Czy Ukraińcy niszczą twierdzę w Kamieńcu Podolskim? Bardzo dziwne „prace budowlane” [WIDEO]

Twierdza w Kamieńcu Podolskim/fot. twitter
2

Do sieci trafiły nagrania przedstawiające bardzo dziwne „prace budowlane” prowadzone w twierdzy w Kamieńcu Podolskim. Na nagraniach widać rozbijanie murów przy pomocy kuli rozbujanej przez dźwig oraz młotów pneumatycznych.

„Potrafi mi ktoś powiedzieć co Ukraińcy robią z tym wspaniałym zamkiem – tak zasłużonym w naszej wielkiej historii? Remont, odbudowa, a może jednak rujnowanie i zacieranie polskich śladów? – pisze internauta, który opublikował nagranie i dodaje „źródła nie podaję, by nie zaszkodzić autorowi filmów z Ukrainy”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Globkurier [CPS] PL

Jeden z komentujących film internautów pisze: „Kilka dni temu ta część murów się osunęła. Powód – ogólny pogarszający się stan całej twierdzy. Teraz “remontują”… Samorząd Kamieńca przyznaje, że cała budowla jest w fatalnym stanie technicznym. Kasy brak. A to co widać, to typowa dla UA prowizorka.”

W jednym z komentarzy pojawił się też apel do polskiego ministerstwa spraw zagranicznych i ministerstwa kultury: „Może by zareagować na niszczenie dziedzictwa kultur? Jest teraz b. dużo różnych spraw, ale przynajmniej jakaś reakcja wobec troglodytów Ukraińców by się przydała. Bo troglodyci niszczą przy okazji także swoje dziedzictwo (choć to zbyt skomplikowane by to pojęli)”.

Czy polski rząd zareaguje?

Źródło: twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Pan Kracy mówi

    “Czy polski rząd zareaguje?”
    Jakby poszła plotka o …eskimoskich grobowcach na zamku, to suto wyposażone ekipy gojów-renowatorów zderzałyby się w tłoku na granicy. Jak wiemy o polskich zabytkach na “prastarej” ziemi upaińskiej – phi!

  2. Alfonsominet mówi

    Dostali od Dudy 4mld zł ! do roboty , remontować…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.