Ukraiński dziennikarz w Polsce wulgarnie atakuje PiS i neguje ludobójstwo na Wołyniu.

fot. facebook
7

Igor Isajew, ukraiński dziennikarz powiązany ze Związkiem Ukraińców w Polsce, zaprezentował na fb wulgarne przypinki z napisem „PiS, idź w ch..j”. Isajew deklaruje, że za pomocą tych przypinek chce „poszerzać ukraińską soft power w świat” podczas protestów przeciw reformie sądownictwa.

Isajew zamieścił też posty, w których chwali się swoim uczestnictwem w protestach antyrządowych. Tłumaczy, że wykonał wulgarne przypinki, ponieważ te, których uczestnicy używali poprzednio, zawierały błąd gramatyczny. Były to przypinki z rosyjskim napisem „j…ć PiS”. Z taką przypinką afiszował się m.in. Władysław Frasyniuk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chwaląc protesty, których uczestnicy nawołują do obalenia rządu premier Szydło i grożą posłom PiS, Isajew stwierdził: „Protesty, i to ze skutkiem – to jest to zjawisko (w tym, popkultury), z którego Ukraina w regionie zasłynęła.”

Isajew jest dziennikarzem portalu dla Ukraińców mieszkających w Polsce PROstir.pl. W komentarzu dla ukraińskiej stacji Hromadske krytycznie wypowiadał się o upamiętnieniu ofiar ludobójstwa na Wołyniu twierdząc, że jest to przejaw ukrainofobii i niepotrzebne kreowanie męczenników.

Źródło: kresy.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  Soros uważa,że po Ukrainie,Syrii,Libii,Afganistanie,Iraku czas na kolorową rewolucję w Polsce.Wywalić jego fundację i agenturę z Polski,bo niedługo może być za późno!

 2. test24 mówi

  A ten zły rząd to niewdzięczne gówno wpuścił do Polski. Wypier.alać, jak się nie podoba!

  1. zyg zyg mówi

   I tu masz rację .Popieram wypierdolić swołocz z naszego kraju!!!

  2. test24 mówi

   Nie mówię oczywiście o wszystkich Ukraińcach, bo jest tam też mnóstwo porządnych ludzi. Mówię o niewdzięcznikach, którzy nas nie szanują.

  3. andre9999 mówi

   jak to punk siedzenia determinuje punkt widzenia, to samo można usłyszeć o Polakach w GB

 3. Waldemar mówi

  Czyżby słowa red. Michalkiewicza okazały się prorocze. Ukraincy czują zaproszeni przez wicepremiera Morawieckiego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.