Uczestnicy Marszu Polaków we Wrocławiu piszą protesty! „Na marsz zabraliśmy nastoletnią córkę. Zamiast patriotyzmu doświadczyła agresji policji!”

6

Nieustannie spływają na naszą skrzynkę pocztową relacje świadków strasznych wydarzeń jakie miały miejsce 11 listopada 2019 podczas Marszu Polaków we Wrocławiu (PEŁNA RELACJA). Policja przy użyciu metalowych pałek teleskopowych, z których nie korzystało nawet ZOMO, gazu i armatek wodnych katowała uczestniczących i niepoinformowanych o delegalizacji marszu uczestników zgromadzenia. W sprawie Sutryka, Ciążyńskiego i Bukowskiej organizatorzy złożyli już zawiadomienie do prokuratury oraz wystosowano listy otwarte do Adama Bodnara i Mariusza Kamińskiego. Poniżej publikujemy kolejną relację świadków, a zarazem uczestników legalnego zgromadzenia polskich patriotów we Wrocławiu.

Dnia 11.11.2019 udaliśmy się wraz z córką na Marsz Niepodległości. Marsz był planowany na godz. 19.00 i wiedzieliśmy, że został zarejestrowany w Urzędzie Miasta Wrocławia jako legalne zgromadzenie. Byliśmy uczestnikami podobnego marszu w 2018 r. gdzie w naszej ocenie organizatorzy, jak i uczestnicy, (których było ponad 10 tys.) stworzyli wspaniałą, patriotyczną atmosferę świętowania Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Z przyjemnością wówczas obserwowaliśmy postawę policji, która dbała o bezpieczeństwo maszerujących.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z takim samym nastawieniem przybyliśmy na tegoroczny Marsz. Przyszliśmy ulicą Dmowskiego, Jagiełły i Dubois. Po drodze naszą uwagę zwróciła ilość samochodów policyjnych stojących wzdłuż planowanej trasy przejścia marszu oraz liczba uzbrojonych policjantów w białych kaskach i kominiarkach. Były to  nieporównywalnie większe oddziały niż w zeszłym roku. Dotarliśmy ok. 18:50 do skrzyżowania z ulicą Drobnera, gdzie miał rozpocząć się marsz. Wokół nas stało wielu ludzi, były osoby młode jak i starsze, a także wiele rodzin z dziećmi, większość miała polskie flagi. Po chwili oczekiwania zauważyliśmy jak rozgoryczeni organizatorzy poinformowali tłum, iż policja zarekwirowała samochód z profesjonalnym nagłośnieniem. W tej sytuacji  koniecznością stało się użycie innego nagłośnienia co skutkowało ograniczeniem słyszalności organizatorów. Aby usłyszeć treść przemówienia wstępnego musieliśmy podejść bliżej, ale nie wszyscy mieli taką możliwość. Po przemówieniach marsz ruszył zaplanowaną trasą. Ze względu na duży tłum zajęliśmy miejsce w mniej więcej środkowej części marszu. Przeszliśmy początkowym odcinkiem ulicy Dubois i minęliśmy skrzyżowanie z ulicą Pomorską. Marsz odbywał się w pokojowej atmosferze, bez żadnych elementów agresji czy działań mogących stanowić jakiekolwiek zagrożenie uczestników lub osób postronnych. Niestety nie było słychać organizatorów, pozbawionych sprzętu nagłaśniającego. Kiedy byliśmy w okolicy przystanków na ulicy Dubois marsz się zatrzymał i nie wiedzieliśmy z jakiego powodu.

PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ: Policja pałuje na marszu we Wrocławiu! Świadek: „Starsze kobiety, niebiorące udziału w marszu, szarpały policjantów za ręce, by przestali bić, prowokować”

Analogiczne sytuacje były w zeszłym roku, kiedy marsz się zatrzymywał z powodu przewężenia trasy lub prowokacji osób w kontrmanifestacji. Dlatego cierpliwie czekaliśmy aż będziemy mogli ruszyć dalej. Po kilku minutach (może kilkunastu) dało się słyszeć męski głos przez megafon, że marsz jest nielegalny i uczestnicy mają się rozejść. Zarówno my jak i osoby wokół byliśmy zaskoczeni tą informacją, gdyż nie miały miejsca żadne niebezpieczne wydarzenia. Dlatego staliśmy w oczekiwaniu na jakieś potwierdzenie i uzasadnienie tej sytuacji. W pewnym momencie zauważyliśmy strumienie wody od czoła marszu z policyjnych armatek wodnych. Wtedy zaczęliśmy wycofywać się i natknęliśmy się na oddział uzbrojonej policji, która zablokowała powrót na skrzyżowanie z ulicą Pomorską. Pospiesznie zeszliśmy na chodnik. Policja napierająca od przodu polewała ludzi stojących zarówno na ulicy jak i na chodnikach. W ostatniej chwili schowaliśmy się za kioskiem i tylko dzięki
temu uniknęliśmy ataku.

PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ: ZOMO we Wrocławiu? Armatką wodną w wizerunek Chrystusa Króla, Krzyż NSZ i godło Polski. Polewali w czasie hymnu! [WIDEO]

Obserwując agresję policji stało się dla nas pewne, że zostaną wykorzystane wszystkie siłowe środki w celu rozwiązania zgromadzenia. Odbywało się to w poczuciu strachu, zagrożenia i frustracji. Na marsz zabraliśmy niepełnoletnią córkę, która zamiast lekcji patriotyzmu doświadczyła agresji ze strony policji, a przecież jej zadaniem powinno być zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Następnego dnia zapoznaliśmy się z nagraniem filmowym pokazującym tryb rozwiązania marszu przez urzędniczkę magistratu i jesteśmy zszokowani faktem, że urzędnik miejski dokonuje w ciągu kilkudziesięciu sekund czynności mających znamiona procedury rozwiązywania marszu bez uwzględnienia obiektywnych warunków panujących na marszu oraz bez zaistnienia jakichkolwiek faktów, które zagrażałyby bezpieczeństwu uczestników czy obserwatorów. To co udało się nam zaobserwować wygląda na zaplanowane działanie magistratu w porozumieniu z policją, mające na celu jak najszybsze zakończenie marszu. Tu trzeba przywołać fakty rozwiązania marszu niepodległości z zeszłego roku i przegrania sprawy w sądzie przez wrocławski magistrat, który nie miał podstaw aby go rozwiązać.

PRZECZYTAJ i OBEJRZYJ: PILNE! Ewidentna prowokacja! Poznaj kulisy rozwiązania Marszu Polaków we Wrocławiu [WIDEO]

Podsumowując to wydarzenie protestujemy przeciwko nietolerancji i dyskryminacji poglądów patriotycznych przez magistrat wrocławski, miasta w którym mieszkamy od ponad 20-tu lat, finansujemy działania urzędników i policji z naszych podatków, a w zamian jesteśmy traktowani jak przestępcy tylko dlatego, że chcemy publicznie uczcić rocznicę odzyskania niepodległości i przywiązanie do naszej ojczyzny maszerując 11.11 z flagą po ulicach Wrocławia.

Dorota i Maksymilian Szczekot
Wrocław, 16.11.2019

Przeczytaj także:

Kolejna relacja uczestników Marszu Polaków we Wrocławiu: „Magistrat zaplanował całą akcję z dużym wyprzedzeniem”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. klioes vel pislamista mówi

  Ballada o przejechaniu Najsztuba przez staruszkę
  dedykuję Panu M*rzyńskiemu – Filipińskiemu z dorzeczy.pl

  Antysemityzm w Polin szaleje:
  Staruszki nie osądził sąd!
  Więc nad wgnieceniem w aucie boleje
  Piotr Najsztub… Oto sądu błąd:

  Bez prawa jazdy, ubezpieczenia
  I bez przeglądu… więc stał Żyd.
  I nagle doszło z nim do zderzenia.
  Na pasy weszła… To nie git!

  Złamane żebra, czaszki pokrywa…
  Jest winna, bo za szybko szła!
  Gdy prędko idzie ktoś, to tak bywa…
  „Powoli szłam.” – Gdzie dowód, a?

  Na szczęście nie ma także dowodu,
  Że Najsztub prędko jechał tam.
  Dla wybranego zatem narodu
  Nie będzie kary. Ręczę Wam:

  Piotr Najsztub trzeźwy był, a wypiła
  Staruszka; niepotrzebny test!
  Antysemityzm wszak wysączyła
  Już z mlekiem matki!… Winna jest!!!

  https:

  //dorzeczy.pl/kraj/120812/sad-uniewinnil-najsztuba-wyrok-jest-prawomocny.html

 2. Sylwia mówi

  Chory na nienawiść do Polski sutryk mieni się europejczykiem popierajacym dewiacje, deprawacje i wszelkiego rodzaju zboczenie. Ot prezydent. Tylko pozazdrościć.

  1. Tomasz mówi

   Niestety Wrocławianie wybrali najgorszą kandydaturę i człowieka kreującego lewicową ideologię.

 3. Tomek mówi

  Rozumiem, że okrzyki „wyp…j”, „jeb..ć policję”, „dziw..ki”, „zawsze i wszędzie policja jeb… będzie” to owym odpowiedzialnym rodzicom nie przeszkadzało? Uczestnicy marszu rzucający kamieniami nie tylko w policję, ale i w przechodniów (ba, nawet reporter wprawo.pl oberwał) też nie? Ani prowadzący z nagłośnieniem (ponoć przez policję zarekwirowanym) podbijający agresję, czy plujący tekstami w stylu „tchórzliwi Żydzi” umierający w Auschwitz to już tym rodzicom nie przeszkadzało? Publikujcie takie „wiarygodne” listy dalej.

 4. Zyga mówi

  Czy rzad cos robi?Czy Wroclaw jest inne panstwo.

  1. Mariusz mówi

   Koleszko ty to ty? Mariusz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.