awansie spłonęły na naszych oczach. Wczorajszy mecz nie był jedynie sportowym widowiskiem. Kilka godzin przed meczem dał temu wyraz izraelski piłkarz Bibras Natcho stwierdzając: „Wiemy, co to zagłada, będziemy starali się wygrać ten mecz”.

PRZECZYTAJ: Spłonęły żydowskie marzenia! Gross napisze „Złote Żniwa 4:0”? [SKRÓT MECZU POLSKA-IZRAEL]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polscy fani podeszli do tego meczu również bardzo emocjonalnie. Widać to po tysiącach wpisów, które zostały zamieszczone w mediach społecznościowych. Kibice komentowali każdą akcję oraz bramki i nikt nie wyobrażał sobie, żeby nasi piłkarze zakończyli ten mecz ze spuszczonymi głowami.

Idiotyczny artykuł na lewicowym portalu Polityka
Idiotyczny artykuł na lewicowym portalu Polityka

W mediach społecznościowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, także na bieżąco publikowano krótkie komentarze do tego, co działo się na murawie Stadionu Narodowego. Nie inaczej było po golu na 4:0, gdy piłkę do siatki reprezentacji Izraela wpakował młodziutki Dawid Kądziora. GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!napisano na fanpage’u PZPN na Facebook’u. Podobne wpisy pojawiły się na tysiącach innych profili. Jedni pisali o „pogromie na Narodowym”, inni o „spalonych marzeniach na szybki awans”, a jeszcze inni o „rozstrzelaniu reprezentacji Izraela”. Nic nadzwyczajnego. Podobne komentarze pojawiają się po innych, zwycięskich dla Polaków spotkaniach.

Dla publicystów lewicowego portalu Polityka, takie komentarze stały się okazją do… oskarżenia Polaków o antysemityzm. Zdaniem Polityki wpis PZPN jest… nacechowany antysemicko, ponieważ słowo „pogrom” przywołuje holokaustowe wspomnienia. Dacie wiarę? Można pisać o „pogromie” na Austriakach (1:0) lub Macedończyka (1:0). Można pisać o „rozstrzelaniu” Niemców czy Rosjan, ale radość ze zwycięstwa nad Żydami, którzy we wczorajszym meczu potykali się o własne nogi „nie wpisuje się w żadna rubryka”.

Nacechowany antysemicko wpis został zmodyfikowany po naszej publikacji – czytamy na lewicowym portalu. Pogrom” to termin, którym określano krwawe wystąpienia przeciw ludności żydowskiej w Rosji w 1880–81, ale upowszechnił się w świecie jako nazwa wszystkich antyżydowskich wystąpień zbiorowych w historii. Do pogromów dochodziło także w Polsce, najgłośniejszy był w Jedwabnem (1941, zginęło 340 osób) i w Kielcach (1946, zginęły 42 osoby, ponad 100 poniosło rany).

PRZECZYTAJ: Internauci komentują mecz Polska-Izrael. Antysemickie 4:0 wyssane z mlekiem matki?

Na idiotyczny artykuł Polityki odpowiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski
Proszę nie doszukiwać się tu żadnych kontekstów. W meczach często używa się słowa „pogrom”. Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać w relacjach z meczów słowa „spalony”. Może to słowo było niezręczne, bo niepotrzebnie budzi – jak widać – takie emocje.

Jak widać, szajba na punkcie „polskiego antysemityzmu” jest już tak potwornych rozmiarów, że nawet w w oparciu o komentarze do sportowych spotkań niektórzy próbują udowodnić, że Polacy nie zasługują na szacunek. Czy antypolonizm wiadomych środowisk nie ma końca?

Przeczytaj także:

J. Międlar: „Słowo Żyd powróciło jako obelga. Rodzą się myśli o emigracji.” Powyborcza, żydowska rozpacz

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Antysemityzm to każda próba przeciwstawiania się żydostwu. Jest jedna rada na to: srać i szczać na to.

  1. Tomek mówi

   Robercie, widzę, że leczenie nadal nie przynosi skutków:(

   Cóż, znów ci będę musiał powiedzieć prawdę w oczy – ty wcale na to nie „srasz” i nie „szczasz”, Robercik. Żydostwo to esencja twojego cholernie smutnego życia. Nie robisz niczego innego, jak tylko chodzisz po portalach, które się ekscytują taką tematyką i co chwila zostawiasz swoje komentarze.

  2. Przemo mówi

   wolno mu a tobie jak się nie podoba to nie wchodź tam gdzie on nikt cię nie zaprasza

 2. Jurek Ogórek mówi

  Bramkokaust Sp. z.o.o !!! …..spółka córka firmy Holokaust L.T.D

 3. Roman mówi

  To był pogrom. Deir Yassin – symbol ludobójstwa dokonanego na Palestyńczykach przez Begina, dezertera z armii gen. Andersa, późniejszego premiera Izraela i jego bandytów.

  1. Robert B. mówi

   O tym nie wolno mówić! Nawet jak przyjedzie jakieś wytuczone, rozpieszczone, bezczelne żydzisko z Izraela, które urodziło się 60 lat po wojnie, to trzeba być wobec niego „taktownym” i padać przed nim plackiem, bo łooooniii thileee szecieeeehpieeeliii…

  2. Pielęgniarka mówi

   Robert! Szykuj du…ę, zastrzyk dostaniesz!

  3. Robert B. mówi

   Co się nie zgadza FAKTOGRAFICZNIE, siostro?

  4. Pielęgniarka mówi

   „Faktograficznie”, to ci się Robert już wszystko pop…ło zupełnie od dłuższego czasu. Efekt odstawienia leków, nie przypilnowałam. Dlatego teraz będzie zastrzyk w d..ę, to się trochę uspokoisz.

  5. Jaca mówi

   Brawo Panie Robercie, popieram. Skończmy już z tym cyrkiem jaki uprawiają żydzi.
   Przez to wszystko co oni wyprawiają w ostatnich latach, zakłamując historię, oczerniając niewinnych, wręcz wrogo odnosząc się do Polaków, zgoła niesprawiedliwie, całkiem straciłem do nich szacunek i budzą we mnie obrzydzenie. Trudno, sami do tego doprowadzili, oczywiście nie wszyscy są tacy, ale przynajmniej ci co piastują urzędy.

  6. marju73 mówi

   Zbrodniarz ten uhonorowany tablicą na Uniwersytecie Warszawskim.
   http://www.bibula.com/?p=11667
   Jakie kadry żydokomunistyczne tacy bohaterowie.

 4. zyzio mówi

  Żydów należy traktować dokładnie tak samo, jak oni nas traktują! Z buta!

  1. Robert B. mówi

   To, co powiedziałeś, to jest wielka tajemnica holokaustu. Kudły rwą, a prawda jest na wyciągnięcie ręki… Jedna rasa panów zabrała się za konkurencję…

 5. Bogdan L. mówi

  W wydarzeniu (sportowym) brali udzial Niemcy (sedziowie)….ale ….strzelali tylko Polacy.

 6. Robert mówi

  Ten ,,wynik,,pogromem zwano,aż PZPNowi Narodowy zabrano na mjuzjej,lecz co to,stadion z ziemią zrównano fair play

 7. Krzesimir mówi

  Pereira miał koszulkę polskiej repry z numerem 88, od swojej daty urodzin. Trener israela jest Austriakiem i ma inicjały AH. Chyba oczywista…:-)

 8. Rafał mówi

  Ale „Blok Żydowski” na paradzie w W-wie nie wywoływał żadnych złych skojarzeń nawet i pani Azari….

 9. narodowiec mówi

  Ten mecz to znak od Boga ! Polacy NIE LĘKAJCIE SIĘ ! Wygra KONFEDERACJA i wyczyści Polskę z żydokomuny ! Bóg, Honor, Ojczyzna – bądźmy rozsądni przy wyborach parlamentarnych !!!

 10. klioes vel pislamista mówi

  Nowe Jedwabne

  Nowe Jedwabne to Polin stolica,
  Nową stodołą – stadion narodowy!
  Antysemitów każdy gol zachwyca!
  Znów: „SIATKA!…” „POGROM!…” (!!!) A mediom do głowy
  Nie przyjdzie przestać wymawiać „SPALONE!…” (!!!)
  Cierpienie musi być wynagrodzone!

  Za cztery gole – cztery-cztery-siedem
  Miliardów baksów z Polin się należy!
  Żyda nie spalił, ale kłuł nie niejeden!
  (Kukła w kieszeni…) Niech nam sędzia wierzy!!!
  (Sędzia był Niemcem. Nie mamy urazy.
  Niech wykonuje on tylko rozkazy…)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.