Ukraiński prowokator poucza Polaków w kwestii Powstania Warszawskiego i znaku Polski Walczącej

Igor Isajew/ fot. facebook
7

W związku z Marszem Powstania Warszawskiego zorganizowanym przez narodowców, „obrońcy demokracji” przeprowadzili akcję „Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi”. Miała to być kampania edukacyjna przekonująca społeczeństwo, że „nie można akceptować używania znaku Polski Walczącej do wspierania ideologii, przeciwko którym został stworzony. Nigdy nie był utożsamiany z ksenofobią, rasizmem, nietolerancją religijną czy supremacją białej rasy”Szczegóły i analizę tej kuriozalnej akcji znajdziecie w felietonie pt. „Rudy” i „Zośka” walczą z supremacją białej rasy (odnośnik do felietonu pod newsem).

Akcję „Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi” pochwalił na Facebooku mieszkający w Polsce Ukrainiec, Igor Isajew, znany z wielu antypolskich prowokacji. Isajew jest m.in. autorem listu otartego, w którym twierdzi, że Rzeź Wołyńska to rezultat „zrujnowania zasad debaty publicznej” w II RP. Po przyjęciu nowelizacji ustawy o IPN Isajew oświadczył publicznie, że „Państwo Polskie oraz Naród Polski są współodpowiedzialni za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej”. Teraz chwali akcję „Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jako mieszkający w Polsce Ukrainiec muszę stwierdzić, że mnie symbol Polski Walczącej kojarzy się bardziej z dzisiejszą ksenofobią, niż ze zrywem z 1944. Mimo, że znam dobrze, czym jest Powstanie Warszawskie i kim byli powstańcy. Dlatego jestem wdzięczny organizatorom kampanii „Polska Walczącą przeciwko faszyzmowi“, którzy przed wczorajszym przemarszem neofaszystów rozdawali wlepki z logiem. Warto ten symbol, bez broni oddany przez polskie społeczeństwo neofaszystom, zwrócić z powrotem Polakom” – napisał Isajew na Facebooku.

Ciekawych czasów doczekaliśmy: Ukrainiec poucza Polaków w kwestii Powstania Warszawskiego i znaku Polski Walczącej. Warto zatem przypomnieć, co Ukraińcy wyprawiali podczas powstania. Oto dwa cytaty z artykułu obszernie omawiającego ukraińskie zbrodnie w Warszawie. Cały artykuł znajdziecie TUTAJ.

„Po raz pierwszy zaatakowali Niemcy redutę (powstańczą na Ochocie) 3 sierpnia… Tuż za tym przygotowaniem ruszyło od Wawelskiej natarcie kompanii SS „Galizien” przy wsparciu ogniowym działa czołgowego i cekaemów… 4 sierpnia… obrońcy Wawelskiej odpierali natomiast parokrotne ataki wspartej czołgami kompanii SS „Galizien”… Jakaś młoda dziewczyna rozpacza. To kilku Ukraińców ją zgwałciło: płacze, modli się, przeklina. Kto ją pomści?…W mordowaniu ludności cywilnej brali wybitny udział ukraińscy nacjonaliści”;

„Z oznak na mundurach widać, że są to Ukraińcy, hitlerowcy z dywizji SS Galizien… Niektórzy (z nich) mówili po polsku… Ruszono… w stronę alei Szucha. Tam zatrzymano powstańców na dziedzińcu gestapo… Z rana przyszli do nich SS-mani Ukraińcy. Po południu rannych załadowano do samochodów. Następnie SS-mani oddzielili powstańczych chłopców od dziewcząt. Chłopców poprowadzono ulicą Wolską za miasto, w kierunku Pruszkowa, dziewczętom zaś kazano ustawić się pod murem (i je rozstrzelano)”.

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: „Rudy” i „Zośka” walczą z supremacją białej rasy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dik mówi

  Z czego żyje ten gnój w Polsce? Kto go zatrudnia?

 2. Maciej mówi

  Położyć go na asfalcie i skopać z góry na dół.

 3. Jacek NH mówi

  Rządy PO-PSl oraz PIS przyjęły do Polski ponad dwa miliony Ukraińców. Z Ukraińcami w Polsce są coraz większe kłopoty. Jeżeli rząd nie zrobi z nimi porządku, to zrobią to sami Polacy Zakaz wjazdu do Polski dla wszystkich Ukraińców i deportacja wszystkich Ukraińców przebywających w Polsce. Natychmiast!

 4. lol mówi

  Ukraińcy są zorientowani na współpracę z Niemcami! Jak ich (a jest ich w Polsce około 2 mln) zadaniuje BND do zrobienia w Polsce 'Wołynki-Majdanu’ – to będzie duży problem! Zapewne skorzystają z niego – w ramach 'pomocy internacjonalistycznej’ – kraje rządzące UE, by zrobić wreszcie u nas porządek!

 5. PolishPolackski mówi

  Banderowska bladź podstajenna.
  Tfu!

 6. Gostek2 mówi

  Kto mu dał zezwolenie na przebywanie a może i zamieszkiwanie w naszym kraju?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.