„U nas nie będzie poprawności politycznej!”. Mocne przemówienie Krzysztofa Bosaka na inauguracji kampanii prezydenckiej

Krzysztof Bosak/ fot. Twitter
11

Podczas piątkowej inauguracji kampanii prezydenckiej Konfederacji Krzysztof Bosak wygłosił przemówienie, w którym wskazał, na jakie zagadnienia będzie kładł nacisk w trakcie tej kampanii. Bosak zapowiedział, że „u nas nie będzie poprawności politycznej”. I nie było! Kandydat Konfederacji nie opowiadał polit-poprawnych bajek. Przedstawił realia i wskazał, jaką rolę ma do odegrania Prezydent RP i co powinien zrobić, aby działać na rzecz polskiego interesu narodowego.

Bosak podkreślił, jakim zagrożeniem dla Polski jest ograniczanie jej suwerenności przez instytucje Unii Europejskiej, które przejmują kompetencje państw członkowskich. – Nikt z nas nie podpisałby Traktatu Lizbońskiego. Dziś ludzie z obozu władzy przyznają, że to był błąd. Po ilu latach! – powiedział. – Potrzebujemy prezydenta, który potrafi rozróżniać traktaty międzynarodowe, które służą racji stanu od takich, które uszczuplają kompetencje naszego państwa. To jest pierwszy punkt, który chcę podkreślić: szacunek dla naszej suwerenności – stwierdził kandydat Konfederacji. Przypomniał, że politycy PiS, PO, Lewicy i PSL „kombinowali jak zmieścić Unię Europejską w naszej Konstytucji, tak żeby nigdy nie dało się jej stamtąd usunąć”.  Podkreślił, że tylko Konfederacja „poważnie myśli o polskiej suwerenności, o jej pełnym odzyskaniu”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Unia Europejska ma długotrwałą, stabilną tendencję do rozszerzania swoich kompetencji – powiedział Bosak podkreślając, że już narzucono Polsce wyższość prawa unijnego nad prawem krajowym, a teraz usiłuje się nam narzucić, jakie wartości mamy wyznawać, a także jakie instytucje państwa polskiego mogą istnieć, a jakie nie. – Brniemy w coraz większy absurd i ktoś musi tutaj powiedzieć „stop”! Ale jak mają powiedzieć „stop” politycy, którzy całe swoje kariery zbudowali na popieraniu obecnego modelu integracji europejskiej? – powiedział Bosak podkreślając, że UE budowana jest w oparciu o komunistyczny Manifest z Ventotene.

Potrzebujemy prezydenta zdolnego do podstawowej asertywności na forum międzynarodowym – stwierdził kandydat Konfederacji. – Zarzuty, że chcemy współpracować z Rosją, że chcemy z Polski zrobić drugą Białoruś zawsze były i są niesprawiedliwe. Nigdy nikt z nas nie miał takich pomysłów – oświadczył Bosak i podkreślił, że wizja polityki zagranicznej, którą proponuje Konfederacja, to wizja polityki wielowektorowej, polityki odrzucenia wasalnych stosunków z partnerami i jednocześnie wizja polityki niezrywania zawartych obecnie sojuszy.

Musimy odróżnić politykę lizusowską od polityki poszukiwania dobrej współpracy – powiedział Bosak przypominając o uległości Prawa i Sprawiedliwości wobec Izraela i środowisk żydowskich w USA. Podkreślił, że polscy politycy milczą, gdy w Kongresie USA przyjmowane są antypolskie ustawy, a prezydent Duda bronił prezydenta Izraela, gdy ten opluwał Polskę imputując Polakom współudział w Holokauście.

Krzysztof Bosak powiedział, że w kampanii będzie poruszał temat obronności i sytuacji w Wojsku Polskim. – Jest to temat ważny dla nas i zawsze o nim mówiliśmy – podkreślił kandydat Konfederacji i przypomniał, że Ruch Narodowy postulował utworzenie obrony terytorialnej zanim ten pomysł pojawił się wśród propozycji PiS.

Kolejnym kluczowym elementem kampanii prezydenckiej Krzysztofa Bosaka będą kwestie gospodarcze, czyli „troska o polskiego przedsiębiorcę, który musi mieć zapewnioną wolność gospodarczą”. Bosak przypomniał o planie Morawieckiego, w którym zapisano wsparcie dla polskich przedsiębiorców wchodzących na rynki międzynarodowe. Ale ten plan nie został zrealizowany! Wsparcie dla polskich przedsiębiorców pozostaje fikcją. W rzeczywistości polscy przedsiębiorcy są tłamszeni absurdalnymi przepisami, a Konfederacja chce to zmienić.

Bosak nawiązał też do sporu PiS-PO o sądownictwo. Podkreślił, że nie prowadzi on do zmian, które skutkowałyby uzdrowieniem polskiego wymiaru sprawiedliwości i przypomniał, że Konfederacja przedstawiła propozycje, które usprawniłyby pracę sądów i skróciłyby czas trwania procesów.

Kandydat Konfederacji ostro wypowiedział się przeciw wykorzystywaniu ekologii do niszczenia przemysłu i gospodarki. Podkreślił, że prekursorami ochrony środowiska byli narodowcy, natomiast dziś środowiska lewicowo-liberalne forsują utopijne wizje, które narzuca nam Unia Europejska. – W Polsce powinniśmy mieć swój pogląd na tę sprawę i własna politykę, czy to się Unii podoba, czy nie – powiedział Bosak.

Kolejnym tematem kampanii wyborczej będzie kwestia służby zdrowia i reforma idąca w kierunku umożliwienia pacjentom decydowania o wydatkowaniu środków finansowych według ich potrzeb.

Na koniec Krzysztof Bosak ostro skrytykował obecne trendy w świecie Zachodu, które kwestionują wszelkie normy i afirmują odstępstwa od normy. Szaleństwem współczesnej cywilizacji Zachodu jest to, że próbuje się zatrzeć jakąkolwiek granicę pomiędzy normą, normalnością, a odstępstwem od niej. Tu trzeba bronić już nie tylko zasad moralnych, ale po prostu zdrowego rozsądku i prawa do wypowiadania się językiem, na którym zbudowano kulturę europejską. Słowa „mężczyzna” i „kobieta”, słowa „mama’ i „tata” zaczynają być zakazane w niektórych krajach zachodnich, ponieważ rzekomo naruszają czyjeś prawa. Jest to pomysł na postawienie do góry nogami całego ładu społecznego, który utworzył naszą cywilizację – powiedział Bosak.

 – Konfederacja jest siłą, która dziś rozpoczyna kontrrewolucję. U nas politycznej poprawności nie będzie! – oświadczył kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak.

Zobacz tez:

Krzysztof Bosak zaprezentował swój sztab wyborczy. Wśród doradców Dziambor, Berkowicz, Mentzen i Wilk

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. mario mówi

  Jaki jesteś odważny z trybunki.Ale na marszach przeciw paradom równości się nie pojawiłeś!Za delikatne plecki by na policyjną pałę je wystawiać? Potańczyłeś w Tańcu z gwiazdami i już uważasz się za gwiazdę?Narazie to jesteś małym osmarkanym chłopcem w krótkich majteczkach a nie partnerem do rozmów z najważniejszymi tego świata.Skończ szkołę,zdobądż zawód i pokaż swój dorobek.

  1. szalom mówi

   Zagłosuj więc na Kidawę czy Hołownię i nie pleć głupstw. Sam wolał bym głosować na G. Brauna ale los zdecydował jak zdecydował i naszym kandydatem jest K. Bosak

  2. marju73 mówi

   Wygląda że wysłano cię tutaj aby siać zamęt. Sam nie wiesz kim jesteś. Pod jednym artykułem zarzucasz Bosakowi że „W wieku 40-stu lat startując w takich wyborach nie wykłada z własnej kieszeni miliona lub dwóch?Bank nie udziela kredytu bo nie jesteś chłopcze wiarygodny!”
   Tym razem robisz za bojownika marszów przeciwko paradom równości.
   A przecież prawdziwy bojownik wiedziałby jak powstają milionowe fortuny i w jaki sposób system generuje swoich milionerów a blokuje ludzi uczciwych, niesterowalnych po to by potem wprowadzać różnego rodzaje agendy typu gender, aborcja, likwidacja gotówki.
   Widać że dla ciebie zarobienie milionów to pstryknięcie palcem. Pewnie sam dysponujesz do najmniej kilkoma.
   Albo jesteś kretynem co wykluczam albo to wytyczne które realizujesz. Nietrudno domyśleć się czyje.

 2. Wit mówi

  Od „zawsze”, czyli od ok 40 lat głosuję na „wolnościowców”(zaczynałem od UPR),w miarę mozliwosci współuczestniczyłem i pomagałem. To ,czego nie akceptuję w linii partyjnej , to „ślizganie się” nt. reformy sądów.W tym temacie uczciwy człowiek nie powinien mieć cienia wątpliwości; Cejrowskiego „wszyscy Won” to najłagodniejsze z mozliwych rozwiązań. Bandziory z tombakowymi łancuchami na piersiach powinny ponieść karę za swoje sądowe zbrodnie. A co proponuje Konfederacja? „System jest winny…ble ble” Czy Wy terminowaliście u Michnika? Jakieś powiązania z UW? Anie Wasza postawa w tym temacie , ani taktyka wyborcza nie powinny tak wygladać. To po prostu nieetyczne!

  1. Pitagoras mówi

   Hmm – głosujesz na „wolnościowców” od 40 lat czyli od roku 1980 – ??? Hmm 🙂

  2. wit mówi

   W latach 70-tych i 80 tych czytałem i wedle możliwości działałem. Później głosowałem.
   Ale mi dowaliłeś, no wykrywacz kłamstw przy Tobie to maszynka do golenia.

 3. Jan mówi

  Spośród kandydatów na Prezydenta RP tylko Bosak rozumuje jak mąż stanu. Cała reszta nie dorasta mu do pięt.

 4. Normalny mówi

  Słaby program. Konfederacja chce reformować zydokomunistyczny system zamiast go wyrwać z korzeniami !

 5. marju73 mówi

  Poza tym dziwna zbieżność użytego sformułowania z nickiem Marek (artykuł „WIADOMOŚCI
  Krzysztof Bosak zaprezentował swój sztab wyborczy. Wśród doradców Dziambor, Berkowicz, Mentzen i Wilk) określająca Bosaka „golodupcem”.Pewnie to ten sam użytkownik.

 6. Janusz I mówi

  Oni są za a nawet przeciw. Bardziej przeciw.

 7. Jolanta mówi

  Ze wszystkim, o czym Pan Bosak mówi się zgadzam. Brakuje mi tylko jednego: jak zamierzacie to zrobić, bo takie myśli sama też mam od dawna. Tylko jak tego dokonać? Ponadto Pan Mikke to jakieś nieporozumienie. M. In. Dzięki niemu nie zagłosuje na Konfederacje bardzo wielu prawicowow. Zróbcie porządny program, a nie tylko gadacie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.