Ukraińcy nie wpuścili transportu z darami dla Polaków we Lwowie

panorama Lwowa/ fot. Wikipedia
7

Bus wypakowany darami zebranymi w szkołach w Krzeszowicach (Małopolska) został zawrócony z ukraińskiej granicy. Prezenty miały być dostarczone ubogim Polakom mieszkającym we Lwowie i Samborze na Ukrainie – informuje portal Interia.pl.

Wiozący dary mężczyzna jest zdumiony decyzją ukraińskich celników. – Byliśmy tam przed Wielkanocą tym samym busem i udało się przewieźć dary. W poprzednich latach także nie było z tym problemów – mówi. Wskazuje też, że celnicy potraktowali go bardzo nieuprzejmie i nie raczyli nawet poinformować, jakich formalności nie dopełnił. Według polskich celników, z którymi rozmawiał mężczyzna, jego przypadek nie jest odosobniony. Ukraińscy celnicy nie wpuścili też innych samochodów z darami dla Polaków na Ukrainie.

– Dary były przeznaczone zwłaszcza dla ubogich osób starszych mieszkającym we Lwowie i Samborze. Przygotujemy teraz dodatkowe dokumenty i jeszcze raz będziemy chcieli przekazać prezenty, czyli żywność i środki czystości – mówi Łukasz Skalny, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach. W Samborze dary miały trafić do polskich zakonnic, które rozdzielają je potrzebującym.

Źródło informacji i cytatów: interia.pl

Przeczytaj też:

SKLEP-WPRAWO.PL

Ukraina: rok 2019 ogłoszony Rokiem Bandery. Ambasador Izraela w szoku

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. mirek mówi

  Czy coś te świnie z warszawy zamierzają z tym zrobić?

 2. Stefan mówi

  Gdzie jest ten cymbal duda ktory POpiera i finansuje banderowcow i ickow na Ukrainie!

 3. Maciej mówi

  Wiem jak się czujecie czytając coś podobnego tuż przed Świętami. Ale nic nie zostanie zapomniane, nic nie zostanie przebaczone, a kiedy Polską znów będą rządzić Polacy doczekamy się interesującej riposty na ten i inne policzki ze strony banderowskich świń. Wesołych Świąt!

 4. Szczur mówi

  Za plytko scierwa z wiejskiem pracuja jezykami w okolicach odbytow tych nazistowskich smieci. Ile jeszcze razy zydokomunistyczne pacholy beda lizac tylki tym degeneratom?? Uciac jakakolwiek pomoc ukrainie, poczekac az z glodu pomra i odebrac co nasze!!

 5. Alex mówi

  Czy rząd Morawieckiego posiada Ministerstwo Spraw Zagranicznych, czym zajmuje się nasza dyplomacja? – gdyby nie inicjatywa polonii w USA to nawet pomnik katyński by nam zdemontowano. Czy Czaputtowicza można traktować poważnie?! W mojej opinii to nie jest nieudolność lecz ZDRADA
  WSTYD i HAŃBA!!!

 6. sulka mówi

  uwaga!!!! Rząd chce wprowadzić zabójczą sieć 5G do Polski. Do 30.12.2018 skierowane są zmiany przepisów do konsultacji społecznych na stronie legislacja.rcl.gov.pl. Jeśli nie będzie oddźwięku społeczeństwa przepisy wejdą w zycie i mamy broń mikrofalową w Polsce. PODAJCIE DALEJ.

  1. julie mówi

   Mam i podam dalej ! Trojzeby zapomnialy , ze My Prawdziwi Polacy nie Ci sami , ktirych kiedys wyrzneliscie na Wolyniu ! Pozalujecie tego ale teraz jest za pozno !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.